2020 m. liepos 2 d.

 

Lietuvos ginkluotės inspektoriai lankosi vienoje galingiausių Europos kariuomenių

1
Paskelbta: 2019-11-13 14:12 Autorius: ekspertai.eu
Business Insider tyrimo duomenimis, Baltarusijos ginkluotosios pajėgos yra 17-osios pagal savo galingumą Europoje.
Business Insider tyrimo duomenimis, Baltarusijos ginkluotosios pajėgos yra 17-osios pagal savo galingumą Europoje.

Lietuvos kariuomenės ginklų kontrolės inspektorių grupė lapkričio 13 d. atlieka  Baltarusijos karinio dalinio vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumentą. 

Lietuvos inspektoriai lankosi Baltarusijos kariuomenės 19-oje atskirojoje mechanizuotojoje brigadoje.

Šis vertinimas vyksta ir pagal Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišalį susitarimą „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“.

Lietuvos  ginkluotės inspektoriai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat apžiūrėti jų pavyzdžius. Lankydamiesi brigados padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiais kariais inspektoriai galės artimiau susipažinti su dalinio kasdiene veikla.

Remdamiesi vertinamojo vizito metu gauta informacija, Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Baltarusija laikosi 2011 m. Vienos dokumento įsipareigojimų.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai, vadovaudamiesi Lietuvos ir Baltarusijos  dvišaliu susitarimu „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“, šiemet jau lankėsi Lietuvoje – rugpjūčio pradžioje atliko Lietuvos kariuomenės  Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vertinimą.

(Business Insider tyrimo duomenimis, Baltarusijos ginkluotosios pajėgos yra 17-osios pagal savo galingumą Europoje. - red. past.)

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. U-2
(2019-11-13 19:16:50)
(89.116.124.39) Parašė:

Nera to blogo... Pamatys zmones, kaip atrodo tikri ir tikram karui skirti automatai, tankai, sarvuociai ir gal net lektuvai uz prieinama kaina, tik be "auksiniu saukstu" komplekte.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras