2020 m. gegužės 29 d.

 

Lietuvos diena Stokholme

Paskelbta: 2013-08-22 14:51 Autorius: www.lrkm.lt

Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai Stokholme tęsiamas kultūros renginių ciklas. Rugpjūčio savaitgalį, vienoje prestižinių Stokholmo koncertinių erdvių, Berwaldhallen‘e Baltijos jūros festivalio metu bus surengta Lietuvos diena. Rugpjūčio 23 dieną iškilmingo festivalio atidarymo metu ir Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga sveikinimo žodį tars Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Darbo vizito Švedijoje metu ministras susitiks su Švedijos kultūros ministre Lena Adelsohn Liljeroth. Susitikimo metu bus aptarti klausimai, susiję su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai, bendradarbiavimo galimybės kūrybinių industrijų ir kitose srityse. Ministras ir delegacija taip  pat susitiks su Švedijos instituto generaline direktore Annika Rembe, Muzikos platformos direktoriumi Jonu Burman bei kitų muzikinių organizacijų atstovais, Norden asociacijos generaliniu direktoriumi Bo Anderssonu, Eskilstunos miesto meru Alfu Egnerforsu ir Eskilstunos meno muziejaus direktoriumi Kennethu Åströmu bei lietuvių bendruomene Stokholme.

Sekmadienį Berwaldhallen‘o erdvėje bus atidaryta Karinos Lukauskaitės tekstilės darbų paroda, pasirodys Lietuvos džiazo virtuozai: dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, pianistas Andrejus Polevikovas bei trimitininkas Mindaugas Vadoklis. Popietinėje kultūrinės programos dalyje numatytas Lietuvos kamerinio orkestro pasirodymas (dirigentas Sergej Krylov, orkestro koncertmeisteris Džeraldas Bidva, smuikas).

Karina Lukauskaitė – viduriniosios kartos nuolat eksperimentuojanti lietuvių menininkė. Gal todėl menininkei jau seniai yra svarbi pati tekstilės žaliava, jos pagrindas ir pamatas: siūlai bei pati siūlo struktūra. Tai, kas suteikia daugiau aspiracijų interpretacijoms. Kaip pažymi dailės kritikė Jurgita Ludavičienė, „Karina tarsi moteriškos lyties demiurgė drąsiai ir nepavargdama formuoja savo visatą, dėliodama spalvas ir formas, kurdama abstrahuotus pavidalus, kalbančius apie nepertraukiamą ėjimą, kuris ir yra mūsų gyvenimas.“

Taip pat Stokholmo džiazo džiazo mėgėjai tą pačią dieną galės pasimėgauti džiazo vokalistės Giedrės Kilčiauskienės, pianisto Andrejo Polevikovo ir trimitininko Mindaugo Vadoklio muzika. Giedrė jau atidavė savo duoklę eksperimentams, išbandydama tiek elektro-punk, folk bei pop dainavimo stilius. Kartu su ja pasirodantis Andrejus Polevikovas puikiai papildo švelnaus Giedrės vokalo skambėjimą. Mindaugas Vadoklis nuspalvina Giedrės ir Andrejaus dueto skambesį naujomis spalvomis. Jo išgaunamas  garsas – galingas, skaidrus, atviras ir pilnas energijos.

Lietuvos kamerinio orkestro programoje skambės Balio Dvariono, Johanno Sebastiano Bacho, Pablo Sarasate ir Camilio Saint-Saenso kūriniai.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras