2020 m. birželio 1 d.

 

Lietuvos karo jūreiviai dalyvaudami laivų parade pasveikino Latvijos kolegas

1
Paskelbta: 2019-08-12 17:47 Autorius: ekspertai.eu

Savaitgalį Latvijos sostinėje Rygoje iškilmingai paminėtas kaimyninės šalies karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmetis. Renginyje Latvijos kolegas pasveikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus ir patrulinio laivo P15 „Sėlis“ įgula.

Pagrindinis Latvijos karinių jūrų pajėgų įkūrimo šimtmečio renginys – Rygos įlankoje surengtas karinių laivų paradas. Jame dalyvavo NATO sąjunginių valstybių bei neutralių šalių kariniai laivai iš Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos. Mūsų šaliai laivų parade atstovavo P15 „Sėlis“.

Pagrindinio renginio metu Lietuvos kariuomenės KJP vadas flot. adm. A. Mockus susitiko su Latvijos Respublikos prezidentu Egiliu Levitu, Latvijos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Ingu Vizuliu. Taip pat KJP vadas susitiko ir aptarė bendradarbiavimą su Baltijos jūros šalių karinių jūrų pajėgų vadais ir laivynų vadovybių atstovais.

Latvijos karinių jūrų pajėgų susikūrimo data minima rugpjūčio 10 d. – 1919 metų kovų už nepriklausomybę verpete kuriantis Latvijos kariuomenei buvo pradėtas steigti ir kariuomenės jūrų pajėgų junginys.

Šiuo metu Latvijos karines jūrų pajėgas sudaro vadovybė ir trys laivų divizionai: priešmininių laivų, patrulinių laivų ir pakrančių apsaugos laivų. Rikiuotėje šiuo metu yra 18 įvairių tipų laivų ir katerių.

Intensyvus Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas vyksta nuo 1998 m. įsteigus bendrą Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) karinių laivų junginį BALTRON (Baltic Naval Squadron). Kasmet šiam junginiui Estija, Latvija ir Lietuva skiria laivus, vadovybę ir štabą. BALTRON junginys organizuoja ir vykdo pratybas. Ši patirtis padeda personalui pasirengti Lietuvos ir Latvijos karinių laivų ir įgulų priskyrimui NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui.

Taip pat Lietuvos KJP karininkai kasmet tobulinasi Latvijos gynybos akademijoje daugiau nei dešimtmetį organizuojamuose Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir štabo karininkų kursuose (NICSC – Naval Intermediate Command and Staff Course).

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. U-2
(2019-08-12 22:57:53)
(89.116.124.39) Parašė:

"Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus...." Jeigu jau patruliniu laivu KJP vadovauja admirolas, tai bijau net pagalvoti kas vadovautu LTSR laiku Lietuvos prekybiniui ir zvejybos laivynui, jeigu jis nebutu sunaikintas...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras