2020 m. vasario 25 d.

 

Lietuvos kariuomenės padaliniuose prasideda Krašto apsaugos dienos renginiai

Paskelbta: 2016-10-02 16:22 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 3–13 d. įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojama Krašto apsaugos diena, kurios metu vyks pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9-12 klasių) moksleiviams. Moksleiviai ir jų mokytojai kviečiami susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę.

Kariniuose daliniuose, priklausomai nuo jų veiklos specifikos, moksleiviams bus paruoštos specialios programos. Į dalinius atvykę moksleiviai galės ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti įvairią karinę veiklą: kartu su kariais važiuoti karine technika, išmokti išgyvenimo miške gudrybių, maskavimo ypatumų, šaudyti pneumatiniais ar lazeriniais ginklais, apžiūrėti karinius laivus.

Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.

Šio renginio tikslas – iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

Krašto apsaugos diena bus minima šiuose kariniuose daliniuose (dalyvavimas tik užsiregistravusiems):

• Spalio 3 d. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione kartu su Karo policija, Klaipėdoje.

• Spalio 3 d. – Karo kartografijos centre, Kauno raj.

• Spalio 4 d. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, Tauragėje.

• Spalio 6 d. – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-ojoje rinktinėje kartu su Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionu ir Karo policija, Šiauliuose.

• Spalio 6 d. – Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, Nemenčinėje, Pabradėje.

• Spalio 7 d. – Karaliaus Mindaugo husarų batalione, Panevėžyje.

• Spalio 7 d. – Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų batalione kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ąja rinktine.

• Spalio 7 d. – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke kartu su Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centru ir Vaidoto batalionu, Rukloje.

• Spalio 11 d. – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje kartu su Karo policija, Kaune.

• Spalio 13 d. – Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyboje, Kaune.

• Spalio 13 d. – Karinėse jūrų pajėgose, Klaipėdoje.

• Spalio 13 d. – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionu ir Karo policija, Vilniuje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras