2020 m. gegužės 30 d.

 

Lietuva toliau rems Moldovą jos europiniame kelyje, dalinsis savo integracine patirtimi, padės įveikti korupciją

9
Paskelbta: 2019-06-28 09:39 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urn.lt
Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urn.lt

Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su aukščiausiais Moldovos pareigūnais ir opozicijos atstovais. Vizito Kišiniove metu aptartos Moldovos politinės aktualijos, europinių reformų darbotvarkė ir dvišaliai santykiai.

Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje“.

Susitikimuose su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, vicepremjeru, vidaus reikalų ministru Andrejumi Nastase bei užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicolajumi Popescu buvo kalbama apie Moldovos europinių reformų įgyvendinimą. Ministras išreiškė viltį, kad dabartinė Vyriausybė iki pat kadencijos pabaigos liks įsipareigojusi europinės integracijos procesui ir vykdys reformas, kurios teiktų apčiuopiamą naudą Moldovos žmonėms ir grąžintų jų pasitikėjimą valstybės institucijomis.

„Tikimės, kad naujajai Vyriausybei pavyks pasiekti esminės pažangos įgyvendinant ES-Moldovos Asociacijos susitarime prisiimtus įsipareigojimus. Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje, dalintis savo integracine patirtimi“, - pasakė L. Linkevičius.

Ministras pridūrė besitikintis, kad Moldovos Vyriausybė greitu metu sutars su ES dėl ES Aukšto lygio patarėjų misijos atkūrimo.

Ministras L. Linkevičius ir Moldovos prezidentas Igoris Dodonas apsikeitė nuomonėmis dėl dvišalių ryšių stiprinimo, aptarė Lietuvos ekspertinę ir vystomojo bendradarbiavimo paramą, Moldovos europines aspiracijas ir regioninius saugumo iššūkius.

„Labai svarbu, kad Moldova išsaugotų Europos integracijos kryptį ir siektų taikaus politinio Padniestrės konflikto sureguliavimo, remdamasi Moldovos teritorinio vientisumo ir suvereniteto principais, suteikiant Padniestrei specialų statusą“, – sakė ministras.

L. Linkevičius taip pat susitiko su Moldovos parlamento vicepirmininke Monika Babuk, kuri atstovauja opozicinę Demokratų partiją. Ministras pasveikino taikų valdžios pasikeitimą birželio 14 dieną.

„Konstruktyvi ir atsakinga opozicija yra svarbi demokratijos konsolidacijai. Tikiuosi, jūs nuosekliai palaikysite proeuropietiškos valstybės krypties plėtojimą“, – teigė ministras.

L. Linkevičius užtikrino, kad Lietuva pasirengusi ir toliau teikti ekspertinę pagalbą Moldovai kovos su korupcija, pinigų plovimo, policijos mokymų, teisės reformos bei kitose srityse.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
9. K
(2019-06-29 20:30:37)
(84.15.185.252) Parašė:

Iki kokio laipsnio reikia degraduoti, pildant šalies (esančios už 10 tūkstančių km.) NORUS. Aš, be geros materialinės Motyvacijos, to tiesiog TO ne daryčiau. O jie, kala tą pačią maldą kaip užkeikti, neįjungdami savo nuovokos. Apie tai jau rašiau. Rinkimų Įstatymas (anot V.Adamkaus) įdyngas. Seimą renka ne LR Piliečiai, o užvaldęs MIP konservatorių Klanas. Jei LRT pradėjo leisti Reklamą, ne maigyk pulto mygtukų. REKLAMA bus visuose kanaluose. Neprieštaraujantys, akli Zombiai! O mes dar stebimės.8. nu sitam
(2019-06-29 13:56:36)
(93.92.14.180) Parašė:

parsu parsui chana pareina,kuom ji melynoji komuniste,nusere?7. Jam reikia keisti ora
(2019-06-28 18:22:46)
(78.58.225.231) Parašė:

Ar mūsų samdiniui nėra kas veikti Lietuvoje,kad lenda į kitos valstybes reikalus.Neteko girdeti nei Danijos,Norvegijos,Italijos,užsienio ministrų kišimosi į Moldova.Gal ateinantis Prezidentas jo tarnystes Lietuvai atsisakys.? Tegul darbinasi tenai pas juos.6. xxxx
(2019-06-28 17:33:16)
(88.222.106.54) Parašė:

Tikėkimės, kad prezidentas nepalaimins šito ministro. Tai Grybauskaitės žmogus, ar jam reikalingas Grybauskaitės palikimas?5. U-2
(2019-06-28 16:47:34)
(89.116.124.39) Parašė:

Priesingai nei daugelis, as gerb. Bestijos vien uz tai, kad jai y burna duoda pats IBM arkivyskupas, smerki jos negaliu...4. Oiy
(2019-06-28 16:07:26)
(94.216.109.190) Parašė:

O kaip kovotų su ta korupcija? Patartų siūtis kuo gilesnius kišenius? Patarėjai patys iki ausų tame pačiame mėšle...3. "kovotojai"
(2019-06-28 13:55:04)
(88.119.212.148) Parašė:

Jau Ukrainoje "kovojot" su korupcija...Dabar jau atsirado noras "kovoti" su korupcija Moldovoje.Galimai ir su ginklu tiekimu.Gal apsivalykit nuo tos korupcijos pas save, "kovotojai".2. U-2
(2019-06-28 12:57:06)
(89.116.124.39) Parašė:

Manau, kad KiauLinas yra apsestas. Gerb. Bestija turetu kreiptis y savo asmeniny IBM arkivyskupa, kad tas skubiai nuresetintu taukuotas KiauLino smegenis. Visika apibendrinus galima teigti, kad be Ohmano optiniu taikikliu ir Lietuvai nereikalingu sunkiuju kulkosvaidziu, Moldovos kelyje y europines vertybe gali iskilti sunkumu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras