2020 m. gegužės 27 d.

 

L. Linkevičius tikisi, kad dėl Mobilumo paketo savo svarbų žodį dar tars ir Europos Parlamentas

5
Paskelbta: 2020-04-09 07:44 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Balandžio 8 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba rašytine procedūra pritarė ilgai svarstytam judumo dokumentų rinkiniui, dažnai vadinamam Mobilumo paketu.

„Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kipru ir Malta balsavo prieš dabartinio Mobilumo paketo nuostatas, tačiau šių balsų nepakako atmesti nevienareikšmiškai vertinamą teisės normų paketą. Belgija balsavime susilaikė“, - skelbiama Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius: Krizės paveiktai Europai reikia solidaraus sprendimo transporto srityje“.

Informuojama, kad Lietuva drauge  su bendramintėmis valstybėmis pateikė ir bendrus argumentuotus pareiškimus dėl nepritarimo Mobilumo paketui, kuris prieštarauja ambicingiems ES klimato kaitos tikslams ir skaido vieningą ES rinką.

„Krizės paveiktai Europai reikia atnaujinto ir solidaraus sprendimo transporto srityje. Matome, koks šiandien gyvybiškai svarbus transporto sektorius. Šiomis aplinkybėmis buvo nepateisinama ir visai netikslinga tvirtinti tokio turinio ir apimties Mobilumo paketą, kuris dar labiau neigiamai paveiktų ES transporto sektorių bei daugelio ES šalių, ne tik Lietuvos, vežėjus. Tikiuosi, kad toliau besitęsiančioje paketo tvirtinimo procedūroje savo svarbų žodį tars ir Europos Parlamentas, kurio nariai turėtų dar kartą išsamiai ir kompleksiškai įvertinti situaciją, kurioje, patvirtinus dokumentą, atsidurtų ES vežėjai“, - nurodė Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.

Primenama, kad Mobilumo paketo klausimą L. Linkevičius kėlė ir paskutinio ES Užsienio reikalų ministrų video susitikimo metu kovo pabaigoje.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. apuokas> jeronimui
(2020-04-10 21:06:06)
(78.60.12.16) Parašė:

Jus turbut ne lietuvis. Kiekvienas lietuvis zino kur galima atlikti gamtinius reikalus. Negi jus norite tvirtint, kad Europoje jau nera gamtos.:)4. jeronimas
(2020-04-09 15:18:40)
(64.43.137.104) Parašė:

Ministre,uzsienyje ikalinti lietuvisku transporto firmu vairuotojai,dirbantys vakaru jevropos salyse,neturi kur atlikti gamtinius reikalus,tiksliau ponas kiauline,neturi kur nusishikti(landsbergiskai).Kolonelese sustojimo aikstelese absoliuti dauguma tualetu uzrakinti.netgi firmose pasikraunant ,issikraunant,nevisur galima pasinaudoti tualetais.Nusileisk,ministre,ant zemes is po debesu,ir bent nusishikimo klausima isspresk jevrosojuze.3. Darijus
(2020-04-09 14:39:58)
(185.6.234.32) Parašė:

Mobilumo paketas - pats tas komjaunuoliui. Tiek pastačius, tiek paritus - snukis toje pačioje padėtyje.2. cha cha
(2020-04-09 11:53:34)
(78.61.0.42) Parašė:

nereikejo prasikti Rusijos rinkos1. aAlgirdas
(2020-04-09 09:45:25)
(78.63.201.190) Parašė:

Mūsų URM labai tinka senas posakis --- šunelis loja o karavanas eina toliau.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras