2018 m. lapkričio 15 d.

 

Lietuvos kariuomenės vadas išvyko oficialaus vizito į Ukrainą

6
Paskelbta: 2017-12-06 14:46 Autorius: ekspertai.eu
Karo Ukrainoje akimirka. http://spillwords.com nuotr.
Karo Ukrainoje akimirka. http://spillwords.com nuotr.

Gruodžio 7-8 d. Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko vadovaujama delegacija išvyko dviejų dienų oficialaus vizito į Ukrainą.

Pirmąją vizito dieną gen. ltn. J. V. Žukas lankysis Javoviro poligone esančiame Tarptautiniame taikos palaikymo ir saugumo centre, kur susipažins su JAV vadovaujamos daugianacionalinės karių rengimo (angl. Joint Multinational Training Group - Ukraine) programos įgyvendinimu ir susitiks su karinėje mokymo operacijoje dalyvaujančiais instruktoriais iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono.

Delegacija taip pat vyks į Berdičeve esančią 142-ąją Ukrainos specialiųjų pajėgų bazę, kur susitiks su šių pajėgų vadu generolu majoru Igoriu Luniovu ir čia karinėje mokymo operacijoje dalyvaujančiais Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų instruktoriais.

Gruodžio 8 d. Lietuvos kariuomenės vadas Kijeve susitiks su Ukrainos kariuomenės vadu generolu Viktoru Muženka ir Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Aleksandru Turčinovu. Susitikimuose ketinama aptarti dvišalį ir daugiašalį Lietuvos-Ukrainos karinį bendradarbiavimą, saugumo situaciją ir aktualius Ukrainos kariuomenės reformavimo klausimus.

Šiuo metu karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvauja apie 30 Lietuvos karių.

Lietuvos kariuomenė remia Ukrainos vykdomas gynybos sektoriaus reformas, ypač karinio rengimo srityje. Nuo 2014 m. Lietuvos instruktoriai savarankiškai ir kartu su JAV, Kanados, JK ir Lenkijos kariais dalyvauja Ukrainos kariuomenės batalionų rengimo programoje ir specialiųjų operacijų pajėgų mokyme, aktyviai prisideda prie puskarininkių rengimo sistemos pertvarkos.

Šių metų liepą Lietuva įsteigė karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Jos mandatas numato galimybę 2017–2019 m. siųsti į Ukrainą iki 60 Lietuvos karių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apmokymo tikslais. Be to, Ukrainos kariai nuolat kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže, Ukrainos kariams rengiami įvairūs mokymo kursai Lietuvos kariuomenės padaliniuose.

2014 m. Lietuva, Lenkija ir Ukraina yra kartu įsteigusios bendrą karinį vienetą – brigadą LITPOLUKRBRIG, kurio štabas nuo 2015 m. veikia Liubline, Lenkijoje. Šių metų spalį trišalei brigadai suteiktas Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio vardas. Brigados padaliniai yra dislokuoti savo šalyse, tačiau suburiami pratybų metu. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose gali priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

2016 m. Lietuva Ukrainai yra perdavusi nebenaudojamos ginkluotės elementų ir amunicijos. Artimiausiu metu Lietuvos kariuomenė, pagal š. m. lapkričio 29 d. Vyriausybės nutarimą, planuoja Ukrainos gynybos ministerijai neatlygintinai perduoti dar vieną paramos siuntą, kurioje – kariuomenėje nebenaudojama, ne NATO kalibro ginkluotė ir šaudmenys. (O kokio? Nejaugi sovietinio? - red. past.)

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. Darijus
(2017-12-07 17:06:35)
(85.10.124.12) Parašė:

Nr.5-am: tada reikia patikslinti, kad dabartinė ES yra 5-asis reichas. 4-asis buvo pradėtas kurti dar 1943, kai Hitleris ir Co. suprato, kad karas pralaimėtas. Jie sukūrė pokarines pasaulines savo priedangos ir funkcionavimo struktūras: firmas, finansavimo schemas, žmonių priedangą. Amerikonai dauguma jų po to perėmė. Pvz labai įdomus faktas, kad tūkstančiais savo šalininkų naciai pasodino keletui mėnesių į konclagerius, kad po karo jie būtų pripažinti kaip nukentėję nuo rėžimo ir galėtų užimti postus valdymo struktūrose po karo.5. senis Juliui 4- ajam.
(2017-12-07 16:31:17)
(84.15.176.102) Parašė:

Jus butumet teisus, ir tai visi suprastu, jeigu visus veikejus vadintume savais vardais.Pav. JAV gosdepas-gestapas. ES 4 Reichas. Grybauskaite, tranine motinele. Senosios ES salys Muterlandas, naujai prisijungtos 2004 m.teritorijos, kolonijinis Ostlandas. Pabegeliai is Lietuvos, 4 Reicho issivaryti belaisviai. Sedintys 4 Reicho kanceliarijoj, konspiraciniais sumetimais vadinamu ES Parlamentu, paksai, koloborantai, kurie iseiginems siunciami i Lietuva apsidairyti ir grizus atraportuoti Komisarams.4. Julius
(2017-12-07 15:36:23)
(79.132.163.32) Parašė:

Gal R.Vanagaitė ir teisi, tegul ir juokais teigdama kad be Putino pagalbos Lietuvos šansai išgyventi menki. Kol kas Lietuva gyveno be Putino pagalbos ,ką pasiekėme visi mato....3. Julius
(2017-12-07 15:33:23)
(79.132.163.32) Parašė:

Vieną kartą visiems laikams Lietuvos valdžia turi tautai AIŠKIAI paaiškinti, kodėl Ukraina jiems svarbesnė už Lietuvą. Čia be visuomeninės diskusijos neapsieis, o ją inicijuoti gali būti nelengva, gal net reikės pasitelkti pačios ES galvos pagalbos... Žmonės turi dalyvauti savo gyvenimo valdyme, ne tik valdžia. Jei Lietuva laisva, demokratinė šalis, nes pagal valdžios formatą atrodo kad Lietuva kvazi totalitarinė valstybė.2. U-2
(2017-12-06 17:08:32)
(89.116.124.39) Parašė:

O tuo metu Rusijos Prezidentas Putinas, nutare yprasminti musu susmirdusiu komunistu is kuprotojo Ozio Vytauto Tvartelio gyvenimus, kovas ir kandidatuos y Rusijos prezidentus. Sveikinu visus konservatnykinius curvas ir transgendery Stasyte asmeniskai.1. Nelaime
(2017-12-06 15:27:01)
(107.77.173.12) Parašė:

Neitariau,kad lietuva turi tiek izdaviku,kokio velnio sukiotis judosiu irstvoj!Nesuprantu,kaip nenoreta kurti savo krasto gerove.Reikejo Batkos keliu nueiti butume kartu stipresni ir siandiena butume valstybe su savo kontroliuojama teritorija pinigas litas viskas issaugota,o dabar vagiu zeri pilys uz tvoru !pramones nera uzsiimam ananizmu,jei isliksim,kaip reiks issikapstyti,kai visi bus pazenge i prieky!Apie tas kariuomenes nenoriu ir kalbet!Gerai pavadinta knyga"Durniu laivas",bet velgi juokemes is saves!Nelaime!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras