2020 m. gegužės 29 d.

 

Lietuvos kariai išlydėti į Ukrainą, kurioje stiprins ukrainiečių ginkluotąsias pajėgas

15
Paskelbta: 2019-09-20 10:25 Autorius: ekspertai.eu
Vyr. eil. Michail Lysenko nuotr.
Vyr. eil. Michail Lysenko nuotr.

Rugsėjo 19 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išlydėta jungtinė Sausumos pajėgų instruktorių grupė, sudaryta iš karininkų ir puskarininkių.

Į misiją išvykstantys kariai koncentruosis į ukrainiečių instruktorių vykdomo kolektyvinio rengimo priežiūrą ir konsultacijas.

Lietuvos kariai Tarptautiniame mokymo centre, esančiame Javorivo poligone, drauge su sąjungininkais padeda ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų. Instruktoriai prisideda prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimo: individualių ir kolektyvinių pratybų organizavimo, pagal NATO standartus moko operacijų planavimo ir valdymo procedūrų.

Ceremonijos metu išvykstantiesiems kariams buvo įteikti atminimo suvenyrai, o mokymo grupės vyresniajam – mjr. Virginijui Jonuškai – pašventinta Lietuvos valstybinė vėliava, kuri skatintų pasididžiavimą savo valstybe ir simboliškai apsaugotų mūsų karius.

„Pastaruosius tris dešimtmečius gyvename taikoje ir ramybėje, tačiau nesame abejingi ir nepamirštame savo brolių Ukrainoje, kurie stengiasi sugrąžinti taiką į savo šalį“, – išlydėdamas karius sakė KASP štabo viršininkas plk. ltn. Ramūnas Jurskis ir palinkėjo profesionaliai atlikti savo pareigas bei laimingai sugrįžti namo.

Rugsėjo 24 d. 12 val. taip pat bus išlydėti daugiau nei 30 karių išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą operacija Malio Respublikoje „Minusma“ Valdovų rūmuose Vilniuje. Į šią misiją išvykstančių karių būrys suformuotas iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės savanorių. Malyje kariai Vokietijos kontingento sudėtyje vykdys pajėgų apsaugos funkcijas. KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai vyksta į tarptautinę operaciją jau ne pirma karta ir tradicija tapo juos palydėti Valdovų rūmuose.

Lietuva vienašališkai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje ir vykdydami Lietuvos karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Taip pat, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis formomis, įskaitant ir karinę paramą. Lietuvos gyventojai pritaria karinės paramos teikimui – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
15. Česlowas>2. Vadakste
(2019-09-22 22:04:57)
(86.38.128.151) Parašė:

Sene, esi durna — patylėk. Geriau pasimokyk gramatikos.14. senis
(2019-09-21 18:15:12)
(84.15.176.188) Parašė:

Ukrainoje vyksta pilietinis karas. Tai pripazinta ir itvirtinta SNO. Vienos kariaujancios puses remimas pilietinio karo metu, yra karo nusikaltimas. Jam netaikoma senatis. Tas karas greit baigsis, bus pradeta aiskintis, kas eskalavo nusikaltima, kas prie jo prisidejo. kokia kiekvienos grybauskaites ar nausedos asmenine kalte ir atsakomybe. Musu herojams sviecia belange. Zadnost fraera gubit.13. in
(2019-09-21 14:22:16)
(78.60.84.45) Parašė:

Kada ką nors dėl Taikos padarysime? Bent ąžuoliukų giraitę ukrainiečiams pasodinsime? Tik karas, kariai, ginklai, rėmimas - tarsi kokia militaristinė valstybė būtume.12. Nu jo...Martynui
(2019-09-21 14:09:03)
(188.69.196.212) Parašė:

Šmaikštus tu šiandien... :D:D Gaila kad turiu prie darbų grįžti, - neišeis pasimėgauti kokybišku sąmoju.. :D11. to 8
(2019-09-21 13:59:52)
(87.198.117.55) Parašė:

Bunda bunda.:) Buvo Manka Obligacija, dabar yra Olka Konstitucija.:)10. Romas
(2019-09-21 13:28:34)
(77.111.247.222) Parašė:

Uzuojauta, i Ukraina issiustas potencialiu lavonu burys. Gaila man tokiu ginkluotu pajegu, kai pora desimciu, neturinciu kovines patirties, vaikinu bandys "sustiprinti" tas pajegas. Kai Prezidentas klounas, tai ir ginkluotos pajegos - cirkas. Lietuvoje nieks nesidomi kas vyksta Pasaulyje, todel nemato kad Ukrainai isakyta susitaikyti su Rusija. Didesne dalis ukrainieciu butent to ir laukia.9. To 8.
(2019-09-21 13:27:21)
(78.62.55.176) Parašė:

Kuo skiriasi ukrainietis nuo rusu tautybes , tai manau , kad cia labai giminingos dvi slavu tautos , net ir kalba panasi , tik ukrainietiska labiau iskraipoma , bet zodziu rusu kalbos yra labai daug. Nemokedamas ukrainieciu kalbos galima suprasti mokedamas rusu kalba apie ka eina kalba. Manau , kad cia atrodytu taip ,kai aukstaitis kalbasi su zemaiciu. Labiau reikia rupintis sava valstybe Lietuva , nes ukraina turi nemazai turtingu oligarchu , tai milijonieriai ir milijardieriai. Mes iki to nedaaugome , o be to pas mus didele atskirtis tarp neturtingu ir turtingu. Nesubalansuoti atlyginimai , pensijos , ismokos ir t. toliau. Ukrainai reikalinga taika. Lietuviai nelipkim ant to pacio greblio kada per 2 pasaulini kara vieni dirbo su naciais , o kiti gelbejo zydu tauta nuo sunaikinimo. Taigi kas dabar gelbes rusu tauta nuo ukr....8. Labai teisinga
(2019-09-21 13:14:14)
(84.15.184.124) Parašė:

ir reikalinga visomis išgalėmis remti Ukrainą. Putlerinė imperija pasmerkta, nes ir rusų tauta jau bunda.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras