2020 m. sausio 28 d.

 

Lietuva siunčia Rusijai dar vieną signalą – prasideda tarptautinės karinės pratybos

17
Paskelbta: 2019-11-03 14:45 Autorius: ekspertai.eu
Esami ir buvę Lietuvos vadovai asmeniškai pasiruošę bet kurią akimirką atgrasyti Rusiją nuo galimos karinės intervencijos.


Vis labiau agresyvėjant Rusijai Lietuvoje prasideda tarptautinės pratybos – mūsų šalies keliais judės karinė technika.

Didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 4 ir 5 dienomis.

Pagrindinis pratybų „Geležinis vilkas 2019–II“ etapas truks iki lapkričio 18 dienos, technikos grįžimas į nuolatinės dislokacijos vietas planuojamas lapkričio 18–22 dienomis.

Iš viso pratybose dalyvaus beveik 1000 karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

Visos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų, todėl vairuotojai prašomi vairuotojus būti atidžiais kelyje.Ekspertai.eu primena, kad situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Susiję:

Lietuvos analizių analitikai skambina pavojaus varpais: Rusija ruošiasi karui su Vakarais 

Paviešintas planas: Rusija, pasitraukus amerikiečiams, Lietuvą iš karto vienu metu pultų penkiomis kryptimis

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas

Virš Baltijos šalių kybo branduolinio smūgio grėsmė: labiausiai nukentėtų Latvija arba Lietuva

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
17. Paulius
(2019-11-05 17:44:52)
(80.212.80.154) Parašė:

Net neskaičiau straipsnio nors kaip galima tokia šizofrenija vadinti straipsnių antraštė viską pasaka tu ačiū mano šviesus protas man svarbiau. Baikit žaisti karą nes kai jis ateis verksit kruvinom ašarom. Žmonės atsitokekit politikams tai žaidimas o mums gyvenimas arba mirtis.16. Kas is to truputi pavazines
(2019-11-05 02:04:42)
(84.15.184.37) Parašė:

Ir vel i karevinesmiegoti baltose lovose. Turi uzimt ginyba pasienyje ir jau visa laika buti ten kaip fronte pasiruose atremt rusu armiju puolima15. Aisku
(2019-11-05 02:00:19)
(84.15.184.37) Parašė:

Pratybos turetu buti tikros gynibos uzemimas pasienyje o ne vazinejimas keliais toli nuo sienos.14. Lietuvis
(2019-11-05 01:56:34)
(84.15.184.37) Parašė:

Nesuprantu kodel musu kariuomene nesiruosia realiai Lietuvos ginybai o dikineja ir miega kareivinese. Nekasa apkasu pagal Rusijos ir Belorusijos siena neminuoja pasienio ko musu turimos haubicos neikastos i zeme prie svabiausiu keliu kur vaziuos rusu tankai. Dabar ir amerikieciu tankus galima pastatyti prie pat Belorusijos sienos kokia nauda kad jie dikineja Pabradeje o ne pasienyje pasiruose musiui. Rusai legvai pervaziuos neaphinta Lietuvos siena. Tikimes kad mus apgins popieriai sutartis. O kur Nato armijos kurios turetu buti cia isikasusios i zeme kaip fronte . Kai rusu armijos kirs siena bus jau pervelu ka daryti kai jau vaziuos visais keliais ju tukstanciai tanku.13. Optimistas
(2019-11-04 21:39:21)
(90.131.41.238) Parašė:

Nū drasuolei Lietuvos saukit tiesei iKaliningarada o paskui bekit debilai12. Kestas
(2019-11-04 18:17:03)
(37.228.233.45) Parašė:

Kaip jūs galite provokuoti tik Vytauto Landsbergio pokalbis su Grybauskaitė žino tik kad Rusai puola bet dar nereikia uzminti Parasenka pirmas pasaulyje didžiausias nusikaltėlis kuris kaip Hitleris norėjo diktuoti savo galingumą bet deja žmogus be smegenų jam padėjo diktuoti ponas Amerikos atstovas Volkeris kuris tik sudomintas kaip išprovokuoti Rusija taipogi Lietuva ir dabar provokuojama kuriamos savo planais bet ponai Lietuvos kirsintojai jūs žinote ir suprantate bet su Rusiją kariauti galių pasakyti kad Amerika turi daug košės valgyti11. žopa
(2019-11-04 12:53:19)
(82.135.226.79) Parašė:

Lietuva virsta poligonu,o dar kai,kas vis dar kliedi apie nepriklausomybę.Idiotai.10. >9. sss
(2019-11-04 11:19:28)
(86.38.251.8) Parašė:

Čia apie senis šaltis? Tai jau taip, nenuneigsi. Kitos, iki tiek protu nesveikos, čia nebuvo ir nėra.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras