2020 m. gegužės 28 d.

 

L. Linkevičius aštuoneto susitikime ragino išlaikyti vieningą, vertybėmis grįstą politiką Rusijos atžvilgiu

4
Paskelbta: 2019-09-13 08:59 Autorius: ekspertai.eu
Aštuoneto susitikimo akimirka. Nuotr. urm.lt
Aštuoneto susitikimo akimirka. Nuotr. urm.lt

Rugsėjo 11-12 dienomis Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Apie tai skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime visuomenei „Šiaurės ir Baltijos aštuoneto susitikime aptarti aktualiausi užsienio politikos klausimai“.

Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su vis labiau agresyvėjančia Rusija, grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

„Šiandienos iššūkiai reikalauja bendro, koordinuoto atsako daugeliu klausimų. Negerėjanti regiono saugumo situacija, hibridinės grėsmės, iššūkiai kibernetinėje erdvėje ragina stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje tiek regioniniu, tiek tarptautiniu mastu“, - pasakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat skatino išlaikyti vieningą, vertybėmis grįstą politiką Rusijos atžvilgiu bei ginti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką.

Komentuodamas situaciją Ukrainoje L. Linkevičius pabrėžė, jog naujoji šalies valdžia turi labai stiprų mandatą vykdyti eurointegracines reformas, todėl svarbu jį realizuoti ir pateisinti didelius žmonių lūkesčius.

„Mūsų nuolatinė parama ir pagalba Ukrainai yra gyvybiškai svarbi, atsižvelgiant į tai, kad pažangos yra siekiama tebesitęsiančios Rusijos karinės agresijos bei politinio ir ekonominio spaudimo sąlygomis“, - nurodė ministras.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Vytas
(2019-09-13 17:39:39)
(46.249.171.21) Parašė:

Beveik tas tikrasis buvęs aštuonetas. Drebėk Rusija, drebėk Putine, Linkevičius ir Ko padarys tvarką pasaulyje. Tik viena man neaišku, kokiomis "vertybėmis" Linkevičius siūlo grįsti politiką Rusijos atžvilgiu? Gal daugiau tokių ohmanų, kaip švediškai lietuviškas J.Ohmanas, kuris moko ukrainiečius žudyti rusus, siūsti į Ukraina?3. SS
(2019-09-13 16:06:51)
(78.63.162.242) Parašė:

Linkevičiaus šūviai pro šalį. Skandinavams, tai dzin, nes jie su Rusija didelių ryšių neturėjo. Estija su Latvija ryšių su Rusija ieško, o senųjų nenutraukė. Ir nesvarbu ką Linkevičius kalba. Lietuva liks ant ledo su savo ožišku požiūriu į Rusiją.2. Vadakste
(2019-09-13 13:17:41)
(78.62.55.176) Parašė:

Nebereikia tos paramos Ukrainai , nes turi nauja Prezidenta , vyriausybe kuri susitvarkys jie patys . Pradejo tvakyt , tai pirmas zingsnis nuo korupcijos apvalyt sali , jau ir salies oligarchai turi baimes jausma, nes ieskos ir ofsoruose uzsleptu turtu. Per 5 metus po Maidano ,kai kas prasigyveno desimciai kartu geriau , nei gyveno pries ivykusi kruvinaji Maidana, o paprasti salies zmones nuskurdo , nei gyveno taip pat pries Maidana. Vadinasi valstybe buvo po Maidano pakliuvusi i negeras rankas, todel naujasis Prezidentas Zelenskis bandys istaisyti klaidas , kurios padarytos per 5 metu Porosenkos vadovavima. Sekmes Ukrainos vyriausybei atstatant salyje teisinguma.1. U-2
(2019-09-13 10:02:27)
(89.116.124.39) Parašė:

Jeigu ir po tokiu pareiskimu komjaunuolio KiauLino delfis neprades vadinti, kad ir pagyvenusiu bet "Baltijos tigru", tai jie - nedekingi nieksai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras