2020 m. gegužės 27 d.

 

L. Linkevičius paragino ES imtis aktyvių veiksmų kovoje su dezinformacija ir nurodė stiprinti medicinos pramonę

10
Paskelbta: 2020-04-04 08:11 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Balandžio 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo jau antrame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, skirtame aptarti tarptautinį atsaką į COVID-19 pandemiją.

Ministrai tarėsi dėl geresnio ES veiksmų koordinavimo teikiant konsulinę pagalbą ES piliečiams, negalintiems grįžti iš trečiųjų šalių, taip pat aptarė pandemijos geopolitinį poveikį, pagalbą trečiosioms šalims.

Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad teikiant konsulinę pagalbą ir vykdant trečiosiose šalyse įstrigusių ES piliečių repatriaciją būtina koordinuoti veiksmus su Europos Komisija ir Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT), turinčia platų atstovavimo tinklą visame pasaulyje.

„ES piliečių teisė gauti konsulinę pagalbą net ir tose šalyse, kuriose jie neturi nacionalinės diplomatinės atstovybės, yra pamatinė ES vertybė, todėl itin svarbu, kad ES valstybės narės būtų solidarios, padėtų viena kitos piliečiams toli nuo Europos nutolusiuose kraštuose. Tikimės, kad padėdami vieni kitiems užtikrinsime, kad visi piliečiai saugiai galės grįžti namo“, - pasakė ministras.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija kasdien perduoda informaciją apie trečiose šalyse esančių, norinčių repatrijuoti Lietuvos piliečių skaičius Europos išorės veiksmų tarnybai.

„Matome, koks gyvybiškai svarbus šiandieną transporto sektorius. Manau, kad šiomis aplinkybėmis nepateisinama ir netikslinga tvirtinti taip vadinamą „Mobilumo paketą“, akivaizdžiai diskriminuojantį mūsų vežėjus“, - atskleidė ministras.

Ministras L. Linkevičius taip pat ragino ES imtis aktyvių veiksmų kovoje su dezinformacija – operatyviai, skaidriai ir sistemiškai komunikuoti savo piliečiams apie ES veiksmus kovoje su pandemija.

Pasak ministro, ES turi kritiškai įvertinti situaciją, kuomet gyvybiškai svarbi medicinos priemonių ir kai kurių medikamentų gamyba sukoncentruota Kinijoje ar Indijoje.

„ES turi skatinti savo pramonės vystymą, mokslinius tyrimus. Būtina paspartinti derybas dėl Daugiametės finansinės perspektyvos ypatingą dėmesį skiriant sanglaudai, socialinei rūpybai, medicinai“, - nurodė L. Linkevičius.

Ministras informavo, kad Lietuvos įmonės imasi aktyvių veiksmų perorientuojant savo gamybą ir resursus, verslas ir mokslas aktyviai įsijungia į kovą su COVID-19 siūlydami inovatyvius sprendimo būdus.

Lietuvoje apie 140 Lietuvos įmonių perorientavo savo veiklą ir pradėjo gaminti kovai su pandemija reikalingą medicininę įrangą, reagentus ir apsaugos priemones, dezinfekavimo įrenginius.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. Proletaras
(2020-04-06 10:14:46)
(78.58.185.179) Parašė:

_Ar neper vėlai susigriebė. Ka patrankos negydo.9. Andrius.A.
(2020-04-05 18:16:15)
(88.222.104.144) Parašė:

Tie "mūsų" politikai mokantys ir aiškindami ES valstybių vadovams kaip reikia elgtis tik demonstruoja savo pasiputimą ir kvailumą. Ar jūs kreiptumėt dėmesį į prie bažnyčios sėdinčio ubago, kuriam numetėt kažkiek centų pamokymus jums kaip reik gyventi.8. Trigrašis
(2020-04-04 23:55:00)
(178.16.34.170) Parašė:

Norėjau kažką parašytitam jaunuoliui,bet nutariau,kad jam labai suprantamas bus pasakymas; eik tu NX, socialistinio jaunimo aktyviste.7. SS
(2020-04-04 19:03:55)
(78.63.162.242) Parašė:

Linukas kaip visada stipriai atsilieka. Ką reiškia jo kliedesiai apie tai, kad ES šalys turi padėti viena kitai kovojant su koronovirusu? Jis vėl nori izoliacijos. Keiktis norisi dėl tokių kliedesių. Jau dabar aišku, kad pagalbą ES šalys gauna iš Rusijos, Kinijos, net Kubos. Rusija paramą suteikė ir JAV. Tegul šitas ministeris pasiklauso bent jau savo šeimininko kalbos. Šiandien aišku, kad visi kas gali turi padėti tiems kam reikia. Tai pasaulio problema. Linai, Linai, kas tave į komjaunimą priėmė tokį nevykėlį?6. Linkevičius plečia
(2020-04-04 16:22:35)
(78.56.75.110) Parašė:

savo įtaką į ES ekonomikos strateginę planavimo sferą. Gerulis ... )))5. jeronimas
(2020-04-04 15:40:22)
(109.79.110.159) Parašė:

Uzsienio reikalu ministras rupinasi tik tais,kurie nepaisydami karantino,bijodami prarasti keleta simtu ,isvyko pasisemti saules .Dabar visi virkauja,kad juos suveztu,o patys net nesugeba laikytis karantino ir virusa platina .Turiu gyvu pavyzdziu,ir mane apima didesne neviltis,kai rodo seniuke su suneliu gyvenamo namo pakampiais vedziojant ir ja is pasalu policija nubaudzia.O stai rajono zemvaldziai,grize ir jokio karantino nesilaike,jau sekancia diena po visa Lietuva,po restoranus ,po vestuves platine virusa,kol kas nenubausti ir net nekalbama apie nubaudima.mat rajono elitas.Net nedrista pasikesinusiuju i senuku gyvybes ivardinti,jau nekalbant sudeti snukeliu foto.O ministrui siulyciau gelbejant jevropa,per kita posedi ar skubesnem priemonem,paprasyti,kad vairuotojus isveziojancius krovinius po jevropa,krovinius priimancios ir isleidziancios imones neuzrakintu bent jau tualetu.nes vairuotojai neturi netgi kur nusishykti.bet ministeriui svarbu ukraina,o Lietuvos vairuotojai tegul naudojasi pakrumem???4. U-2
(2020-04-04 14:55:37)
(176.10.99.200) Parašė:

Grazus ir didziai prasmingas KiauLino kriuktelejimas. Butu dar grazesnis, jeigu jaunasis komunizmo statybininkas solidarizuodamasis su JAV savo zandus ir pilva butu nusispalvines JAV veliavos spalvomis.3. Romas
(2020-04-04 10:34:31)
(77.111.246.102) Parašė:

"Kalbanti galva", kaip visada, kalba apie nieka.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras