2020 m. liepos 8 d.

 

Lietuvoje lankęsis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas aptarė aktualijas vizito paraštėse

2
Paskelbta: 2018-06-14 11:43 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 12-13 d. Lietuvoje lankėsi JAV sausumos pajėgų Europoje (angl. U. S. Army Europe, USAREUR) vadas generolas leitenantas Christopheris G. Cavoli. Nuo šių metų sausio vidurio USAREUR vadovaujantis JAV generolas Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Čia jis atvyko susipažinti su jo vadovaujamų pajėgų organizuotų tarptautinių pratybų „Saber Strike 2018“ (liet. „Kardo kirtis“) eiga Lietuvoje.

Birželio 12 d. gen. ltn. Ch. Cavoli Vilniuje susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Susitikime generolai aptarė regiono saugumo situaciją, aktualius NATO darbotvarkės bei Lietuvos ir JAV dvišalio karinio bendradarbiavimo klausimus. Vėliau Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras ir štabo atstovai supažindino svečią saugumo situacijos analize, Valstybės ginkluotųjų pajėgų gynybos koncepcija, taip pat su Baltijos šalyse bei Lenkijoje birželio 3-15 d. vykstančių tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2018“ sumanymu ir situacija Lietuvoje.

Vizito paraštėse aptarti aktualių bendradarbiavimo tarp JAV ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų klausimų USAREUR vadas buvo susitikęs ir su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Valdemaru Rupšiu.

„Kardo kirtis“ (angl. Saber Strike) – nuo 2010 m. USAREUR rengiamos kasmetinės tarptautinės pratybos, skirtos didinti jose dalyvaujančių šalių karių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Šiųmetinių „Kardo kirčio“ pratybų metu fokusuojamasi į sąveikos tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų stiprinimą, taip pat į treniravimąsi su Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotais NATO priešakinių pajėgų, pajėgų integravimo ir rotaciniais vienetais. Šių pratybų dalyje Lietuvoje drauge treniruojasi apie 6,6 tūkst. karių. Viso pratybose „Kardo kirtis 2018“ dalyvauja per 18 tūkst. karių iš 19 šalių.

USAREUR – operacinio lygmens JAV kariuomenės pajėgos, suformuotos JAV 7-osios armijos pagrindu. Jos pavaldžios JAV pajėgų Europoje vadavietei, įsikūrusiai Vokietijoje (Štutgarte). USAREUR vadovauja taip pat Vokietijoje (Wiesbadene) įsikūrusi USAREUR vadavietė, atsakinga už plataus spektro operacijoms skirtų pajėgų paruošimą, aprūpinimą ir sertifikavimą, už JAV pajėgų strateginę prieigą prie Europos ir jos viduje, už paramą JAV sąjungininkams ir partnerystės stiprinimą.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Nelaime
(2018-06-14 17:48:23)
(107.77.173.5) Parašė:

Vlasov izdave ir susidejo,su jo krasto gelbotojais!Negerai!1. yel“l“ow submarine
(2018-06-14 11:59:06)
(88.119.234.132) Parašė:

nu tai blamba, blamba - šitokios svarbos pratybų (pažvanginimo ginklais) aptarimui liko tik paraštės ..., - daba visa pindosija žinos, jog litchuanioj net su paperiu problemos - bet, tiesa - ne bėda -viskas bus nurašyta ant rusų - tie ssssukos kenkia kaip įmanydami !Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras