2020 m. vasario 21 d.

 

Lietuvos analitikų akibrokštas – ragina prezidentą G. Nausėdą kalbėtis su paskutiniuoju Europos diktatoriumi

18
Paskelbta: 2019-08-30 09:01 Autorius: ekspertai.eu
Paskutinysis Europos diktatorius A. Lukašenka. Nuotr. thedailybeast.com
Paskutinysis Europos diktatorius A. Lukašenka. Nuotr. thedailybeast.com

Lietuvos „analitikai rekomenduoja kviesti Baltarusijos atstovus į sukilėlių perlaidojimo ceremoniją Vilniuje“.

„Tai, pasak jų, būtų proga ne tik pasiųsti politinę žinutę Maskvai, bet ir aptarti Astravo atominės elektrinės saugumą. 15min kalbintas politologas teigė, kad prezidentas Gitanas Nausėda turėtų pakeisti nesikalbėjimo su Minsku politiką“, - skelbiama tik kokybiškos informacijos portalo 15min.lt publikacijoje „Analitikai G.Nausėdai pataria pradėti kalbėtis su Baltarusijos prezidentu A.Lukašenka“.

Pasak analitiko Kęstučio Girniaus, jei būtų žinoma, kad į ceremoniją atvyks Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, būtų galima pakviesti ir Aleksandrą Lukašenką.

K. Girniui antrina ir analitikas Gintautas Mažeikis teigdamas, kad „politiškai tai būtų labai stiprus žingsnis parodant Maskvai, kad šis regionas tarp Baltijos ir Juodosios jūrų gali spręsti problemas pats“.

Maža to, K. Girnius papylė srutų kadenciją baigusios prezidentės, Rusijos Federacijos valstybės paslapties Dalios Grybauskaitės pusėn – esą jos
„nesikalbėjimas su Baltarusija buvo Lietuvos užsienio politikos klaida, o vadovaujant G. Nausėdai Vilniaus ir Minsko santykiuose įvyks pokyčių“.

„Grybauskaitės politika buvo bergždžia. Buvo vengiama santykių su Baltarusija, kaip suprantu, net užsienio reikalų ministrui Linkevičiui buvo nurodyta nesusitikti su Baltarusijos užsienio reikalų ministru“, - teigė K. Girnius.

G. Mažeikio teigimu „iki gruodžio mėnesio Rusija žūtbūt nori pasirašyti sutartį dėl bendros valstybės sukūrimo, pagal vieną ar kitą formulę okupuoti Baltarusiją“.

„Lukašenka ieško sprendimų, kaip išsisukti iš šios padėties. Amerikiečiai ir kaimyninės šalys, aišku, tai supranta, ir gali jam padėti“, - kalbėjo G. Mažeikis apie būtinybę ištiesti pagalbos ranką paskutiniojo Europos diktatoriaus valdomai Baltarusijai.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvai priešiška Baltarusija 2018 m. atakavo mūsų valstybę atveždama gastrolių baleto pastatymą „Vytautas“.

2017 m. rugsėjo mėnesį Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

P. S. Paskutinysis Europos diktatorius A. Lukašenka:

Susiję:

Paviešintas planas: Rusija, pasitraukus amerikiečiams, Lietuvą iš karto vienu metu pultų penkiomis kryptimis   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
18. jeronimas
(2019-08-31 23:16:49)
(109.76.64.215) Parašė:

Visada pasisakiau ir pasisakysiu uz valstybiu draugiskus santykius,ypac su kaimynais,su tom valstybem,kurios turi daug bendru interesu.O kai ant kaimynu spjaudai,atvirai kenki ,ir tuo kenkimu savo valstybei atnesi kelesdesimt milijardu nuostoliu -tiesiog nepateisinama.Arba ,kai spjaudai ant kaimynu ,ir vadini atvirai valstybes vadova diktatorium,o kai lietuviskas policijos komisaras-arklininkas papuola su kontrobanda ,su narkotikais,tuomet vidury nakties skambini tam diktatoriui ir kaip lape prasai islaisvinti arklininka,islaisvinti kontrobandininko kiausus,tai juk tikras nusizeinimas,tikras valstybes Lietuvos pazeminimas,jau nekalbant apie abejones,kokio dydzio pulkas ir kokiom zvaigzdutem peciai to pulko clienu nusagstyti??17. ...s
(2019-08-31 22:31:01)
(188.69.192.60) Parašė:

Parašiau mandagų komentara ir mane nausedieciai užblokavo. Iki rugsėjo 7 dienos aš negalėsiu komentuoti grybautojų puslapyje, nes ten buvo nausedos foto,o aš pasakiau, kad šiandien baravykai buvo sukirmije kaip ir dauguma seimo. Alio, Biearusija...16. Lietuvis
(2019-08-31 20:34:11)
(84.15.184.44) Parašė:

Jei mes taip kaip raso giminingi reikia kuo skubiai susijungti su Gudija i bendra valstybe LDK15. V. Ladas
(2019-08-31 15:54:36)
(188.69.193.86) Parašė:

O aš manau, kad ir koks prostitutas yra Backa, jis mieliau Putinui subinę atkiš negu Trampui, ar kam iš ES. Jei visiškai rimtai, tai be Baltarusijos valstybės atstovų dalyvavimo toje laidotuvių ceremonijoje, - nė pro kur. Kastusj Kalinouskij, tai bulbašų nacionalinis didvyris. Jei man reikėtų rinktis su kuria iš dviejų valstybių- Lenkija ar Gudija reiktų draugauti, aš rinkčiausi Gudiją, nes ji daug davė Lietuvai, jos žemės ir jos žmonės sudarė LDK galybę. O Lenkija pamainė mums Dievą, bet atėmė Ukrainą, Volynę, Podolę ir tos pačios Gudijos didelį kavalką, jau Suvalkų neminint, ir dėl Vilniaus nekeikiant.14. aAlgirdas-senjorai (13)
(2019-08-31 13:43:22)
(176.250.84.89) Parašė:

tai ka, kai buvote be kelniu su ruseliu buvote ne viena?13. senjora
(2019-08-31 13:25:53)
(62.64.221.50) Parašė:

Juokas koks jūsų reikalas ką Lukašenka darys,tai jam spręsti.O kaip čia Amerika kam Lietuvoje tas kelnes numovė.Va ruskis ta yra padaręs ir gerai prisimenam.Mes priklausom Nato,dėl daugumo.Ir esam Eu valstybė ,galimybių pilna,tik čia nereikia verkšlenti ir dejuoti.,jei esi nevykelis,tai nei vienas prezidentas neitiks.Aš džiaugiuosi dabartiniu gyvenimu,gerbiu rinkėjų pasirinkimą.12. tai ne
(2019-08-31 08:58:11)
(188.69.214.40) Parašė:

Švediško banko matricos lėlei kalbėtis su laisvu nepriklausomu savo šaliai tarnaujančiu vadovu11. Na
(2019-08-31 08:53:15)
(86.38.14.134) Parašė:

šitas diktatorius turi dar virš savęs kitą diktatorių.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras