2020 m. birželio 4 d.

 

Lietuvos patirtimi uždarant Ignalinos AE naudojasi pasaulio bendruomenė

4
Paskelbta: 2019-05-22 13:00 Autorius: ekspertai.eu

Energetikos viceministrė Lina Sabaitienė Paryžiuje (Prancūzija) dalyvavo Energetikos simpoziume. Vizito metu taip pat įvyko susitikimai su Tarptautinės energetikos agentūros vadovybe ir Prancūzijos energetikos ministerijos atstovais.

Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Energetikos Sąjungos simpoziume – Lietuvos patirtis uždarant Ignalinos AE“.

Prancūzijos tyrimų ir komunikacijos apie Europą instituto (Institut de Recherche et de Communication sur l'Europe) surengtame simpoziume buvo diskutuojama energetinio saugumo, branduolinės energetikos ateities bei atsinaujinančios energetikos klausimais. Simpoziume dalyvavusi energetikos viceministrė skaitė pranešimą apie Lietuvos patirtį uždarant Ignalinos atominę elektrinę (AE) bei kylančius iššūkius. Lietuva deda dideles pastangas į šio projekto įgyvendinimą pritraukti geriausius ekspertus ir pasitelkti didžiausią patirtį turinčias tarptautines įmones.

Viceministrė savo kalboje taip pat pažymėjo, kad išskirtinį dėmesį branduolinei saugai teikiančios ES šalys, turėtų aktyviai įsitraukti, kai sprendžiami branduolinės saugos klausimai ir šalia ES sienų statomose elektrinėse. Lietuva šį mėnesį kreipėsi į Europos Komisiją, ragindama laikytis principingos pozicijos reikalaujant, kad Baltarusija nedelsiant parengtų streso testo rekomendacijų įgyvendinimo priemonių planą ir įsipareigotų jį įgyvendinti iki Astravo AE paleidimo.

Vizito metu L. Sabaitienė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rėmuose veikiančios Tarptautinės energetikos agentūros (angl. International Energy Agency) vykdomuoju direktorium Fatihu Biroliu, kuriam įteikė energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno laišką dėl Lietuvos narystės Tarptautinėje energetikos agentūroje galimybių. Tarptautinė energetikos agentūra – tai solidi ir autoritetinga organizacija, aktyviai dalyvaujanti pasauliniame dialoge energetikos klausimais ir nagrinėjanti visą energetikos klausimų spektrą.

Paryžiuje viceministrė taip pat susitiko su Prancūzijos Ekologijos, tvarios plėtros ir energetikos ministerijos atstovais, su kuriais, be kita ko, kalbėjosi apie Ignalinos AE uždarymo finansavimo 2021-2027 m. daugiametėje finansinėje perspektyvoje svarbą, galimybes Prancūzijos įmonėms prisidėti įgyvendinant uždarymo projektus, dalintis gerąja patirtimi.

Šaltinis: lrv.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Lola
(2019-05-23 08:04:57)
(78.63.180.115) Parašė:

Tikrai p.Romai pritariu Jums vienintele "gera" patirtis pinigų plovimas3. Romas
(2019-05-22 18:15:29)
(77.111.247.20) Parašė:

Idomu kokia gi patirti turi Lietuva uzdarant AE. Jeigu patirtimi vadinti pinigu plovima, tada gal ir taip.2. Vytas
(2019-05-22 18:11:24)
(46.249.171.56) Parašė:

Pilnai sutinku dėl 1-jo komentatoriaus išsakytų nuogastavimų, jog Lietuvos valdžia slepia planus priimti saugoti ir svetimas branduolines atliekas. Beje, vieną nuslėptą nusikaltimą iš prezidento pusės jau turime - slaptas JAV kalėjimas, pažeidžiant LR Konstituciją, buvo įkurtas prie prezidento V.Adamkaus. Todėl tikimybė, kad prezidentui(ei) tylint branduolinės atliekos gali būti "priglaustos". O tai yra žymiai pavojingiau, nei Atravo AE.1. jeronimas
(2019-05-22 17:41:20)
(109.77.38.26) Parašė:

Kokios valstybes uz kiek ir kokiais kiekiais laidos savo radiacines atliekas Lietuvoje salia Ignalinos atomines,kur kuriamas didziausias ne tik europoje ,bet ir pasaulyje atominiu atlieku kapinynas???? Gal pasidalins viceministre teisinga informacija ,o ne vien parodomaja programa ,skirta runkeliams durninti???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras