2019 m. gruodžio 12 d.

 

Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius nurodė, kad ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

2
Paskelbta: 2019-11-12 08:09 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje, kuriame daugiausia dėmesio skirta regioninio saugumo Persijos įlankoje ir padėties Afganistane aptarimui.

Diskusijoje ministrai aptarė, kaip Europos Sąjunga galėtų prisidėti prie stabilumo Persijos įlankos regione palaikymo, diskutavo apie laisvos laivybos Hormūzo sąsiauryje užtikrinimą, aptarė su branduolinės sutarties įsipareigojimų  nesilaikymu susijusius Irano veiksmus. Ministras Linas Linkevičius atkreipė dėmesį į besikeičiantį galių balansą regione ir pasiūlė šiame kontekste apsvarstyti galimybę atgaivinti ES-Persijos įlankos arabų valstybių bendradarbiavimo tarybos formatą.

Ministrai taip pat aptarė politinę situaciją Afganistane po rugsėjo 28 dienos prezidento rinkimų, įvykių dinamiką susijusią su Afganistano taikos derybomis ir galimą ES vaidmenį taikos procese. Ministrai sutarė, kad patikimi ir teisėti prezidento rinkimai yra kertiniai Afganistano ateičiai, todėl tikimasi, kad Afganistano rinkimų komisija imsis visų priemonių užtikrinti kuo skubesnį rezultatų paskelbimą. ES valstybės narės patvirtino savo paramą Afganistanui. Tikimasi, kad taikos derybos bus atnaujintos ir ateityje sudarys sąlygas tiesioginėms deryboms tarp Afganistano valdžios ir Talibano.

Vėliau ministrai susitiko su Sudano ministru pirmininku Abdalla Hamdoku, kuris pristatė naujosios Sudano Vyriausybės pagrindinius tikslus – išlaikyti po ilgos politinės krizės pasiektą taiką, stabilizuoti ekonominę ir saugumo situaciją šalyje. ES ministrai patvirtino ES pasirengimą paremti pereinamąją Sudano Vyriausybę siekiant tvarios taikos šalyje ir ES įsipareigojimą tęsti humanitarinę pagalbą bei suformuoti paramos reformoms paketą.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Antanas
(2019-11-12 11:10:39)
(78.62.131.71) Parašė:

Susidaro toks vaizdas, kad jis galvoja pilvu o ne galva.1. Nauris
(2019-11-12 09:59:19)
(62.102.148.69) Parašė:

Visa ši tryda skirta makaronais apklabinėti patriotų-idiotų ausims, kad prieš rinkimus būtų galima riktelt – va kaip mes kovojam su okupantais ruskiais, va kaip mes rūpinamės maidaunais. Balsuokit už mus. P.S. Turėkit omeny, kad ES biudžetas braška, nėra pinigų paremti ar net gelbėti ES valstybių (pvz. Graikijos), paremti dėl Rusijos atsako nukentėjusių (ir tokių bus vis daugiau) savose valstybėse (nereikia niekur eiti – tą jau turim Lietuvoje). ES galybė problemų, reikalaujančių daug didesnių lėšų, nei ES ir atskirų valstybių biudžetai. Pradedant bedarbyste, imigrantais, socialiniais reikalais… Po demokratijos įbombinimo, atsirado naujas puikus imigrantų srautas iš Libijos – o buvo atvirkščiai: Libijoje dirbo emigrantai iš ES valstybių (Graikijos, Kipro, Maltos..) Bet kuriuo atveju, ES biudžetui pinigai ant medžių neauga, o juos skiria visos valstybės. Kiek lieka pinigų nuo nepasotinamo ES biurokratinio aparato (sužinokit, kokius pinigus gauna europarlamentarai)? Jie tik lašas iš masės pinigų rijikų. Kiti paskirstomi įvairioms programoms įvairiose ES valstybėse. Lietuvai irgi kažkiek nubyra - ypač labdarinėmis kruopomis su kirmėlėmis. Dašimtis milijardų atiduodant įvairiems „demokratijos“ nešėams, lygiai tiek pat bus atimama iš ES valstybių (ir iš Lietuvos). Landsbergimiams iki lemputės, kad dar labiau suskystės vargingiausių Lietuvos žmonių košė. Gal bus tik iš kirvio ir be kruopų. Svarbiausia – rusai puola!!!!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras