2020 m. liepos 2 d.

 

Lietuva vėl aplenkė Latviją ir Estiją – imamės lyderystės stiprinti energetinį saugumą regione

10
Paskelbta: 2019-10-07 14:36 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino užsienio valstybių energetikos sektoriaus lyderius, Vilniuje susirinkusius į antrąjį ministrų partnerystės susitikimą „Partnership for transatlantic energy cooperation“ (P-TEC). Renginiui, kuris skirtas transatlantiniam bendradarbiavimui energetikos srityje puoselėti, yra suteikta šalies vadovo globa.

Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: Lietuva imasi lyderystės stiprinti energetinį saugumą regione“.

Sveikinimo kalboje renginio svečiams prezidentas akcentavo Europos Sąjungos ir JAV bendradarbiavimo svarbą, siekiant sukurti tvarią ir konkurencingą energetikos rinką, užtikrinti energetinių išteklių diversifikaciją bei technologinę pažangą.

„Tvarus ir atsparus energetikos sektorius ir gerai integruota infrastruktūra yra ekonominio augimo ir klestėjimo pagrindas. Taip išliks ir artimiausiu laikotarpiu. Dedame visas pastangas, kad visi kartu jį stiprintume. <...> Fragmentuota infrastruktūra, įtakos siekiantys energijos tiekėjai, kibernetiniai iššūkiai, investicijų pritraukimas ir sektoriaus modernizavimas – tai uždaviniai aktualūs daugeliui valstybių. Siekiame labiau diversifikuotos, integruotos, inovacijomis paremtos ir konkurencingos energijos rinkos. Mums reikalinga švaria energija paremta ateitis“, pasakė prezidentas.

Akcentuota, kad prisidėjimas prie P-TEC organizacijos veiklos yra dar vienas Lietuvos pasiekimas, kuris suteikia platformą atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į regiono energetinės nepriklausomybės iššūkius, branduolinio saugumo klausimus, taip pat aptarti saugių investicijų pritraukimo galimybes.

Pridurta, kad Lietuva ketina imtis iniciatyvos plėtoti transatlantinius energetikos sektoriaus ryšius, įgyvendinant P-TEC organizacijos tikslus, ir kartu su JAV sieks užtikrinti kibernetinį saugumą, plėtojant strateginius energetikos projektus.

„Ši iniciatyva padės identifikuoti strateginius energetikos projektus ir finansavimo galimybes. Siekdami geriausių rezultatų, dalysimės gerąja patirtimi ir technologiniais sprendimais. Svarbu tai, kad P-TEC kaip organizacija yra lanksti ir, siekdama tikslų įgyvendinimo, gali prisitaikyti prie regioninių ir nacionalinių poreikių“, - kalbėjo šalies vadovas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. yel“l“ow submarine
(2019-10-08 08:52:50)
(88.119.234.132) Parašė:

“„Tvarus ir atsparus energetikos sektorius ir gerai integruota infrastruktūra yra ekonominio augimo ir klestėjimo pagrindas.“ :))) - “советская власть, плюс элекктрификация всей страны это залог победы над империализмом, тофарищы !, ура,тофарищы ! “ :)))))))))))))) - lenino laikais tai buvo išties naujas ir vežantis trendas :) - dabar gi, po visapusiškai revoliucinių šimto metų, tai atrodo kaip visiško idioto kliedesiai :)) - bet kaime, vardu litchūanija, laikas eina šunkeliais :)9. yel“l“ow submarine
(2019-10-07 23:33:31)
(88.119.234.132) Parašė:

tiesiog nerealus debilas prie litchūanijos vairo ..., - įdomu kiek ilgai ta jo šūdmalystė turės hipnotizuojantį poveikį veršių bandai :)8. Andrius.A.
(2019-10-07 18:26:35)
(88.222.106.102) Parašė:

Visos šios nesamonės baigsis tuo, kad su balana pasišviesim ir laisvą Lietuvą mylėsim.7. Užtenka klausyti
(2019-10-07 17:24:17)
(188.69.195.126) Parašė:

Lanzgergio ir klebono, nueiti į parduotuvę ir papoteriauti. Parlamento rinkimai čia pat (už metų); Marijos žemėje urvinė tyla. Prezidentas -lėlė. Sekantis penkmetis užgrius neįsivaizduojamais įvykiais. Kiekviens pats už save. Gal dar optimistai vis studijuoja anglų kalbą; pesimistai kiniečių; realistai tikriausiai studijuoja kalašnikovą.6. Romas
(2019-10-07 17:08:33)
(77.111.247.39) Parašė:

Nezinau kaip ten su "lyderyste", bet Lietuvai eilini karta nepasiseke su vadovu. Jau sakiau - problema nacionalinio politinio elito stokoje.5. trumpai
(2019-10-07 16:34:16)
(78.57.130.78) Parašė:

Cia tipo wiljams tesinys,maža geldos trupiniu.4. Vytas
(2019-10-07 15:41:50)
(46.249.171.56) Parašė:

Štai ir išgirdome iš naujo prezidento - švarią energiją, t.y švarias dujas gali tiekti tik Amerika (JAV). Ir taškas.Bet kokia energija, tiekiama iš Rytų - nešvari, todėl reikia plėtoti transatlantinius energetinius ryšius.Ir nesvarbu, kad dujos iš JAV (?) du-tris kartus brangesnės. Svarbiausia - jos ŠVARIOS, norėjau pridurti ideologiškai, bet prisiminiau, kad ir Rytuose tas pats kapitalizmas.3.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras