2019 m. birželio 17 d.

 

Lietuvos pastangomis kova su dezinformacija ir melu tapo nuolatinės ES darbotvarkės prioritetu

20
Paskelbta: 2019-03-23 10:02 Autorius: ekspertai.eu
Melagė ir savo biografijos klastotoja, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, atkakli Lietuvos nepriklausomybės priešininkė (kolaborantė), kuri po Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo drauge su komunistu Mykolu Burokevičiumi drąsiai stovėjo Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje, NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė bei gerųjų iniciatyvų iniciatorė, taip pat dainininkė bei šokėja bei įvairiausių labdaros ir parodomųjų vargšų šelpimo akcijų veidas, Lietuvos pokario partizanų nusikalstamų veikų atskleidėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą Europos Sąjungos šalių vadovai ragina stiprinti kovą su dezinformacija ir melagingomis naujienomis.

Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Kova su dezinformacija – ES prioritetas“.

„Lietuvos pastangomis kova su dezinformacija ir melu tapo nuolatinės ES darbotvarkės prioritetu. Mūsų valstybės iniciatyva parengtas ir patvirtintas bendras ES kovos su dezinformacija veiksmų planas“, - teigia D. Grybauskaitė.

Viena pagrindinių šio plano dalių – kovą pradėjusi veikti speciali platforma Greitojo įspėjimo sistema (Rapid Alert System), kurios tikslas – keistis informacija tarp valstybių narių, atpažinti melagingas naujienas ir jas demaskuoti.

Planas taip pat numato veiksmų koordinavimą tarp ES valstybių narių pasitelkiant kontaktinius pareigūnus, faktų tikrintojus ir vadinamuosius „elfus“. Siekiama stiprinti bendradarbiavimą su interneto svetainių ir socialinių tinklų operatoriais, jie kviečiami savo veikloje pilnai taikyti Kovos su neteisėtu neapykantos kurstymu internete elgesio kodeksą (Code of Practice), kurį 2016 m. pristatė „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“.

Lietuva yra viena pirmųjų ES šalių, kuri nacionaliniu lygiu ėmėsi aktyvių kovos su dezinformacija priemonių. Esame priėmę įstatymus, kurie už nesantaikos kurstymą, skleidžiamas melagingas naujienas teismo sprendimu leidžia sustabdyti televizijos kanalų transliaciją.

„Aktyviai su dezinformacija kovoja ir Lietuvos žiniasklaida bei pilietinė visuomenė. Naujienų portalas „Delfi“ kartu su „Google“, pasitelkdami dirbtinį intelektą, paleido melagingų naujienų gaudyklę „Demaskuok.eu“ (ši gaudyklė veikia adresu demaskuok.lt – red. pastaba). Socialiniuose tinkluose į kovą su melu įsitraukė „elfai“. Lietuvos žurnalistai prisideda ugdant šalies žmonių sąmoningumą, įvairiuose susitikimuose su visuomene tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose, aiškindami melagingų naujienų keliamą grėsmę“, - rašoma Prezidentūros pranešime.

Ekspertai.eu primena, kad kovai su dezinformacija taip pat paleido melagingų naujienų sietelį „DEMASKUOK“, kuriame demaskuojamos melagingos naujienos.

Susiję:

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
20. U-2
(2019-03-24 19:04:04)
(89.116.124.39) Parašė:

Jeigu Monikute su Dalyte(pagal Dzuka) tikrai nori kovoti su melu ir deza, jos turi sustoti viena pries kita ir gerai padauzyti viena kitos snuky. Viska apibendrinus, tai ir butu „Lietuvos pastangos kova su dezinformacija ir melu".19. Senis Šaltis
(2019-03-24 18:45:11)
(88.222.97.16) Parašė:

18. Dzukas. Abi šios personos yra viešos, gali laisvai rasti jų kontaktus, parašyk asmeniškai ir pasiūlyk. Tikiuosi paklausys tavo pasiūlymo. O koks tikslas siūlyti čia? Užpildai informacinę erdvę savo balabolinimu? Tai prašom pateik įrodymus apie AE panaudoto kuro perdirbimą rusijoje, tada būtų bent nauda daugeliui, informacinė nauda.18. Dzukas
(2019-03-24 18:25:39)
(93.100.87.209) Parašė:

Monikutei su Dalyte pasiulysiu pradeti nuo saves - neskleisti melo ir dezos, tada ir informacine erdve bus saugi.17. K
(2019-03-24 18:14:59)
(5.20.244.73) Parašė:

Dezinformacija. Kas tai? JAV "LAISVĖS RADIJAS (SVOBODA)" kanalas 'Current Time' jau po truputį taisosi. Vietoj gryn propagandinių tėzių, 'Current Time' Rusijoje LAISVAI bando bendrauti su nustekentų RU pakraščių gyventojais (Plaqijuoja RT?), kuria apie juos reportažus, 'su savo komentarais', sulaukia žiūrovų dėmėsio. Nežinau, ar musiškiai įsileis į Šalies pakraščius rusų RT Today? Ar bukai viską neigsime, ignoruosime emigraciją, verslo žlugdymą, ekonomikos nuosmukį ? Pas mus JUK Demokratija ar tai tik demokratijos Replika?16. Edis ( Tik tiesa )
(2019-03-24 14:46:46)
(78.62.185.248) Parašė:

1999 metų kovo 24 dieną NATO agresija prieš Jugoslaviją. Tačiau šį faktą Lietuvos politinės prostitutės ir politpornožiniasklaida slepia. Prieš Lietuvos parsidavusią žiniasklaida reikia kovoti.15. Pavyzdys reklaminio klipo
(2019-03-24 14:42:11)
(124.188.139.199) Parašė:

Demaskuokime rusu slaptas uzmacias. Demaskuokime ju apraizgytus tinklus ir susuktus lizdus. Neabejokime, kad ir prezidento rinkimuose jie bandys uzlauzti kompiuterius ir sumaisyti mums visas kortas. Bukime vieningi musu vienybeje su zmoniu partija (konservatoriai irgi zmones- kartais susigundo, kartais pavagia, daznai pameluoja, bet juk tai yra labai zmoniska)....14. Darijus
(2019-03-24 00:04:36)
(212.233.61.87) Parašė:

Aš tai kiekvieną dieną kovoju su dezinformacija ir melagingomis naujienomis nuleisdamas vandenį klozete. Medalį man už pastovumą.13. Tikiu
(2019-03-23 23:20:09)
(78.63.179.91) Parašė:

kad jei mes visi kartu tai darytumėm, tai apsaugutumėm net informacinę erdvę .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras