2020 m. birželio 2 d.

 

Lietuvos ir Suomijos kariai bendrai dalyvauja septyniose tarptautinėse operacijose

1
Paskelbta: 2019-03-20 16:46 Autorius: ekspertai.eu
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Kovo 20 d. prie Lietuvos inicijuoto Europos Sąjungos kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų kūrimo projekto oficialiai ketina prisijungti Suomija. Ketinimų protokolą (angl. Declaration of Intent) pasirašys į Vilnių oficialaus vizito atvykstantis Suomijos gynybos ministras Jussi Niinistö.

Tokį ketinimų protokolą jau yra pasirašiusios septynios ES šalys narės - Lietuva, Estija, Ispanija, Kroatija, Lenkija, Nyderlandai ir Rumunija. Iš viso šiame ES projekte dalyvauja 13 šalių narių: Lietuva, Estija, Ispanija, Kroatija, Lenkija, Nyderlandai, Rumunija ir Suomija yra šio projekto dalyvės, o Belgija, Graikija, Prancūzija, Slovėnija ir Vokietija yra šio projekto stebėtojos. Dar bent kelios šalys narės yra išreiškusios norą jungtis prie tarptautinių kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų kūrimo ateityje.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Suomijos gynybos ministras Jussi Niinistö trečiadienį dvišalių pokalbių metu aptars Lietuvos ir Suomijos bei regioninį bendradarbiavimą, artėjantį Suomijos pirmininkavimą ES Tarybai, bendradarbiavimą ES ir NATO formatuose.

Lietuvos ir Suomijos gynybos ministrai taip pat planuoja apsilankyti tarptautinės konferencijos „Baltijos karinė konferencija 2019“ atidarymo renginyje Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centre prie Krašto apsaugos ministerijos.

Suomijos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiauja įvairiose karinėse pratybose ir tarptautinėse operacijose. Suomijos kariai yra dalyvavę pratybose „Kardo kirtis“ (angl. Saber Strike), „Gintarinė viltis“ (angl. Amber Hope). Lietuvos kariai yra dalyvavę Suomijos organizuotose tarptautinėse pratybose „Northern Coasts“. Nuo 2012 m. Suomijos karinės oro pajėgos prisijungė prie Baltijos karinių oro pajėgumų treniruotės BRTE, kurios nuo 2016 m. pervadintos į „Ramstein Alloy“. Suomijos kariai su naikintuvais šiose treniruotėse dalyvauja kasmet nuo 2012 metų.
 
Šiuo metu Lietuvos ir Suomijos kariai bendrai dalyvauja septyniose tarptautinėse operacijose: NATO operacijose ir misijose Afganistane, Kosove ir Irake, ES operacijose ir misijose Malyje ir Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje, taip pat  JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake ir Jungtinių Tautų operacijoje Malyje.

Lietuva kartu su Suomija ir dar kitomis septyniomis Europos valstybėmis dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. Joint Expeditionary Force, JEF).
 
Žiniasklaidos atstovams (fotografams ir operatoriams)*, norintiems kovo 20 d. fiksuoti Suomijos gynybos ministro apsilankymą Lietuvoje, numatytos dvi galimybės Vilniuje:
 
11.30–11.40 val. Oficiali sutikimo ceremonija aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25)

16.30–16.50 val. Ketinimų protokolo pasirašymas Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje (I aukštas, Totorių g. 25)

*Dėl įtemptos Suomijos gynybos ministro darbotvarkės kovo 20 d. komentarų ar pasisakymų žiniasklaidai susitikimo vietose nenumatyta.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Darijus
(2019-03-20 20:26:39)
(212.233.61.87) Parašė:

Operacijų pavadinimai: sauna, cepelinai, žvejyba, degtinė, merginos. Dviejoms kodiniai pavadinimai bus sugalvoti priklausomai nuo rezultatų. Nenusisekusias operacijas gali tekti pakartoti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras