2020 m. balandžio 7 d.

 

Lietuvos kariuomenės vadas Briuselyje aptars Europos Sąjungos saugumo ir gynybos klausimus

5
Paskelbta: 2016-11-06 14:41 Autorius: ekspertai.eu
Nuotrauka A. Pliadžio.
Nuotrauka A. Pliadžio.

Lapkričio 6-8 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas dalyvaus Briuselyje (Belgijoje) vyksiančioje antrojoje šių metų Europos Sąjungos karinio komiteto konferencijoje, kur bus aptariami aktualūs ES saugumo ir gynybos klausimai.

Planuojama, ES šalių kariuomenių vadai aptars globalią ES užsienio ir saugumo politikos strategiją, ES ir NATO karinį bendradarbiavimą pajėgumų vystymo klausimais, ES karines operacijas ir misijas, bendradarbiavimą Vakarų Balkanų klausimu.

Kalbant apie ES karines operacijas ir misijas, nemažai dėmesio bus skiriama šiuo metu ES vykdomoms jūrinėms operacijoms: kovai su nelegalia migracija Viduržemio jūroje skirtai operacijai „Sophia“ ir kovai su piratavimu Indijos vandenyne skirtai operacijai „Atalanta“.

Taip pat bus diskutuojama apie naują ES tarptautinių ginkluotųjų pajėgų (angl. European Force, EUFOR) operacijos „Althea“ Bosnijoje ir Hercegovinoje mandatą, ES mokymo misijos Malyje evoliuciją  ir bendradarbiavimą su šalimis partnerėmis – Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Gruzija, Juodkalnija, Mianmaru ir Serbija.

Šiuo metu šeši Lietuvos kariai dalyvauja trijose ES karinėse operacijose: mokymo misijoje Malyje, jūrų operacijose „Atalanta“ ir „Sophia“. Siųsdama savo karius dalyvauti į ES vadovaujamas tarptautines operacijas Lietuva prisideda kovojant su tarptautinėmis krizėmis ir stiprina ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką.

ES mokymo misijoje Malyje nuo 2013 m. dalyvaujantys Lietuvos kariniai instruktoriai moko Malio karines pajėgas. Šiuo metu Malyje tarnauja du Lietuvos kariniai instruktoriai.

Jūrinėje, kovai su piratavimu ir plėšikais prie Somalio krantų skirtoje, operacijoje „Atalanta“ šiuo metu dalyvauja 1 Lietuvos karininkas. Jis tarnauja šios operacijos vadavietėje Nortvude (Jungtinėje Karalystėje). Be to, dalyvaudama operacijoje „Atalanta“, nuo 2013 metų iki dabar Lietuvos kariuomenė buvo dislokavusi 3 autonomines laivo apsaugos karių grupes (ALAG), kurios 4-6 mėnesių laikotarpiais saugojo humanitarines siuntas gabenantį Pasaulio maisto programos laivą.

Dalyvaudami ES Jūrų pajėgų komponento Viduržemio jūros regione (angl. European Union Naval Force Mediteranian, EUNAVFOR MED) operacijoje „Sophia“ du Lietuvos karininkai tarnauja Italijos kariuomenės lėktuvnešyje „Giuseppe Garibaldi“. Jų tarnyba čia truks iki metų pabaigos. Dar vienas Lietuvos karininkas tarnauja operacijos „Sophia“ vadavietėje Romoje (Italijoje). Šiuo metu dalyvavimui operacijoje taip pat jau pasirengusios ir dvi 12 karių laivo apžiūros grupės (angl. Vessel Boarding Team), suformuotos iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų, sausumos ir specialiųjų operacijų pajėgų karių bei karo policininkų, kurios po tris mėnesius tarnaus Vokietijos fregatoje „Sachsen F124“. Pirmoji grupė į operacijos rajoną išvyks šio lapkričio pabaigoje.

Europos Sąjungos karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Nuo 2001 metų veikiantis komitetas vadovauja visai ES karinei veiklai, visų pirma bendros saugumo ir gynybos politikos srityje vykdomų karinių misijų ir operacijų planavimui bei vykdymui ir karinių pajėgumų plėtojimui. Be to, teikia rekomendacijas kariniais klausimais ES politiniam ir saugumo komitetui, formuojančiam bendrą užsienio ir saugumo politiką. Į karinio komiteto susitikimus Briuselyje ES kariuomenių vadai renkasi du kartus metuose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Iš kur kyla grėsmė Europai?
(2016-11-07 17:11:38)
(5.20.115.102) Parašė:

Apsistatė PRO atominėmis raketomis,tikrai turi bijoti,kad jos iššaus.4. yel“l“ow submarine
(2016-11-07 02:43:18)
(78.63.212.238) Parašė:

net jei nežinočiau kas per dėdė ir ką anas veikia, apie fizionomijos bukumą sunkiai nutylėčiau :)))3. Darijus
(2016-11-06 21:08:28)
(212.233.63.220) Parašė:

Vestuvių generolas aptars belgiško alaus skonį.2. !!!
(2016-11-06 19:24:07)
(162.226.66.184) Parašė:

Tikri generolai turi aptarineti Lietuvos reikalus savo zemeja ir kovoti uz laisva Lietuva!Kokio velnio,cia valkiojas,kas netingi ir,per tuos izdavikus zeminama visa Lietuva tipo visi tokie netike,kaip ir jie patys.Ateity pora rimtu generolu ir viskas.Paziurekit kokios technologijos.Lietuvai nereikia visokio metalo lauzo supirkinet,is gelbotoju ir zemint Tauta!Lietuvai kariunu pulkai,bus reikalingi,kaip vyriskumo mokykla,ne daugiau!Rusija spres pabaltijo sauguma!Ateity viskas,per kosmosa,bus valdoma ir neliks priesu ateity,o durdomas isnyks,kaip sapnas,tik,bus prisimintos aukos zmonijos kuriuos marino nieksu rezimas!Uz laisvu Tautu ateity!!!1. viltė
(2016-11-06 18:50:07)
(85.255.48.4) Parašė:

Aptars...būtų juokinga , jei nebūtų graudu .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras