2020 m. balandžio 7 d.

 

L. Linkevičius tikisi teigiamo sprendimo dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į ES derybų pradžios

4
Paskelbta: 2020-02-18 07:59 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje ir diskutavo apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija.

ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

„Tikimės, kad kovo mėnesį bus priimtas sprendimas pradėti ES derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija. Turime atsižvelgti į kandidačių lūkesčius ir nuveiktus darbus. Abi šios šalys rodo, kad yra patikimos ES partnerės,  nuosekliai derina savo politiką su ES Bendrąja užsienio ir saugumo politika, o Albanija jau nuo 2009 metų yra NATO narė“, - išreikšdamas tvirtą paramą Albanijos ir Šiaurės Makedonijos integracijai į ES susirinkusiems susirinkusiems L. Linkevičius.

Anot ministro, stojimo į ES derybos su šiomis Vakarų Balkanų valstybėmis turėtų vykti paraleliai ES plėtros politikos peržiūrai.

Diskusijoje apie ES santykius su Afrika ir prioritetus rengiamoje naujoje ES ir Afrikos strategijoje L. Linkevičius akcentavo lygiavertiškumo principą.

„Bendradarbiavimas tarp ES ir Afrikos turi būti lygiavertė partnerystė. Esame pasiruošę ir toliau dalintis savo patirtimi su Afrikos partneriais, ypatingą dėmesį skirti ekonomikos plėtrai, klimato kaitai, švietimui, jaunimo įdarbinimui ir moterų įgalinimui – sritims, kuriančioms pagrindą taikai, saugumui ir stabilumui“, - nurodė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministrai taip pat tarėsi dėl pagrindinių kovo 13 dieną vyksiančio ES-Indijos viršūnių susitikimo temų ir bendradarbiavimo krypčių iki 2025 metų. ES siekis – aktyvesnis ES-Indijos  žmogaus teisių dialogas, derybų dėl laisvos prekybos sutarties atnaujinimas.

Toliau prastėjant saugumo ir humanitarinei situacijai Libijoje ministrai aptarė ES vaidmenį užtikrinant ginklų embargą, ugnies nutraukimą bei ES bendros saugumo ir gynybos politikos priemonių panaudojimą JT pastangoms Libijoje paremti. Lietuva remia aktyvesnį ES vaidmenį padedant stabilizuoti saugumo situaciją Libijoje.

L. Linkevičius Briuselyje taip pat dalyvavo tarptautinėje donorų konferencijoje, skirtoje paremti 2019 metais lapkritį nuo žemės drebėjimo nukentėjusią Albaniją.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. K
(2020-02-18 13:33:30)
(5.20.244.73) Parašė:

Linkevičius (JAV) nori, kad į ES būtų priimtos Albanija su Makedonija. Jeigu Albanija būtų Belgijos, Olandijos ar pagaliau Čekijos lygio, be problemų. Amerikiečiai rimtai tikisi, kad ES įsikinkys į dar vienus pakinktus su pavalkais ir galutinai subyrės? Tiek to, kad konkurentas (partneris) iškris iš balno. Tai tik biznis.3. Kazys
(2020-02-18 12:49:55)
(5.20.52.103) Parašė:

Ir kodėl tarp visų durnių iš Lietuvos durniausi? O gal jau nepajėgiam konkuruoti ,ne grybauskaitiškai, su Bulgarija , tai reikia labiau nuskurusių?2. Nu jo...
(2020-02-18 09:57:22)
(188.69.207.235) Parašė:

Sorošo legftistams verkiant reikia pritraukti į ES naujų valstybių, nes Vokietijoje ir Prancūzijoje rinkimais nuosekliai yra apkarpomos sorošiukų galimybės, dėl ko kyla potenciali grėsmė visai sorošo leftistų vykdomai Afrikinės migracijos strategijai. Albanijos ir Juodkalnijos priėmimas į ES plačiai atvertų vartus net trims senosios Europos etninės ir moralinės griūties realizavimo faktoriams: nekontroliuojamai migracijai, prekybai žmonėmis ir kvaišalų tafikui į ES. Čia jau nekalbant apie banalų dar vienų ubagų ekonominnį numelžimą, kuris nuves iki nacionalinės valstybės žlugimo. Todėl manu, jog Linkevičiui vertėtų patylėti. Ar jis tylėti negali, bo yra kas asmeniniais įsipareigojimais už liežuvio tempia...?1. nesustojanti plokštelė
(2020-02-18 08:19:41)
(188.69.193.96) Parašė:

pamiršo kuo baigėsi Gruzijos ir Ukrainos stojimas į ES ir NATOParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras