2020 m. gegužės 31 d.

 

Lietuvos socialdemokratai suteikia šansą piliečiams: į Europos Parlamentą eina atstovauti Lietuvai

12
Paskelbta: 2019-05-22 13:28 Autorius: ekspertai.euGedimino Kirkilo vadovaujami Lietuvos sicoaldemokratai skelbia rinkimų į Europos Parlamentą programą „Einame atstovauti Lietuvai“.

„Lietuva yra neatsiejama tūkstantmetės Europos civilizacijos dalis ir visavertė jos istorijos bei tradicijų kūrėja. 1253 m. su Mindaugo karūnavimu pasirinktas europinis kelias 2004 m. mus atvedė į Europos Sąjungą – sėkmingiausią istorijoje socialiai orientuotą nacionalinių valstybių bendriją.
Integracijos į Europos Sąjungą pagrindas – ne prievarta ar kurios vienos nacijos dominavimas, o pačių apsisprendimas ir demokratiniai saitai. Ši demokratija užtikrina valstybėms narėms ir jų gyventojams galimybes visapusiškai naudotis savo teisėmis, kartu ji yra pamatas tvariam vystymuisi ir stabilumui. ES valstybių narių piliečiai tiesiogiai renka Europos Parlamentą, kuriame privalo atsispindėti mūsų lūkesčiai ir interesai. Todėl mes einame į Europos Parlamentą atstovauti Lietuvai. Einame pakeisti tuos EP narius, kurie jau pamiršo, kam jie atstovauja, ir nukrypo į Lietuvai neaktualių problemų sprendimą ar mėgavimąsi savo statusu.

LSDDP POŽIŪRIS Į EUROPOS SĄJUNGĄ

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) deklaruoja, kad Lietuvos narystė Europos Sąjungoje yra pagrindas mūsų siekiui – skandinaviškojo modelio gerovės valstybei kurti Lietuvoje. Šis procesas neįmanomas be valstybės ginamų socialinių vertybių ir teisės į darbą ir kūrybą užtikrinimo bei darbo žmogaus interesų gynimo.

LSDDP orientuojasi į ES socialinio modelio tęstinumą ir tolesnę jo plėtrą ir priešinsis bet kokiems populistinės kraštutinės kairės ir radikaliosios dešinės bandymams ardyti ar diskredituoti ES ir jos pamatines vertybes bei kvestionuoti ar menkinti Lietuvos narystę ES.

Tik stipri, solidari, konstruktyvi ir veiksminga ES – esminis mūsų visų interesas. LSDDP sieks dar aktyvesnio atstovavimo ES Lietuvos pozicijoms ir valstybės interesams bei nacionalinių valstybių vaidmens stiprinimo ES institucijose, taip pat ir Europos Parlamente.

LSDDP TIKSLAI EUROPOS PARLAMENTE:

I. TOLESNĖ LIETUVOS INTEGRACIJA Į ES – GEROVĖS VALSTYBĖS VISIEMS KŪRIMAS

LSDDP sutinka, kad Lietuvos integracija į ES yra nesibaigiantis procesas, suteikiantis galimybes ir paskatas Lietuvai tapti stipria ir modernia gerovės visiems valstybe, kryptingai vystytis ir siekti gerovės visiems šalies gyventojams.

LSDDP nuomone, Lietuvos narystė ES užtikrina saugumą ir tradicinių europinių vertybių puoselėjimą, skatina Lietuvą vykdyti struktūrines reformas, kurių nauda akivaizdi daugelyje mūsų gyvenimo sričių – pradedant saugiais keliais ir baigiant socialine apsauga.

II. AUGANTIS LIETUVOS ŪKIS ES – ŽMONIŲ GEROVĖS PAGRINDAS

LSDDP mano, kad vienas iš pagrindinių impulsų Lietuvos verslui ir ūkiui augti – 500 mln. vartotojų turinti Europos Sąjungos rinka. Akivaizdu, kad tai yra pagrindas tvariam Lietuvos žmonių socialinės gerovės augimui ir darbo vietoms kurti. 9 iš 10 pagrindinės lietuviškos kilmės prekių eksporto šalys – ES narės. Tad Europos Parlamente skatinsime dar sėkmingiau integruotis į ES vidaus prekybą.

Iki narystės Lietuvos BVP tesudarė 46 proc. ES vidurkio, o 2019 m. artėja prie 75 proc. Be jokios abejonės, tam įtakos turėjo milijardinė ES parama Lietuvai. LSDDP atstovai Europos Parlamente, bendradarbiaudami su Lietuvos Vyriausybe, sieks užtikrinti kiek įmanoma didesnę ES paramą Lietuvai ir po 2020 m.

III. ES ŠALIŲ INVESTICIJOS – DARBO VIETŲ KŪRIMAS LIETUVOJE

Aktyviai veikdama Europos Parlamente, LSDDP sieks nukreipti galimų ES struktūrinių fondų ir ES šalių investicijas į Lietuvą. Dabar apie 80 proc. tiesioginių užsienio investicijų į Lietuvą ateina būtent iš ES valstybių narių. Visi įsitikinome, kad po 2008 m. krizės ES struktūrinių fondų lėšos padėjo greičiau įveikti dėl ekonominių faktorių kilusius socialinius sunkumus ir žymiai sumažinti nedarbą Lietuvoje.

IV. ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ – SOCIALINIO SAUGUMO UŽTIKRINIMAS

LSDDP atsakingai atstovaus Europos Parlamente Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekio įgyvendinimui – tik turėdami prognozuojamus energijos tiekėjus ir mokėdami teisingą rinkos kainą, mes galėsime užtikrinti, kad parama socialinei sričiai tik didėtų. ES solidariai padeda Lietuvai siekti energetinės nepriklausomybės – tai padaryti vieniems būtų itin sunku ir tokiu atveju negalėtume skirti deramo finansavimo socialinėms reikmėms. ES jau skyrė finansavimą Lietuvai svarbiems regioniniams energetikos projektams: elektros jungtims su Lenkija ir Švedija, regioniniam suskystintų gamtinių dujų terminalui, Lietuvos ir Lenkijos dujų jungčiai ir pan.

V. SOCIALINĖS INVESTICIJOS Į LIETUVOS ATEITĮ – ŠVIETIMĄ IR MOKSLĄ

LSDDP ir toliau dės pastangas, kad būtų tęsiama ES parama, kurios lėšomis renovuojamos Lietuvos mokyklos, universitetai, mokslo įstaigų tyrimų bazės ir kita infrastruktūra. LSDDP didelį dėmesį skirs galimybėms Lietuvos mokytojams, studentams, mokslininkams stažuotis kitose ES valstybėse, mokytis pagal mainų programas, megzti aktyvų bendradarbiavimą su kolegomis iš kitų Europos šalių, nes tai yra pagrindas Lietuvos intelektiniam potencialui stiprinti ir gerovės valstybei kurti.

VI. SOCIALINIŲ GARANTIJŲ LIETUVIAMS VISOJE ES UŽTIKRINIMAS

Ypatingą dėmesį Europos Parlamente LSDDP skirs Lietuvos ir kitų ES šalių piliečių socialiniam saugumui, kad svetur išvykęs asmuo išsaugotų socialines garantijas, o besisvečiuodamas užsienio šalyje, esant būtinybei, gautų nemokamą pirmąją pagalbą. LSDDP atstovai prižiūrės, ar lietuviui, persikėlus gyventi į kitą valstybę narę, yra toliau mokamos anksčiau paskirtos pensijos ar kitos išmokos.

LSDDP, bendradarbiaudama su ES Komisija, sieks užtikrinti, kad visi lietuviai, atsitikus nelaimei, galėtų gauti konsulinę pagalbą ne iš vienos konkrečios, o bet kurios ES valstybės narės diplomatinės atstovybės toje trečiojoje šalyje, kurioje nėra Lietuvos ambasados.

VII. DARNAUS VYSTYMOSI TIKSLŲ ĮGYVENDINIMAS ES

LSDDP nuolat kels klausimus dėl Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo iki 2030 m. ES turi būti kelrodė žvaigždė visam pasauliui ne tik savo unikaliu socialinio modelio pavyzdžiu, bet ir atsakingu požiūriu į vystymąsi ir aplinkos apsaugą. LSDDP sieks ES įsipareigojimų plėtojant atsinaujinančios energetikos projektus visoje ES.

Mūsų išrinkti atstovai neužsidarys Europos Parlamento rūmuose, nuolat lankys savo rinkėjus Lietuvoje, įsiklausys į jūsų siūlymus ir vykdys savo įsipareigojimus. Tik išrinkę iš tikrųjų atstovaujančius Lietuvai, įsitikinsime buvimo ES prasme ir nauda“, - informuoja socialdmeokratai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
12. Kirka
(2019-05-23 08:55:44)
(78.58.225.231) Parašė:

Komuniakas buvo iki kaulinių smegenų,bet kaip leidosi ant Kremliaus raudona veliava apsimetėlis ,sukčius Lenino idėjos lovio sotus apsiedelis su savo saika net į prieštaraujanti mitingą neišėjo.Mat tuoj jam reikėjo pulti prie evrosajuzo pilno sotaus lovio.Lietuvos Kunigaikščiai išdavikus sodindavo ant kuolo.11. vaivorykstine koalicija
(2019-05-22 22:27:25)
(88.118.204.71) Parašė:

ar ne leo reikalam buvo sudarytas 2K[Kirkilas + Kubilius] projektas?10. Lietuvos "vedlys"
(2019-05-22 21:04:54)
(92.243.166.42) Parašė:

VYTI BŪTINA KYŠININKĄ G.KIRKILĄ IŠ SEIMO. VISI ŽINO, KAD VILNIAUS PREKYBOS VYRUKAI SKYRĖ TUO LAIKU 30 MILIJONŲ LITŲ KYŠIAMS, KAD ĮSTEIGTI LEO LT. KIRKILAS TUO METU BUVO PREMJERAS, O ADAMKUS PREZIDENTU. TAI KIRKILAS DIDŽIĄJĄ DALĮ TŲ KYŠIŲ IŠ VP MARKET SUSIŠLAVĖ. ADAMKUS IRGI ĖMĖ.KIRKILĄ - Į SNIEGO GATVĖS IZOLIATORIŲ, TEN JAM VIETA.9. ceslovas
(2019-05-22 19:50:40)
(78.61.182.241) Parašė:

Aferistas kirkilas niekada nedirbo Lietuvai o tik savo kisenei.8. šernius
(2019-05-22 18:44:49)
(199.249.230.107) Parašė:

Net asocialdermokrastai eina atstovauti Lietuvos. Koks pasiaukojimas! Rinkėjus turėjo sujaudinti toks atsidavimas :).7. Nelaime
(2019-05-22 18:38:32)
(107.77.173.7) Parašė:

Pasaulis virsta durnynu!Daktarai esa,bet dar neidarbinti!6. Romas
(2019-05-22 17:45:45)
(77.111.247.20) Parašė:

Bere9iksmis ir tuscias straipsnis - neturi jokios reiksmes kokia "bezdzione" ar "papuga" is Lietuvos bus Europarlamente. EP nesprendzia Lietuvos reikalu, jau nekalbant, kad Lietuvos europarlamentaru balsas yra arti nulio, bendroje EP maseje. Dabar apie LSDDP TIKSLUS EUROPOS PARLAMENTE: 1. Negali buti integracija i ES, kaip geroves Valstybes visiems kurimas. Visu pirma, negali buti Valstybe, salis integruota i ES. Manau tai supranta ir vaikas. Antra - ndgali buti pilnos integracijos i dabartini ES, tai nereikalinga senoms Vakaru Europos salims. Ju tikslas - rinku uzgrobimas nauju nariu salyse ir konkurentu naikinimas. 2. Stambiausiai Lietuvos ukis auga, kai Lietuva yra savarankiska. Skaiciuku "priputimas" ES sudetyje, neturi nieko bendro su Lietuvos ukiuo augimu. 3. Didziausias pasiekimas darbo vietu kurime, tai vietinio verslo ir vyriausybes nauju darbo vietu kurimas. Uzsienio investicijos niekaip nepriklauso nuo narystes ES. 4. Energetine Nepriklausomybe Lietuvai "nesviecia", nes Lietuva neturi energetiniu resursu. ES padare viska, kad Lietuva priklausytu nuo brangios Vakaru energetines rinkos. Juokinga girdeti, kad ES skyre lesu SGD terminalui. Matyt socdemai gyvena "menulyje". 5. Nuo ES "investiciju" i Lietuvos svietima ir moksla, bendras issilavinimo lygis Lietuvoje tik nusmuko. Tuos vienetus, kuriems pavyksta "suzibeti", dazniausiai pasiima ES. 6. Socialines garantijos ES ribose niekaip nepriklauso nuo europarlamentaru. 7. Kalba apie nieka - nera jokio darnaus ES vystymosi, yra gili politine ir ekonomine krize. Asmeniskai as taip ir neradau ne vienos teigiamos priezasties buti siuolaikines ES nariu.5. jeronimas
(2019-05-22 17:45:41)
(109.77.38.26) Parašė:

Visai kaip sovietiniais okupacijos metais.Penkmecio direktyvos net nepradejus jas igyvendinti.Kodel iki siolei tunoje jebrosojuze lietuviski pasiuntiniai,nieko nenuveike Lietuvos labui?? O dabar Kirkilas isvaziuodamas i jevrosojuza galetu ir landsbergini anuka pasiimti.Juk dviese "veiklos" galimybes gali virsyti lengvai net ir proto galimybes???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
S
IP 37.228.251.228 | 03:38:38 /youtu.be/Taj2fq1sF8o...
S
IP 37.228.251.228 | 03:15:07 ://youtu.be/iOSjpTVynoA...
S
IP 37.228.251.228 | 03:05:50 //youtu.be/3ygX6wV0EEI...
Valio
IP 78.63.229.198 | 23:49:42 Saunuolis TRampas....