2020 m. gegužės 28 d.

 

Lietuvos kariai penktąjį kartą nedalyvaus koviniuose veiksmuose Malyje

4
Paskelbta: 2019-03-18 15:16 Autorius: ekspertai.eu

Kovo 19 d. Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyks Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto penktosios (PAV-5) pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.

Renginyje planuoja dalyvauti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybė, Kauno miesto ir rajono valdžios atstovai, karių artimieji ir kiti svečiai. Ceremonijos metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas Linas Kubilius išvykstančios pamainos vadui įteiks Lietuvos valstybės vėliavą, o visiems į operaciją išvykstantiems kariams - simbolinius suvenyrus.

PAV-5 kariai į Malį kartu su Vokietijos karių kontingentu išvyks balandžio pradžioje. Operacijos rajone jie pakeis šešių mėnesių tarnybą baigiančius Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karius. Misiją baigę PAV-4 kontingento Lietuvos kariai į Lietuvą planuoja sugrįžti balandžio mėnesio viduryje.

PAV-5 pamainą sudaro 34 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios ir Žemaičio apygardos 3-osios rinktinių. Lietuvos kariai šioje operacijoje atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Malio rytinėje dalyje esančioje Gao provincijoje. Lietuva, be Pajėgų apsaugos vieneto ir Nacionalinio paramos elemento karių, JT vadovaujamai operacijai taip pat skiria 5 Lietuvos karius, kurie tarnauja operacijos vadavietėse Bamake ir Timbuktu.

Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvauja.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA (angl. Multinational Intergrated Stabilization Mission, MINUSMA) Malyje vykdo nuo 2013 m. MINUSMA siekia stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis.

Renginio programa:

12.00 val. Šv. Mišios Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje  (Nepriklausomybės a. 14, Kaunas);

13.30 val. Iškilminga rikiuotė Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas).

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Nelaime
(2019-03-18 18:51:48)
(107.77.173.10) Parašė:

Prie urano kasyklu,visi greitai bus pliki ir kraujo vezys ateity aplankyti gali,ar jodo duoda!?3. U-2
(2019-03-18 18:25:50)
(89.116.124.39) Parašė:

Kaip teisingai pastebejo Darijus, visi sie samdiniai dirbs Pracuzijos vyriausybes valdomos Areva S.A. urano kasyklu apsaugoje. Faktiskai, Prancuzija Areva S.A. rankomis ir saugoma samdiniu is Lietuvos kariauja kolonijinius karus ir grobsto Malio ir Nigerio zmonems priklausancius gamtos turtus.2. trumpai
(2019-03-18 15:35:51)
(78.57.130.78) Parašė:

Nesupratau kokie jie kariai jei nedalyvaus,tik gal ivardinciau ne kariais o samdiniais juos.1. Darijus
(2019-03-18 15:28:56)
(212.233.61.87) Parašė:

O tai kas dabar gins prancūzų urano kasyklas nuo tuaregų? Negi rado dar kvailesnius?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras