2020 m. balandžio 10 d.

 

Lietuvos menininkai savo kūrinius pristatys didžiausioje Skandinavijos dizaino mugėje

Paskelbta: 2013-08-08 12:44 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 15–18 dienomis Stokholme (Švedija) didžiausioje Skandinavijos dizaino mugėje „Formex“ savo darbus pristatys penki menininkai iš Lietuvos. Tarptautinėje mugėje bus eksponuojami namų tekstilės kūriniai, baldų ir interjero detalės, aksesuarai, dovanos ir mados dizaino darbai.

Nuo 1960 metų rengiamoje mugėje šiemet savo darbus atskiruose stenduose eksponuos 900 dalyvių, iš jų – 16 tarptautinių, tarp pastarųjų įsikurs ir Lietuvos nacionalinis stendas. Jame bus pristatomi profesionalių ir produktyvių Lietuvos menininkų mados ir interjero dizaino darbai, aksesuarai ir juvelyrikos dirbiniai. Kolekciją sudarys Rasos Baradinskienės, Dovilės Gudačiauskaitės, Rūtos Kiškytės, Aistės Nesterovaitės ir Gedimino Šiaulio kūriniai, juos mugės metu pristatys patys menininkai. Autorių darbai pasižymi ne tik funkcionalumu, bet ir meniniais sprendimais, išsiskiria savitumu ir individualių stilių įvairove.

Didžiausia Šiaurės Europoje dizaino mugė, kasmet pritraukianti daugiau nei 25 tūkst. Švedijos interjero ir mados entuziastų, industrijos specialistų, žurnalistų ir dizaino galerijų atstovų, ne tik atveria naujų galimybių menininkams savo kūrinius pristatyti svetur, bet ir leidžia užmegzti potencialius ryšius su užsakovais ir pirkėjais iš užsienio.

Lietuvos dizaino stendų tarptautinėse parodose ekspertės Eglės Opeikienės teigimu, labai svarbu gyvai pristatyti meno kūrinius ir dizaino gaminius parodose, kad produktų estetiką, kokybę ir funkcionalumą galėtų įvertinti potencialūs pirkėjai.

„Dizaino darbai nėra aprašomi jokiais techniniais parametrais, dažnai net nuotraukos visiškai neatspindi paties produkto vertės, jo išskirtinumo. Todėl dalyvavimas tokio tipo parodose yra neįkainojama patirtis, leidžianti pamatyti, ką ir kaip kuria užsieniečiai, skatinanti tobulėti ir eiti į priekį. Taip pat dalyvaudami tarptautinėse dizaino, meno parodose mūsų menininkai formuoja Lietuvos, kaip kūrybingos, šiuolaikiškos ir inovatyvios šalies, įvaizdį“, – sako E. Opeikienė. 

„Formex“ – tai didžiausia interjero dizaino paroda Šiaurės Europoje, rengiama du kartus per metus. Parodą kasmet aplanko daugiau nei 5000 lankytojų ir daugiau nei 800 žiniasklaidos atstovų iš viso pasaulio. Lietuvos stendą mugėje papildys Tarptautinių kultūros programų centro informacinė medžiaga apie lietuvių autorius ir dizainą. Stende bus eksponuojami ir garsios interjero dizaino studijos „Contraforma“ kūriniai.

Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje dizaino mugėje „Formex“ organizuoja BĮ Tarptautinių kultūros programų centras  ir Lietuvos Respublikos ambasada Švedijoje. Lietuvos dalyvavimą  „Formex” mugėje remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras