2020 m. balandžio 7 d.

 

Lietuvos kariuomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl žalos atlyginimo baudžiamojoje byloje

4
Paskelbta: 2016-11-07 17:36 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 7 d. Lietuvos kariuomenė kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorą Gintarą Jasaitį, vadovaujantį ikiteisminiam tyrimui dėl galimo UAB „Nota bene“ sukčiavimo ir kitų su lauko virtuvių atsarginių dalių ir agregatų įsigijimu susijusių nusikalstamų veikų, prašydama pripažinti Lietuvos kariuomenę civiliniu ieškovu ir pareikšdama civilinį ieškinį baudžiamojoje byloje dėl padarytos žalos tiekiant lauko virtuvių atsargines dalis ir agregatus atlyginimo.

Rengiant procesinius dokumentus ir atsižvelgiant į tai, kad prekes UAB „Nota bene“ pristatė į Lietuvos kariuomenės sandėlius dar 2014 metais, Logistikos valdybos vado sudaryta inventorizacijos komisija, š. m. spalio 6-18 d. atliko pagal minėtą sutartį pristatytų prekių inventorizaciją. Jos metu buvo tikrinama, ar visos gautos prekės tebėra Lietuvos kariuomenės sandėliuose ir kokios jos būklės (ar nepažeistos pakuotės ir pan.).

Inventorizacijos išvadose buvo įvardintos pagrįstos abejonės ir dėl kai kurių kitų prekių, nei buvo identifikuota iki tol, kilmės. Taip pat buvo įvertinta, kad galimai buvo padaryta ne tik turtinė, tačiau ir didelė neturtinė žala. Todėl, po konsultacijų su ikiteisminiam tyrimui dėl galimo UAB „Nota bene“ sukčiavimo vadovaujančiu prokuroru, Lietuvos kariuomenė priėmė sprendimą reikšti civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo vykdomame ikiteisminiame tyrime.

Lietuvos kariuomenė yra įsitikinusi, kad UAB „Nota bene“, teikdama kariuomenei pasiūlymą parduoti lauko virtuvių įrangą ir atsargines dalis, o vėliau ir vykdydama 2014 m. spalio 8 d. sudarytą pirkimo–pardavimo sutartį, padarė ne tik turtinę (apie 174 tūkst. eurų), tačiau ir didelę neturtinę žalą.

Atsižvelgiant į tai, kad civilinis ieškinys yra reiškiamas šiuo metu atliekamame ikiteisminiame tyrime, papildoma informacija gali būti suteikiama tik bylai vadovaujančio prokuroro sutikimu.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. mama iš kaimo
(2016-11-08 07:55:16)
(78.60.59.216) Parašė:

O mano kaimišku supratimu, jei kvailiai už samtį moka tūkstančius, tai kodės nepaimti. Ir jokių čia žalų kariuomenei nepadaryta /juo labiau - neturtinių/, pati sau jas pasidarė. Juk RINKOS ekonomika. Deja...3. Darijus
(2016-11-08 01:27:32)
(212.233.63.220) Parašė:

Nota bene turi gauti Gazelės nominaciją už puikų verslo augimą sudėtingoje rusų puolimo aplinkoje.2. ilgai tu trumpai
(2016-11-07 20:02:43)
(86.38.182.188) Parašė:

o man regis kitaip. Atėjo dėdulė, pasakė:-Oleka mužikas pagal kilmę, neatskiria misinginio šaukšto nuo auksinio. Tai jūs sukeiskite kainas, misinginius šaukštus-Olekai, auksinius-Gabrieliui. Už auksinius moka-Oleka,o už misinginius-aš sumokėsiu.1. trumpai
(2016-11-07 18:50:06)
(78.61.53.31) Parašė:

Galiu klysti bet manau kad veiksmas vyko kaip iprasta-UAB Nota bene kalta tik tiek kad etiketes sukeitė bet kad auksinė kaina gavosi tai kalta mažai daugiau kaltės tas kas pirkima organizavo ir derino itariu kad veiksmas vyko taip atejo ir sako man reikia šaukšto už šaukšta moku 100 euru iš tu gražini man 20 euru asmeniškai šaukštas rinkos kaina kainavo 60 vadinasi išlošia abu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras