2020 m. liepos 3 d.

 

Lietuvos karininkas – NATO kovinių laivų grupės štabo narys

4
Paskelbta: 2016-10-23 14:37 Autorius: ekspertai.eu

Naujas veidas SNMG2, NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2 grupėje Viduržemio jūroje. Paprastai jose dominuoja pietinių Europos šalių kariai. Todėl Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininko Viktoro P. tarnyba šiose pajėgose yra kažkas ypatingo. 

Nuo šių meto spalio pradžios 37-erių metų Lietuvos karininkas tarnauja  SNMG2 štabe. Tai jo pirmoji tokio pobūdžio misija. 

„Džiaugiuosi galėdamas būti šių tarptautinių pajėgų dalimi ir  suteikta galimybe įgyti naujų įgūdžių“, – sako Lietuvos karininkas.

Lietuva prisideda prie NATO pastangų Egėjo jūros regione valdant migracijos krizę ir skyrė  tam Lietuvos karininką. Spalio – gruodžio mėnesiais Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas tarnaus NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės (angl. SNMG2) štabe. Čia jis eis kovinės pamainos vyresniojo karininko pareigas.

Šiuo metu NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės laivai dalyvauja NATO veikloje Egėjo jūroje. Turkijos ir Graikijos teritoriniuose vandenyse jie vykdo nelegalios migracijos tinklų aktyvumo jūroje žvalgybą, stebėjimą ir priežiūrą ir taip prisideda prie Turkijos ir Graikijos ir Europos Sąjungos pasienio apsaugos bendradarbiavimo koordinavimo agentūros „Frontex“ pastangų valdant migracijos krizę šiame regione.

NATO SNMG2 štabo pagrindą sudaro Vokietijos karinių jūrų pajėgų personalas. Junginio štabas yra įsikūręs Nyderlandų karališkojo karo laivyno fregatoje HNLMS „De Ruyter“, jame iki gruodžio ir tarnaus Lietuvos karininkas.

Tai pirmas toks Lietuvos indėlis NATO pastangoms kovojant su pabėgėlių ir migrantų krize Egėjo jūroje. Šiuo metu dar trys Lietuvos karininkai dalyvauja Europos Sąjungos operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“, kurios tikslas užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos.

NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės laivai Egėjo jūroje buvo dislokuoti 2016 m. kovą, atsižvelgus į Vokietijos, Graikijos ir Turkijos prašymą prisidėti prie tarptautinių pastangų valdant pabėgėlių ir migrantų krizę, siekiant užkirsti kelią neteisėtam judėjimui ir migracijai Egėjo jūroje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Antanas
(2016-10-23 23:35:40)
(86.38.204.10) Parašė:

Amerikiečiai mėgsta "saldainiukus"pamėtyti. Jie ir dolerių viešbučiuose runkeliams negaili pamėtėti ant lovų. Tsakant smulkioms išlaidoms.O lietuvis T. Matas pėsčias į Indiją buvo nukeliavęs.3. Darijus
(2016-10-23 16:55:57)
(212.66.75.12) Parašė:

Dirbo lietuviukai ir Hitleriui, ir Stalinui. Dabar padirbės pindosams, o paskui bus padarytas transporto ministru ant Lietuvos. Haubicas ir Abramsus su Boxeriais juk reiks koordinuoti.2. trumpai
(2016-10-23 16:24:33)
(78.61.53.31) Parašė:

Ar tikrai suteikta galimybe įgyti naujų įgūdžių,man kyla klausimas kur galima panaudoti tuos igudžius jei visa tehnika musu nuo ju skiriasi 100 metu pv. na kaip kompiuterines zinias galima panaudoti jei kompo neturi ir elektros.1. omen
(2016-10-23 14:58:15)
(84.15.181.243) Parašė:

Davė vieną žmogų o rėkia Lietuva prisidedaParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras