2020 m. birželio 1 d.

 

L. Linkevičius dalyvavo aptarime dėl bendardarbiavimo su Afrikos šalimis

5
Paskelbta: 2019-01-24 07:55 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo 1-ajame Europos ir Afrikos Sąjungų užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje. Renginio metu aptartas bendradarbiavimo su Afrikos žemynu stiprinimas saugumo, gero valdymo, ekonominės integracijos ir daugiašalio bendradarbiavimo srityse.

Ministras Linas Linkevičius pristatė Lietuvos potencialą bei įdirbį ekonominio bendradarbiavimo, informacinių ir finansinių technologijų bei kibernetinio saugumo srityse.

„Ministras pasidžiaugė nauja dvišale Lietuvos-Nigerijos iniciatyva apmokyti Nigerijos IT specialistus Lietuvoje, tokiu būdu prisidedant prie skaitmeninių technologijų vystymo, patirties perdavimo ir švietimo“, - skelbiama ministerijos pranešime „Europos ir Afrikos Sąjungų užsienio reikalų ministrų susitikime aptartas bendradarbiavimas su Afrikos šalimis“.

Lietuvos informacinių technologijų įmonės jau dirba Afrikoje ir dalinasi savo patirtimi diegiant e-sprendimus viešajame sektoriuje Ruandoje, Tanzanijoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Ugandoje, Burundyje. Lietuvos diegiami inovatyvūs sprendimai prisideda prie verslo aplinkos gerinimo bei padeda įgyvendinti reikšmingus įstatymų ir reguliacinius pokyčius. Taip pat pristatyta Lietuvos banko iniciatyva dalinantis Lietuvos patirtimi, kuriant finansinėms technologijoms palankią reguliacinę aplinką.

Susitikimo metu priimtas bendras užsienio reikalų ministrų komunikatas, kuriame pabrėžiama, kad bendradarbiavimas turi būti kuriamas tarp lygių partnerių, paremtas bendrais interesais, atsakomybės ir nuosavybės principais bei abipusiais įsipareigojimais. Komunikate pagrindinis dėmesys skiriamas bendradarbiavimui keturiose pagrindinėse srityse: ekonomikos; saugumo, taikos ir gero valdymo; migracijos ir mobilumo; bendradarbiavimo tarptautinių institucijų lygmenyje.

Lietuva taip pat dalyvauja tarptautinėse operacijose Afrikoje: Jungtinių Tautų operacijoje MINUSMA Malyje, ES mokymo misijoje Malyje, ES mokymo misijoje Centrinės Afrikos Respublikoje, ES jūrų operacijoje ATALANTA, ES jūrų operacijoje SOPHIA.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Nelaime
(2019-01-24 16:20:23)
(107.77.173.12) Parašė:

Gal Somalyje Vilas statosi,katerius perka ir mafija siundo laivus piratuoti!4. Nu jo... 3-iam
(2019-01-24 14:43:13)
(188.69.192.51) Parašė:

O tai migracijos importas nėra Afrikos melžimas? Nesvarbu, kad už tą importą apmoka kažkas kitas...3. > 2. Nu jo...
(2019-01-24 14:35:05)
(185.220.102.4) Parašė:

Tamstos žiniai, Europos kolonizatoriai jau senei išmelžė šį kontinentą. Ši kalbanti š1kna gali nebent pamėginti tartis dėl lengvai įdegusių, potencialių pašalpinių importo. Tačiau net ir tūlas "Batumba" genties čiabuvis galimai žino, kad už pašalpą Marijos žemėje tiek bananų nenupirksi kiek gali prisirinkti per mėnesį gimtojoje Afrikoje.2. Nu jo...
(2019-01-24 10:50:03)
(188.69.192.51) Parašė:

Lietuvoje atkatų dėl visuotinės ubagystės susirinkti tapo sunku. Todėl klerkučiai dabar melžia Afrikos ubagyną,...1. stėrva
(2019-01-24 10:15:55)
(137.74.167.96) Parašė:

Bet klounas nepasakė kiek užsidirbo po gastrolių Afrikoje..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras