2020 m. vasario 21 d.

 

Lietuvoje lankysis NATO Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centro vadovas

4
Paskelbta: 2016-10-04 14:35 Autorius: ekspertai.eu

Hagoje įsikūręs NATO Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centras spalio 5-12 dienomis rengia civilių ir karių bendradarbiavimo ekspertų turnė  po Baltijos šalis.  Centro direktoriaus Vokietijos kariuomenės pulkininko Volfvango Pauliko (Wolwgang Paulik) vadovaujama delegacija Lietuvoje lankysis spalio 5 -6 dienomis.  

„Baltijos šalys nėra vienos. Jas remia jų sąjungininkai. Stovime petys petin pasiruošę apsaugoti ir apginti jų suverenumą. Civilių ir karių bendradarbiavimas yra esminis veiksnys užtikrinant jų  gynybą iš vidaus“, - teigia plk. V. Paulikas.

Šių metų liepą Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime priimti sprendimai koreguoti NATO Parengties veiksmų planą didinant karinį NATO buvimą parodė strateginę Baltijos šalių svarbą. Pasak NATO civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centro vadovo, jo centras remia suverenių šalių civilių ir karių bendradarbiavimą. Krizės ar konflikto metu NATO aljansas, vadovaudamasis parengties veiksmų planu,  yra visiškai pasirengęs Baltijos sąjungininkėms padėti išsaugoti teritorinį vientisumą ir stiprinti jas palaikant saugią aplinką.

Pasak kompetencijos centro direktoriaus, NATO puikiai pavyksta pasiekti karinius tikslus ginkluotuose konfliktuose, tačiau taikai išsaugoti taip pat reikia ir nuoseklaus civilių ir karių bendradarbiavimo.

Atvykusi į Lietuvą tarptautinė karių ir civilių centro Hagoje delegacija dalyvaus susitikimuose Krašto apsaugos ministerijoje, lankysis Vilniuje veikiančiame NATO Pajėgų integravimo vieneto štabe. Taip pat suplanuotas susitikimas su  Lietuvoje įsteigto NATO energetinio saugumo kompetencijos centro direktoriumi. Susitikimuose bus aptariami ir civilių ir karių bendradarbiavimo srities klausimai, susiję su Vokietijos bataliono Lietuvoje dislokavimu 2017 metais.

NATO civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centro vadovas plk. V. Paulikas taip pat dalyvaus metinėje NATO kompetencijos centrų direktorių konferencijoje, kuri vyks Vilniuje  šių metų spalio 4-6 dienomis. Šioje konferencijoje plk. V. Paulikas pristatys Baltijos šalių NATO civilių ir karių bendradarbiavimo iniciatyvą. Jos esminis tikslas - stiprinti bendrą patikinimą ir pagalbą tarp NATO partnerių civilių ir karių bendradarbiavimo srityje. Plk. V. Paulikas su dialogo partneriais aptars perspektyvas ir galimybes, kaip toliau stiprinti Baltijos šalių NATO civilių ir karių bendradarbiavimą. Diskusijos pagrindas – supratimas, kad tik bendros struktūros ir uždavinių suvokimas sudaro sąlygas efektyviam bendradarbiavimui krizės atveju. Intensyvesnis NATO civilių ir karių bendradarbiavimas ir dalyvavimas kompetencijos centro veikloje sustiprins atsparumą hibridinio karo grėsmėms vietoje, civilių-karių sąveiką, ir kolektyvinę gynybą.

NATO civilių–karių bendradarbiavimo kompetencijos centro direktorius plk. V. Paulikas yra pasirengęs susitikti su žiniasklaidos atstovais Lietuvoje spalio 5-6 dienomis.

Apie NATO Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centrą (CCOE)

Hagoje, Nyderlanduose, veikiantis Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centras yra tarptautiniu principu finansuojamas, NATO akredituotas kompetencijos centras. Jis teikia  patarimus ir ekspertinę pagalbą civilių-karių bendradarbiavimo klausimais tiek kariams, tiek civiliams. Svarbiausia centro užduotis - tobulinti civilių ir karių rengimą ir mokymą civilių ir karių sąveikos srityje, rengti NATO koncepcijas ir doktrinas civilių-karių bendradarbiavimo srityje, kt. 

NATO civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centras teikia ekspertinę pagalbą civilių ir karių sąveikos klausimais ir trims NATO pajėgų struktūros vienetams: Miunsteryje (Vokietijos ir Nyderlandų korpusas), Ulme (Tarptautinis jungtinis štabas) ir Sčecine (Tarptautinis Šiaurės Rytų korpusas), kurie NATO Parengties veiksmų plane yra numatyti Baltijos šalių gynybai.

Papildomą informaciją apie NATO Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centro Baltijos šalių iniciatyvą skaitykite čia

Daugiau apie NATO Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centrą, skaitykite čia.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. viltė
(2016-10-05 15:07:26)
(85.255.48.4) Parašė:

Bla bla bla - kaip gražu miške...3. Amerikonai nekariaus
(2016-10-05 15:00:49)
(5.20.115.102) Parašė:

prieš rusus lietuvių rankomis-aš taip manau.Lietuviai skiria pelus nuo grūdų.2. Herkus
(2016-10-04 21:23:42)
(78.56.158.71) Parašė:

Įdomiai kalba, analizuoja antroje programos dalyje apie Pindosus ir galimybes kariauti su Rusija. "Душенов. Война". Выпуск №64. 2017-й, год великого перелома: Запад уже не спасти. youtube.com/watch?v=fd0Xr0ffvts1. Andrius
(2016-10-04 15:34:21)
(89.249.92.201) Parašė:

ww.youtube.com/watch?v=9bcLgkasw0gParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras