2019 m. gruodžio 12 d.

 

Lietuvoje vyks trečioji Daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės ir NATO pajėgų integravimo vienetų konferencija

5
Paskelbta: 2016-10-18 14:20 Autorius: ekspertai.eu
2015 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje oficialiai atidarytas NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje. KAM archyvo nuotrauka (aut. A. Pliadis).
2015 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje oficialiai atidarytas NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje. KAM archyvo nuotrauka (aut. A. Pliadis).

Spalio 19–20 dienomis Vilniuje Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe vyks trečioji NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso (angl. Multinational Corps Northeast) vadavietės ir NATO pajėgų integravimo vienetų  konferencija.

Konferencijoje dalyvaus Daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadas generolas leitenantas Manfredas Hofmanas, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, NATO pajėgų integravimo vieneto vadai.

Dalyvauti konferencijoje taip pat atvyksta ir NATO Jungtinių pajėgų vadovybės štabo Briunsiume (angl. Allied Joint Force Command Brunssum) vadas generolas Salvatorė Farina (Salvatore Farina).

Konferencijos metu bus aptariami prieš metus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje įsteigtų NATO  pajėgų vienetų vykdyta veikla ir užduotys, pasiekti rezultatai.  Taip pat bus diskutuojama ir NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje priimtų politinių sprendimų, susijusių su NATO pajėgų didėjimu regione, klausimais. Nuo 2017 metų Baltijos šalyse ir Lenkijoje NATO dislokuos keturis kovinius batalionus, iš  viso apie 4 tūkst. karių. Planuojama, kad į Lietuvą Vokietijos vadovaujamas, iš sąjungininkų karinių vienetų suformuotas tarptautinis batalionas atvyks 2017 metų pradžioje. Numatoma dislokacijos vieta – Rukloje esantis Lietuvos kariuomenės dalinys.

Konferencijos metu Šiaurės rytų korpuso vadavietė pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Rytų Europos studijų ir Lietuvos socialinių tyrimų centrais.

Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje veikiantys NATO pajėgų integravimo vienetai yra tiesiogiai pavaldūs NATO daugianacionaliniam šiaurės rytų korpusui. Šis korpusas yra dislokuotas Lenkijoje Ščecino mieste, štabe šiuo metu tarnauja ir aštuoni Lietuvos kariuomenės karininkai.

Pagrindinė NATO pajėgų integravimo vienetų užduotis – tinkamai pasirengti ir vėliau užtikrinti, kad, iškilus būtinybei, į Lietuvą būtų operatyviai perdislokuotos NATO ypač greito reagavimo pajėgos, kurių pirmieji padaliniai konflikto regione būtų pasirengę sureaguoti per 48 valandas.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Darijus
(2016-10-18 20:39:01)
(212.233.63.220) Parašė:

Na, savo ausų be veidrodžio niekada nepamatysi. Pasinaudokite juo ir atrasite ne tik makaronus, bet ir kitų rūšių pastos.4. Anfisa
(2016-10-18 20:34:29)
(78.61.49.251) Parašė:

3-m. Aisku, kad mulkiu niekas niekada negine ir nesiruosia ginti. Bet makaronus vis kazkas sueda, nesimato ju...3. Darijus
(2016-10-18 20:24:44)
(212.233.63.220) Parašė:

Kur istorijoje matei, kad gintų mulkius?2. Anfisa
(2016-10-18 15:55:13)
(78.61.49.251) Parašė:

Pagrindinė NATO pajėgų integravimo vienetų užduotis – tinkamai pasirengti ir vėliau užtikrinti, kad, iškilus būtinybei, į Lietuvą būtų operatyviai perdislokuotos NATO ypač greito reagavimo pajėgos, kurių pirmieji padaliniai konflikto regione būtų pasirengę sureaguoti per 48 valandas. Hm... 48 valandas..Daleiskim, kad rusu tankai vaziuoja TIK 60 km/val. greiciu. Tai per 48 val. - 2880 km. Kur gi Europoi tures "reaguoti" ipac greito reagavimo padaliniai? Pagal atstuma - panasiai Prancuzijoi. Tada iseina, kad gins prancuzus, bet kas gins mus??? Kazkaip sitas visas reikalas labai panasus i makaronus... Visiems skanaus...1. Darijus
(2016-10-18 15:08:08)
(212.233.63.220) Parašė:

Įdomu, jie ten nesusipainioja, kada, kam ir į kokius manevrus vykti?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras