2019 m. gegužės 21 d.

 

Lietuvos karo vadai aplankė „Anakondą“

4
Paskelbta: 2018-12-06 18:32 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 6 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras ir ministerijos gynybos politikos direktorius Robertas Šapronas lankėsi Lenkijoje vykstančių pratybų “Anakonda-18” svečių dienoje.

Iš Lietuvos pratybose dalyvauja daugiau nei 30 karių. NATO Daugianacionalinės Šiaurės-Rytų divizijos štabo (angl. Headquarters Multinational Division North East) sudėtyje kariai iš Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo ir Teisės departamento bei Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” treniravosi vykdyti vadovavimo ir valdymo procedūras. Taip pat pratybose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Pagrindinis pratybų „Anakonda-18” tikslas buvo sertifikuoti NATO Daugianacionalinės Šiaurės-Rytų divizijos štabą. Šiuo, trečiuoju pratybų etapu divizija užbaigė pasiruošimą visiško karinio pajėgumo sukūrimui, kaip buvo numatyta 2016 m. NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje metu.
 
Pratybose „Anakonda-18“ buvo mokomasi integruoti nacionalinius saugumo ir gynybos pajėgumus, jungtinėje, tarpinstitucinėje, tarptautinėje ir viešoje erdvėse su tikslu pasiruošti atremti šiuolaikines ir ateities grėsmes. Pratybų veiksmai buvo planuojami ir derinami oro ir sausumos erdvėse NATO rytiniame flange.

Pratybos „Anakonda” Lenkijoje vyksta kas dvejus metus nuo 2006-ųjų. Šiemet jos vyko trimis etapais ir jose treniravosi per 17500 karių iš dešimties šalių, NATO štabų ir NATO karinių vienetų. Du trečdaliai pajėgų buvo išskleisti ir treniravosi Lenkijos teritorijoje, o kitas trečdalis pajėgų dalyvavo pratybose trijų Baltijos valstybių teritorijose ir Baltijos jūroje. Pasibaigus trečiajam, paskutiniam pratybų etapui, NATO Daugianacionalinės Šiaurės-Rytų divizijos štabas buvo įvertintas kaip pasirengęs.
 
Karinis bendradarbiavimas su Lenkija yra labai svarbus tiek Lietuvos, tiek regiono saugumui. Lietuva plėtoja intensyvius santykius su Lenkija karinėje srityje nuo 1993 metų.

Lenkija yra viena aktyviausių NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių šalių. Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti jau septynis kartus nuo 2005 metų.

Lietuva ir Lenkija kartu dirba NATO gynybos planavime, plėtojant 5-ojo straipsnio pajėgumus, taip pat bendradarbiauja planuojant NATO pratybas regione.

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenės plėtoja nuolatinį įvairaus lygmens štabų, karinio mokymo įstaigų ir karinių vienetų bendradarbiavimą. Intensyvus bendradarbiavimas vystomas tarp Lietuvos mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos 15-osios „Giżycka“ brigados, Lietuvos ir Lenkijos kariai kartu dalyvauja tarptautinėse pratybose.
 
Lietuva su Lenkija ir Ukraina nuo 2014 m. vysto bendrą karinį projektą – trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG.

Nuo 2003 m. Lietuva dalyvauja Lenkijoje esančio NATO Šiaurės-Rytų korpuso veikloje. Šis korpusas yra arčiausiai Lietuvos esantis NATO karinis korpusas (Ščecine), du kartus jis buvo dislokuotas Afganistane.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Nelaime
(2018-12-07 02:18:46)
(162.226.66.184) Parašė:

Pasaka Lokys ir valstietis.Lietuvos izdavikai vagiai atlieka Lokio role.Biznis per uspakaly.Tautai spyga taukuota.3. Nesamone
(2018-12-07 00:17:35)
(78.60.194.105) Parašė:

"Вся правда о Великой Отечественной Войне 6 часть"2. nesamone
(2018-12-06 22:00:13)
(78.60.194.105) Parašė:

anokonda tai venas kandimas lievatiskai1. Klemas
(2018-12-06 18:49:45)
(46.249.171.57) Parašė:

Tas pats per ta pati. Kam is to nauda ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras