2020 m. vasario 28 d.

 

Lietuvoje tarnaujantys NATO kariai kviečia susitikti Anykščiuose

10
Paskelbta: 2019-11-05 12:38 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 7 d. į Anykščius susitikti su miesto bendruomene atvyksta NATO pajėgų integravimo vieneto, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir kitų Lietuvoje tarnaujančių NATO pajėgų kariai. Tai dar vienas mūsų sąjungininkų Lietuvoje susitikimas iš renginių ciklo „NATO diena regione – ateik, pamatyk, sužinok!“.

Projektas „NATO diena regione“ rengiamas siekiant plačiau pristatyti gyventojams NATO organizaciją, jos veiklą įvairiuose Lietuvos regionuose. Tokie renginiai jau įvyko Varėnoje, Merkinėje, Rokiškyje. Šių miestų savivaldybės buvo atrinktos iš atsiliepusiųjų į Krašto apsaugos ministerijos kvietimą organizuoti NATO renginį regione Aljanso 70-mečio ir Lietuvos narystės jame 15-ųjų metinių proga.

„NATO dienose“ regionų gyventojai ir valdžios atstovai susitinka su kariais, išgirsta paskaitas apie stipriausią pasaulyje karinį aljansą bei dalyvauja diskusijose, taip pat turi galimybę iš arti susipažinti ir apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę ir karinę techniką.

„NATO diena regione“ renginius organizuoja NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje, veikiantis nuo 2015 m. rugsėjo. Vieneto misija – užtikrinti operatyvų ir efektyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje. Veikdamas Lietuvoje NATO pajėgų integravimo vienetas remia ir sąjungininkų pajėgų pratybas bei kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, identifikuoja infrastruktūros objektus, būtinus greitam sąjungininkų pajėgų dislokavimui Lietuvoje.

NATO pajėgų integravimo vienetas (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) Lietuvoje veikia nuo 2015 m. rugsėjo. Vieneto misija – užtikrinti operatyvų ir efektyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje. Veikdamas Lietuvoje NATO pajėgų integravimo vienetas remia ir sąjungininkų pajėgų pratybas bei kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, identifikuoja infrastruktūros objektus, būtinus greitam sąjungininkų pajėgų dislokavimui Lietuvoje. NATO pajėgų integravimo vieneto personalo struktūrą taikos metu sudaro 40 karių iš tarptautinio ir Lietuvos kariuomenės personalo. Šiuo metu štabe dirba atstovai iš 14 NATO valstybių. Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus iš viso aštuoniuose valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje – NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė Velso viršūnių susitikime 2014 m. rugsėjo mėn.

NATO dienos programa Anykščiuose

2019 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienis

10.00 –10.30 val. Laisvės paminklo „Prisikėlimas“ lankymas A. Baranausko aikštėje.

11.00–11.50 val. Susitikimas su Anykščių gimnazijų bendruomenėmis, ginkluotės ir technikos paroda prie Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, Liudiškių g. 49.

12.00–13.00 val. Susitikimas su Anykščių gyventojais, ginkluotės ir technikos paroda prie Anykščių kultūros centro, A. Baranausko a. 2.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. K
(2019-11-07 00:33:31)
(84.15.181.185) Parašė:

Nuo lapkričio 4 pas mus prasidėjo "atgrąsymo pratybos". Nei nemaniau, kad taip greitai į jas sureaguos : Norvegija pranešė, kad Amerikos pakrančių link pro juos iš Murmansko praplaukė 10 branduolinių povandeninių raketnešių, telkiamos RU jūrų pajėgos Šiaurės Atlante (The Telegraph - "Putin is making ...Arctic"). Gal apsiraminsime su savo pratybomis?9. oj ne,ne, ne!
(2019-11-06 19:33:27)
(94.244.85.252) Parašė:

NATO negali okupuoti Lietuvos! Nato ir yra Lietuva,arba-pati Lietuva yra NATO! Koks chia debilas vis ir vis rashineja,nors lietuvishkai pasimokintu gramatikos!Matyt smegenys ant tiek sudebilejusios putinizmo meshlu,kad net nesigaudo kas yra kas-tikri Lietuvos piliechiai-patriotai,jau pasirinke savo valstybes kelia ir politine krypti ir sajungininkus,kuriuos gerbia, gyvena,ir nesimeto meshlu.Kariuomene pasitikima daugiausiai! Ir tik stipri Lietuvos,kaip NATO kariuomene,kuri ir pati priklauso NATO garantuoja mums laisve-ir mes turime sajungininkus taip pat NATO narius,-jie ir yra musu laisves garantas,kuris ir saugoja musu visu Lietuvos gyventoju likimus nepriklausomybe ir laisve,kuria taip sunkiai atsikovojom ish buvusio zhiauraus budelio.O prieshas yra mums zinomas ir visiems aishkus,ir parodo,kad ish tikruju jis mums linki labai blogo,o jo etatiniai shunsnukiai ir rashineja chia prakeiksmais Lietuvai,nes pavydi labai,kad jie niekaip nesugeba gyventi kitaip,kaip normalus pasaulio zmones.Pirmiausia jums, rasheivos,- mentalitetas ir neleidzia suprasti kitu laisvu shaliu,nes jus jau nuo kudikio zindote savo vaiku ne tuom kuo reikiair gyvenate lageryje ir pavydas ima,kai kas laisveje gyvena!Geriau pasirupinkite savo ekonomika ir savo pragyvenimo lygiu jusu pachiu kieme ir nenurodynekite kitiems,kaip reikia gyventis ir ka myleti!8. Edis
(2019-11-06 09:26:03)
(209.58.142.161) Parašė:

NATO okupuoja!!!7. Laisve Lietuvai
(2019-11-06 09:24:05)
(78.58.185.179) Parašė:

USA/NATO okupantus lauk.6. Nelaime
(2019-11-06 00:52:32)
(107.77.173.6) Parašė:

Natos treniruojasi tipo,jiems turistine kelione,po lietuva!Lietuva maitina atvykelius,gauna lova,su savo didelio litrazo technika turistauja ir kuro pripila lietuva,uz lt.piniga ir duokle sumoka lt.atvykeliu krastams ir paskun turistine technyka ispirkti turi,lektuvu nupirkti turi taip t-t.lietuvoje amerika!5. Duplis
(2019-11-05 17:38:24)
(209.58.142.155) Parašė:

Tai ir pasitikit, nevykeliai :D jus drasus tik prie klaviaturos, garantuoju, nei vienas vatnikas neisdris pasirodyt :)4. Laiko klausimai
(2019-11-05 17:23:52)
(83.176.241.212) Parašė:

Janki, go home. Briuseli go home, išvijome Sovietus išvysime ir tuos!3. Vadakste
(2019-11-05 17:23:48)
(78.62.55.176) Parašė:

Man zmogus su sautuvu tai atrodo baisu, tai nejaugi mes zmones nebemokame gyventi kaip zmones . Laikas uzkast karo kirvius, nes zmonijai reikalinga taika , kas dalyvausit toje sueigoje taip jiems tiems Natininkams ir pasakykit. Zmogus gime gyventi , o ne del kazkieno sukeltu karu mirti.Karai , nesantaikos tarp valstybiu , vadovu , zmoniu , tautu yra blogis.Mylekim taika , o ne kara.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras