2018 m. gruodžio 18 d.

 

Lietuvos valdžios nebeturime

21
Paskelbta: 2017-12-06 21:45 Autorius: ekspertai.eu
Darius Jauniškis, Alvydas Šiuparis ir Artūras Paulauskas 2016 m. kovą Seime pristatė Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.


Gruodžio 6 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija „Lietuvos valdžios nebeturime“.

Spalio 16 d. spaudos konferencijoje pranešėme, kad Vilniaus miesto apylinkės teismui nustačius, jog VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario veiksmuose yra piktnaudžiavimo tarnyba požymiai, kreipėmės į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl Z. Vaišvilos ir A. Nako įrašymo į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Šiemet VSD vadovas D. Jauniškis patvirtino, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas ir nebuvo grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, paaiškino jų abiejų įrašymo į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą priežastį – Rusijos žiniasklaida cituoja R. Paulauską ir Z. Vaišvilą. Dėl A. Nako įrašymo VSD nenurodė jokių priežasčių. Tačiau Generalinė prokuratūra atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tokia veikla užsiimančių pareigūnų.

2016 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ Z. Vaišvilos, A. Nako ir kitų, 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ įrašytų, asmenų neliko.

D. Jauniškis, išsigandęs Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimosi į teismą dėl šio šmeižto privataus kaltinimo tvarka, 2017-09-29 VSD raštu raštu patvirtino, kad į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ Z. Vaišvila ir A. Nakas įrašyti, nors ir nebuvo grėsmės nacionaliniam saugumui, kad tai padaryta dėl to, kad signatarus R. Paulauską ir Z. Vaišvilą per 2 metus ir 3 mėnesius Rusijos žiniasklaida citavo 15000 kartų, t.y. apie 7500 kartų kiekvieną. VSD nurodė, kad per tą patį laikotarpį Seimo pirmininkę L. Graužinienę citavo net 18000 kartų, Vilniaus miesto merą R. Šimašių – 9000 kartų. Tačiau L. Graužinienė ir R. Šimašius į Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimus neįrašyti.

Kodėl į Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui neįrašomi lietuvių kalbą naikinantys Gediminas Kirkilas ir jo ilgamečiai kolegos Seime, dabartinis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, ilgametis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius?

Kodėl „Talka Tautai ir Kalbai“, kurios vadovas ir dabartinis Seimo Švietimo ir Mokslo komiteto pirmininkas akademikas E. G. Jovaiša surinktus Lietuvos piliečių parašus pristatė buvusiam Seimui, neveikia dabartiniame Seime? Kodėl „Talka Tautai ir Kalbai“ ir E. G. Jovaiša neįrašyti į Grėsmių Lietuvos saugumui vertinimus, jei jų veikla nesutampa su G. Kirkilo, S. Skvernelio ir L. Linkevičiaus veikla?

Kodėl Zigmas Vaišvila, 1989 m. sausio 15 d. su kitais sąjūdiečiais Kazimieru Motieka ir Romualdu Ozolu išrinkti XI-ojo šaukimo Lietuvos TSR Aukščiausios Tarybos deputatais, drauge su a.a. poetu ir sąjūdiečiu Justinu Marcinkevičiumi ir Jūrate Kupliauskiene privertė Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumą 1989 m. sausio 25 d. įsaku XI-2745 įgyvendinti Sąjūdžio ir Tautos siekį įteisinti valstybinį lietuvių kalbos statusą net okupacijos sąlygomis?

Atsakymą 2016 m. kovo 30 d. spaudos konferencijoje pateikė pats Lietuvos VSD vadovas D. Jauniškis: „Mes manome, kad tam tikri pasisakymai kelia grėsmę,.. parodo, kad Lietuvoje yra ir kitaip mąstančių, ..“. Dariau Jauniški, kas tie „Mes“? Išvardink juos, tuos menkystas! Ar esi bailys!? Toks bailys vadovavo specialiųjų operacijų būriui „Aitvaras“, o dabar vadovauja Lietuvos valstybės saugumui!

Štai kodėl į Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui vertinimus gali būti įrašyti tik tie, kurie, pasak tų kūrinių, skelbiamų rimtais veidais valstybės vardu, rašinėtojų, nėra grėsmės nacionaliniam saugumui, ir kodėl tokie Grėsmių sąrašai bei panašūs dokumentai labai reikalingi Lietuvą kontroliuojančioms jėgoms. Priežastys – tik politinės, valdžios baimė, kad jai iš po kojų slysta užgrobta valdžia.

Tai patvirtino ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Redas Savickas, 2017-10-26 nutarimu atsisakęs pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD ir AOTD prie KAM vadovų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir mūsų apšmeižimo (štai kodėl Seimas šiemet per 3 minutes panaikino privatų kaltinimą!). Prokuroras R. Savickas teigia, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas, kaip grėsmės Lietuvos Respublikos saugumui, tariamai įvardinti nebuvo, o mes piktintis apšmeižimu negalime, nes Z. Vaišvilos citavimas Rusijos žiniasklaidoje yra tiesa.

Generalinės prokuratūros mes prašėme įvertinti ne mūsų citavimus Rusijos žiniasklaidoje (A. Nako citavimo saugumiečiai net nenurodė, tik šis „begėdis“ kūrė Birželio 3-iosios grupę), bet mūsų įtraukimo į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ pagrįstumą. Prokuroras R. Savickas to nepadarė.

Teisiškai kvalifikuotas prokuroras negali nesuprasti, jog asmenų įtraukimas į grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą yra jų veiklos pripažinimas grėsme mūsų nacionaliniam saugumui.

Šį prokuroro R. Savicko nutarimą skundžiame teismui. Ir prašome teismo išreikalauti duomenis apie labiausiai Rusijos žiniasklaidos cituojamą Lietuvos asmenį – Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Mes nesuprantame, kodėl ši Rusijos Federacijos valstybės paslaptis neįtraukiama į Lietuvos Respublikos grėsmių nacionaliniam saugumui vetinimus.

Beje, š.m. spalio 16 d. Z. Vaišvila ir A. Nakas kreipėsi į Respublikos Prezidentę D. Grybauskaitę ir Seimo Pirmininką V. Pranckietį dėl D. Jauniškio ir A. Šiupario neatidėliotino atleidimo iš užimamų pareigų.

Po mėnesio Prezidentės kancleris Giedrius Krasauskas atsakė, kad Respublikos Prezidentė su šiuo kreipimusi susipažino. Respublikos Seimo Pirmininkas kol kas tyli.

Lietuvos valstybės laivas su griūvančiu Gedimino kalnu ir su Lukiškių aikštėje iškelta Vyčio vėliava stabiliai skęsta. Tauta pasitinka valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventės skęstančiame laive vis dažnesnės ir gražesnės.

Belieka konstatuoti, kad nebeturime Lietuvos valdžios, kuri vykdytų savo konstitucines pareigas.

Susiję:

Lietuvos politika: ne kaip geriau Lietuvai arba lietuviui, bet kaip blogiau rusui  

Skelbiamas bendras VSD ir AOTD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas ir VSD 2015 metų veiklos ataskaita 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
21. senis 16-am
(2017-12-10 13:39:51)
(84.15.178.173) Parašė:

perespektyva Lietuvai gali atsiverti tik pasibaigus Lansbergio kgbistu saraso uzslaptinimo laikui. Tai galetu ivykti dar po 75 metu, jeigu Lansbergis nenuspres ta kgbistu uzslaptinma pratesti.20. alius
(2017-12-09 08:25:15)
(78.60.93.131) Parašė:

Nėra to blogo kas neišeitų į gera.Valdžios neturime,užtat turime visą pulką dūbososų.19. 18-am J.M.
(2017-12-09 07:11:40)
(188.69.214.88) Parašė:

gerbiamas J.M., aš Jums ir priminiau "anūkų- proanūkių" Lietuvos vaizdelį, kad ir rugsėjo 10d piketo kontekste. Jie jau išauginti kaip Sistemai palanki akla mankurtų masė. Tokiems tikros Lietuvos, tokios kaip Jūs, aš, Z.V. ar dar keletas mūsiškių įsivaizduojame, nereikia ir nereikės. Jie- jau globalaus pasaulio "piliečiai". Galų gale, jiems priimtinesnės svetimos vertybės, kultūra, kalba ir t.t., jie su malonumu lengviau prisitaiko svetimose valstybėse, nei norėtų kažką gero daryti Lietuvoje. Jie bėga nuo NEMADIGOS lietuvybės... Tokių vaikų ar anūkų , bėgančių nuo lietuviško gyvenimo, kultūros, tikėjimo, išduodančių Ypatingai garbingus Tėvus, bėgančių paskui svetimtaučių kitatikių, labai labai atsiprašau, falus, yra ir MŪSŲ aplinkoje. Vadinasi, jau kažką negerai padarėme auklėjime? Kas toliau? O MES vis dar bandome kovoti su vėjo malūnais Valstybėje...18. J.M. -16-tąjam
(2017-12-08 10:39:19)
(188.69.211.7) Parašė:

Aš gyvenu realiame pasaulyje ir suprantu tikrovę. Dažnai būnu provincijoje ir kaime, ne tik Vilniuje. Taip, Jūs tesus - greitai nieko nepakeisime. Tačiau ar Jūs norite, kad Jūsų anūkai ir provaikaičiai gyventų tokioje aplinkoje, kokioje gyvename mes? Galite mane laikyti idealistu, bet aš noriu būti aktyvus dėl anūkų ir proanūkių laimingo ir šviesaus gyvenimo. Beje, nėra nei idealistų, nei materialistų. Yra tik blogų arba gerų, arba net šviesių idėjų skleidėjai. Visų pirma būna mintis, vėliau idėja, kad ir tokia negatyvi, tarkime: - kaip apiplėšti pensininkus ir mažiausias pajamas gaunančius žmones. juk tokių idėjų autorius ir realizuotojus per teisės aktų sistemą Jūs matote dažnai. Ar ne? Geros Jums dienos ir pamąstykite apie mano čia išsakytą keletą, gal Jums ir nepriimtinų minčių. Nieko daugiau - tik pamąstykite.17. zinoma
(2017-12-07 20:14:48)
(78.58.143.122) Parašė:

Siandien diena niekas negina , nesaugo jaunimo nuo terorizmo , uzsakomuju zmogzudysciu , nuo zmogzudysciu narkotikais . Pasigrobe dorus jaunuolius teroristai isnaudoja ir sunaikina . Ar Lietuvoje leista parduoti , isnaudoti jaunima pavojingoms susivienijusioms gaujoms ?. Is aukso vertes uzgrobtu vergu byra beprotiski pinigai . Kas sustabdys zmogzudzius naikinancius jaunima nuodais kokiais tik sugalvoja ir ziurkiu ir dramblio ir dar visokiais psichika paralyzuojanciais gaminamais nuodais. Pirmiausiai reikia stabdyti prekyba Zmonemis itin pavojingus biznierius , kitaip iszudys nuodais grazu jaunima .Prekyba Zmonemis voratinkliui priklauso narko , porno , prostitucijos , cazino , eksperimentu , turto prievartavimo , prievartos ,vergija . Biznieriai labai galingi rysiais ir pavojingi , isnaudoja savo verga ir sunaikina . Su terorizmu reikia kovoti , ginti jaunima , Zmones , kad butu gyventi saugu . Skubos tvarka reikia stabdyti prekyba mirtimi . Kas gali apginti Zmones kurie kencia mafijos gresme ?.16. 15-am
(2017-12-07 18:43:40)
(188.69.199.230) Parašė:

Gerbiamas J.M., kiek Jus klausom ir skaitom, visada kyla klausimas: kokiame rožiniame pasaulyje gyvenate? Lyginate senus tarybinius laikus. Bet šiandien ne ta situacija, kad didžioji tautos dalis norėtų kažkokio išsivadavimo. Jums, vilniečiui, nesuprasti, kokia realybė provincijoj. Čia visiems viskas arba "dzin", arba drąsūs parėkaut ant valdžios tik per e-komentarus. Jaunimas Sisteminių pedagogų jau išauklėtas aktyviais entuziastingais eurospaliukais- komjaunuoliais. Beje, tokių eurospaliukų-dobiliukų Jūs ten, Vilniuje, turėtumėt matyti tūkstantį kartų daugiau. Gal pamenat tapinoidų ir ProAnūkio vedamo jaunimėlio įžūlumą pikete prie Seimo rugsėjo 10 d, kai piemenys drįso draskyti akis gerbiamam Z. Vaišvilai ir kitiems? Ir Jūs, J.M., vis dar matote kažkokią perspektyvą? Kada? Gal po 50-70 metų? Bet tada jau nei Jūs, nei mes kai kurie tikrai nebematysim... P.S. dažniau lankykitės ZV spaudos konferencijose- įdomu Jūsų pasiklausyti...15. J.M. - kitaip galvojantis-pirmajam komentatoriui
(2017-12-07 16:03:49)
(188.69.210.61) Parašė:

Tikrai liūdna, kai yra daug taip kaip Jūs galvojančių. Kol kas taip galvojančių yra dauguma.Manau , kad svetainės ekspertai.eu tikslas - yra, būtent, pakeisti tautiečių ir piliečių mąstymą, įkvėpti viltį, parodant kokie bailūs ir visiškai praradę žmogiškumą yra nūdienos Briuselio ir JAV padlaižiai -didelė dalis mūsų neįgalios, nenorinčios vykdyti tautos valios, aukščiausios valdžios elitinių politikų ir pareigūnų. Bet juk ir, tarkime, 1965 -1985 metais Lietuvoje panašiai galvojančių žmonių buvo dauguma. Viskas pradėjo labai greitai keistis nuo 1985 metų, o 1989 -91 metais aktyvioji tautos dalis įgyvendino tautos Nepriklausomybės ir laisvės siekį. Deja, kaip ir visos revoliucijos taip ir mūsų dainuojanti revoliucija (geriau išsivaduojamoji kova) "suvalgė" savo ištikimus vaikus, nustūmė juos nuo politinės arenos scenos. Tiksliau būtų teigti, kad ne pati revoliucija, o partinės gaujos, siekiančios valdžios, pinigų ir šlovės suskaldė Sąjūdį į atskiras partijas. Atsiverskite Wikipedijos politinių partijų istorijos puslapius ir pamatysite kas ir kaip tą veiklą vykdė jau nuo 1989 metų. Ten rasite konkrečius žmones, kurie tai darė. O Viltis turi būti gyva. Kaip ir tuomet, taip ir šiandien jau akivaizdžiai matosi, kad tarptautinė situacija keičiasi (Vyšegrado šalių politika, UK BREXIT-as, JAV "išdykavimas" su Jeruzale, nepritariant Turkijai ir kitoms musulmonų bloko valstybėms, krizė Ukrainoje ir t.t. ir pan.) ir vėl, kaip anuomet, gali susidaryti ir tikrai susidarys palanki situacija atkurti Lietuvos valstybingumą, pripildyti jį reikiamo turinio. Konkrečiau apie tai ką reikėtų daryti galėtume atvirai aptarti aptarti Svetainėje ekspertai.eu. Ir tai galime padaryti diskusijų platesniame rate. Žinoma, su sąlyga, jei svetainės ekspertai.eu vadovai to nuoširdžiai norės. O A. Nako ir ir Z. Vaišvilos konferencija Seime buvo tikrai įdomi ir gera. Tik...?, bet juk ne viskas iš karto.14. alius
(2017-12-07 13:39:06)
(78.60.93.131) Parašė:

Mano nuomone liaudis jau pradeda atsibusti.Pradžia daroma jungiantis į sąjūdžius pagal profesijas,bet kai jie visi susilies į vieną,atsiras galinga jėga,su kuria bus neįmanoma nesiskaityti ir nuo ekonominių reikalavimų bus pereinama prie politinių.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras