2020 m. vasario 29 d.

 

Lietuva su dar keturiomis šalimis, naudojančiomis orlaivius „Spartan“, dalyvavo pratybose „European Spartan 2019“

Paskelbta: 2019-05-28 11:40 Autorius: ekspertai.eu

Nuo gegužės vidurio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su įgula dvi savaites dalyvavo Rumunijoje organizuotose tarptautinėse pratybose „European Spartan 2019“. Kartu su Lietuva pratybose taip pat dalyvavo Bulgarija, Italija, Slovakija ir Rumunija – šalys, naudojančios transporto orlaivius C-27J „Spartan“.

Pratybose dalyvavusių šalių karinės oro pajėgos mokymams skyrė transporto orlaivius C-27J „Spartan“, o oro grėsmių imitacijai ir oro operacijų paramai pratybų šeimininkė Rumunija papildomai skyrė naikintuvus F-16.

Penkių Europos Sąjungos šalių narių taktinio oro transporto orlaivių įgulos ir antžeminis personalas vykdė praktines taktinės transporto aviacijos užduotis klimatiniu bei geografiniu požiūriu sudėtingame operacijų rajone ir tobulino taktines procedūras vykdant plataus masto taktinio oro transporto operacijas konflikto rajone.
 
Didžioji užduočių dalis buvo orientuota į paramą specialiosioms pajėgoms, kurios apėmė taktines oras-žemė operacijas, įskaitant taktinę evakuaciją, kovinius tūpimus, pakrovimą-iškrovimą su veikiančiais varikliais, tūpimus į riboto dydžio aerodromus, buvo vykdomi parašiutininkų šuoliai iš įvairaus aukščio.
 
Maksimaliam pratybų efektyvumui ir saugai užtikrinti kiekvienam skrydžiui į įgulos sudėtį buvo skiriama po saugos instruktorių, kuris dalyvaudavo įgulos pasirengimo procese, pačiame skrydyje bei skrydžio rezultatų aptarimo metu.

Pratybų metu Lietuvos karinių oro pajėgų personalas ne tik dalinosi turima patirtimi, bet ir perėmė sąjungininkų patirtį, įgijo teorinių žinių karinės transporto aviacijos operacijų planavimo ir vykdymo srityje.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras