2020 m. vasario 25 d.

 

L. Linkevičius nurodė, kokių standartų ES kaimynystėje turi laikytis trečiosios šalys

5
Paskelbta: 2020-01-21 07:59 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Lietuvos diplmatijos vadovas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Šioje taryboje ministrai daugiausia dėmesio skyrė situacijai Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijai.

Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Briuselyje aptarta situacija Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijos stiprinimas“.

Sparčiai blogėjant saugumo ir humanitarinei situacijai Malyje ir visame Sahelio regione, ministrai tarėsi dėl geresnio ES ir partnerių veiksmų regione koordinavimo, galimybių didinti humanitarinę, vystomąją pagalbą ir finansavimą vykdomoms specialiosioms misijoms.

„Būtina, kad regiono valstybės prisiimtų daugiau atsakomybės už regione vykstančius procesus“, - susirinkusiems pasakė L. Linkevičius.

Ministras patvirtino, kad Lietuva ir toliau dalyvaus Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje MINUSMA Malyje ir ES karinio mokymo misijoje (EUTM Mali) bei toliau plėtos vystomojo bendradarbiavimo projektus žemės ūkio ir tvarios energetikos srityse.

Diskusijoje apie ES klimato diplomatiją buvo akcentuojama, kad ambicingi ES tikslai kovos su klimato kaita srityje pasieks tikslą tik jei pastangas šioje srityje suvienys visos pasaulio valstybės. ES kvies trečiąsias šalis intensyvinti pastangas šiose srityje ES pavyzdžiu.

„ES kaimynystėje būtina užtikrinti, kad trečiosios šalys laikytųsi aukščiausių aplinkosauginių ir branduolinio saugumo standartų ir visa į ES importuojama produkcija, ypač pagaminta daug energijos naudojančiose pramonės šakose, atitiktų ES gamintojams taikomus aplinkosaugos reikalavimus“, - nurodė L. Linkevičius.

ES valstybių narių diplomatijos vadovai taip pat aptarė situaciją Artimųjų Rytų regione, Irake ir Irane. Itin daug dėmesio ministrai skyrė situacijai Libijoje, aptarė vakar Berlyne vykusios Libijos taikos konferencijos rezultatus.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Kaimo durnius
(2020-01-21 19:44:12)
(78.61.0.42) Parašė:

Tuoj einu pas kaimyna ir nurodysiu kaip jis turi sluoti savo kiema,tik va ar snukin negausiu ? Kaip manai,Linuk ?4. ceslovas
(2020-01-21 19:38:33)
(78.63.127.120) Parašė:

Is komjaunimo sekretoriaus kriuksintis kiauLinas transfofmavosi i treciuju saliu gaspadoriu Nr.1.3. Nu jo..
(2020-01-21 15:14:55)
(188.69.207.157) Parašė:

Linkevičius "persirpo" visiškai. Ir visapusiškai. Nes kol Europa vieną po kitos atidarinėja gamyklas Rusijoje, jis kliedi apie instrukcijas, "...kokių standartų ES kaimynystėje turi laikytis trečiosios šalys..." Apie jo kliedesius po to, kai Putinas su Merkel atidarys Nordstream2, galima tik hipotetiškai spėlioti ir tos spėliojnės anaiptol nenuteikia labai šviesiai, - konservatorių genijai jau ir be to siekia kirviu "apkarpyti" laidus iš Rytų, tuo pat metu tiesiant dujotiekY į Lenkiją tam, kad nepirkti dujų iš Gazprom'o, o tą daryti per Lenkiją. Kuri savo ruožtu dujas pirks iš Vokietijos arba jankyno. Kad tą padaryti "proto užteks" tiek lenkams, tiek linkevičiams, net neabejoju. Bo geopolitikos objektai neturėdami laisvo pasirinkimo turi galimybę tik vykdyti geopolitikos subjektų valią. Normaliu gi atveju, politiniai interesai yra grindžiami ekonominiu pragmatizmu. Lygiai taip pat, kaip ir politiniai "įsitikinimai" tų, kas gauna atlygY už valstybės ekonominį griovimą...2. U-2
(2020-01-21 11:39:25)
(89.116.124.39) Parašė:

Kokiomis neytiketinomis proporcijomis ministro ir oberkomjaunuolio KiauLino makauleje susimaise ir kaip beladona ant meslo kruvos prazydo jaunojo komunizmo statybiniko garbes kodeksas, vakaru vertybes ir lengvas V.I.Landzbergio poezijos prieskonis. Net jeigu tai ne liga, tai sveikata to irgi nepavadinsi...1. Manau
(2020-01-21 09:43:50)
(185.4.132.183) Parašė:

Gal jau laikas lietuviams nustoti kaišioti savo snarglėtas nosis į svetimus reikalus?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras