2020 m. sausio 28 d.

 

Lietuva toliau padės Vakarų sąjungininkams kovoti su Islamo valstybės teroristais

Paskelbta: 2019-10-25 10:37 Autorius: ekspertai.eu

„Tik vieningai veikdamos sąjungininkės ir jų partnerės pasieks tikslų visose Aljanso misijose ir operacijose, įskaitant laimėjimus kovoje prieš ISIL (Islamo valstybę, - red. past.). Remiame tik politinį krizės Sirijoje sprendimą ir toliau išliksime aktyviais koalicijos prieš terorizmą dalyviais“, - pareiškė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 24 d. vykusiame NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje. Pagrindinė šios dienos sesija buvo skirta tarptautinėms operacijoms ir misijoms, kurios metu ministrai aptarė saugumo situaciją Vidurio Rytų regione, įskaitant Siriją.

Ministrams taip pat buvo pristatyti NATO vykdomų misijų veiklos rezultatai ir NATO pajėgų poreikio Irake ir Afganistane užpildymas. Afganistane įvyko Prezidento rinkimai, padarysiantys didelę įtaką tolesniam derybų su Talibanu ir susitaikymo procesui bei tolesnei NATO operacijos Afganistane eigai.

„Nuo 2016 metų Lietuva nuosekliai didino savo indėlį tarptautinėse operacijose ir ketina jį toliau išlaikyti. Jei kalbame apie NATO operaciją Afganistane, tai reiškia, jog toliau vadovausimės principu: kartu atėję su Aljansu į regioną, kartu prisitaikysime prie aplinkybių, ir, jei bus nuspręsta, kartu išeisime, - pabrėžė R. Karoblis. - Lietuva taip pat išlieka aktyvi koalicijos prieš ISIL dalyvė, todėl planuojame ir toliau išlaikyti indėlį šios koalicijos operacijoje Irake. O stiprindami NATO pastangas Irake kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis planuojame paramą karinės medicinos mokymo srityje“.

Šiuo metu Afganistane dislokuoti 49 Lietuvos kariai, Irake – 15 karių. JAV vadovaujamoje operacijoje Irake „Inherent Resolve“ („Įgimtas ryžtas“)  tarnauja 6 Lietuvos instruktoriai, veikiantys Danijos kariuomenės kontingento sudėtyje,  NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje, skirtoje apmokyti Irako saugumo pajėgas – 9 kariai.

Iš viso tarptautinėse operacijose ir ES mokymo misijose šiuo metu dalyvauja daugiau kaip 150 Lietuvos karių.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras