2019 m. gruodžio 6 d.

 

Lietuvos bankas litus į eurus nuo įvedimo dienos numato keisti neatlygintinai ir neribotą laiką

2
Paskelbta: 2014-01-15 19:31 Autorius: Naujienų redaktorius
Viliaus Mačiulaičio nuotr., „ve.lt“
Viliaus Mačiulaičio nuotr., „ve.lt“

Finansų ministerijos parengtame, Vyriausybės patvirtintame ir Seimui teikiamame Euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projekte numatyta, kad nuo euro įvedimo dienos litai į eurus neatlygintinai, neribotomis sumomis ir neribotą laiką būtų keičiami Lietuvos banke (LB). Komerciniai bankai ir užsienio bankų filialai bei jų padaliniai šią operaciją tokiomis pat sąlygomis vykdytų 6 mėnesius nuo euro įvedimo. Šiam terminui pasibaigus, dar pusmetį tokią pat operaciją vykdytų į LB patvirtintą sąrašą įrašyti bankų padaliniai.

Taip pat neatlygintinai litus į eurus ketina keisti bendrovė „Lietuvos paštas“ – 6 mėnesius nuo euro įvedimo, o, pasibaigus šiam terminui, galės tęsti operaciją savo nustatyta tvarka. Kitaip nei bankai, „Lietuvos paštas“ galėtų nusistatyti maksimalią leistiną litų į eurus keičiamą sumą ir privalės skelbti tai klientams aiškiai matomose vietose.

Už litų ir centų monetų keitimą, praėjus 6 mėnesiams nuo euro įvedimo dienos, bankai galėtų imti savo nustatyto dydžio mokestį arba jų nekeisti. Tuo tarpu LB litų bei centų monetas į eurus ketina keisti neatlygintinai neribotą laiką ir neribodamas sumos.

Remiantis eurą įsivedusios Latvijos praktika bei atsižvelgiant į tai, kad mažesni bankų padaliniai paprastai nėra aprūpinami didelėmis pinigų sumomis, siūloma suteikti bankams teisę nustatyti reikalavimą, kad, norėdamas pasikeisti į eurus 15 tūkstančių litų, klientas turi apie tai iš anksto informuoti banką. „Lietuvos paštas“ galės nustatyti kitokį minėtos sumos dydį.

Perskaičiuojant litus į eurus, siūloma nustatyti bendrą matematinę apvalinimo taisyklę: apvalinama į mažesnę pusę, jei po kablelio skaitmuo mažesnis už 5, ir į didesnę – kai skaitmuo 5 arba didesnis.

Tuo pat metu būtų taikoma palankesnė tvarka: perskaičiuojant darbo užmokestį bei pensijas ir kitas socialines išmokas, jei trečias skaitmuo po kablelio būtų didesnis už 0, prie naujo dydžio eurais būtų pridedamas vienas euro centas. Taip esą siekiama maksimaliai apsaugoti darbuotojų ir išmokų gavėjų interesus.

Neatlygintinai būtų perskaičiuojami visose klientų sąskaitose laikomi pinigai, išsaugant sąskaitos unikalų numerį.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

 
Komentarai

 
2. Tomas J.
(2014-01-16 11:01:58)
(107.167.80.69) Parašė:

VIETOJ MILIJARDO PENSIJOMS KOMPENSUOTI bus surastas milijardas eurui įvesti. O pensininkams bus atkišta špyga? Žmonių niekada dar niekas neklausė, ar nori jie euro. Laikas paklausti dabar. Ko jūs skubat, valdžiažmogiai - visuomenės tarnai? Pirma sužinokit, ar ŠEIMININKAS (rinkėjai) nori euro įvedimo nuo 2015 m.! Atkreipiu jūsų dėmesį tik į vieną dalyką, kaip numatoma įvesti eurą: Seimas balsavimu turi priimti esminį sprendimą, o PO TO (!) Briuselis paskelbs, kokiu kursu litai bus keičiami į eurus (TAI NUMATYTA EURO ĮVEDIMO ĮSTATYMO PROJEKTE, 2 str. p.2). Kaip jums tai patinka? ;) JOKIO EURO BE REFERENDUMO! Svarbūs klausimai sprendžiami referendumu - taip sako Konstitucija, o Seimo sprendimas įvesti eurą be referendumo būtų grubus Konstitucijos pažeidimas! P.S. Beje, siūlau papildyti įstatymus: dabar už vištos vagystę bausmė numatyta, o už grubų Konstitucijos pažeidimą – ne. Ar tai logiška?! Būtina numatyti bausmę už Konstitucijos nesilaikymą.1. ruta
(2014-01-16 10:08:06)
(78.62.169.14) Parašė:

na , taip dabar Lietuvos valdzia ir bankai turi atidirbti visas gerybes , kurias jiems suteikia Briuselis , uz viska reikia moketi ...Tik prie ko cia eiliniai Lietuvos pilieciai , kurie ir taip vos gala su galu suduria , tai dabar del milijardinio stabilumo fondo turesime dar viena dirza uzsiverzti .Cia kaip su geju teisemis - didesne dalis pilieciu paaukojama vardan grupeles 'isrinktuju' ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras