2020 m. vasario 25 d.

 

Lietuva siekia tapti pasaulio žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

13
Paskelbta: 2020-01-22 08:19 Autorius: ekspertai.eu

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.

Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere“.

Susitikime Europos valstybių vadovai dalijosi mintimis apie Vidurio ir Rytų Europos plėtros iššūkius, susijusius su vidutinių pajamų spąstais bei lėtėjančiu ekonomikos augumu pasaulyje.

Lyderiai sprendė, kokios priemonės padėtų užtikrinti tvarų valstybių ekonomikų augimą.

„Didžiausią potencialą ekonomikos augimui mato pritaikant žaliąsias technologijas ir skatinant skaitmenizavimą tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose. Šie procesai turi būti nukreipti į gyventojų gerovės skatinimą, paremti inovacijomis ir efektyvios energijos gavyba“, - susirinkusiems pasakė G. Nausėda.

Prezidentas parėmė Europos Komisijos pasiūlytą naująjį „Žaliąjį susitarimą“ („Green deal“), kuris, pasak šalies vadovo, pareikalaus Europos valstybių mobilizacijos, pokyčių šalių įstatymų bazėse ir atitinkamų finansinių išteklių.

„Matome Europą, besivadovaujančią šiuo drąsiu susitarimu, ir tikime jo sėkme. Vis tik turime užtikrinti, kad trečiosios šalys, pateikdamos energiją į rinką, gamins ją besiremdamos aukščiausiais aplinkosaugos standartais ir inovatyviomis gamtai draugiškomis technologijomis“, atskleidė prezidentas.

Jis priminė, kad „Žaliojo susitarimo“ Europa paskatins kurti ir plėtoti aplinkai palankų verslą, inovacijas, gamybą, sveikatos apsaugą. Tai bus visiškai naujos kokybės ekonominis etapas, kuris pareikalaus naujos kartos lyderystės gebėjimų, kartu turintis potencialo tapti naujos visuomenės ir naujai traktuojamos gerovės pradžia.

Šalies vadovas kalbėjo ir apie skaitmenizacijos plėtrą bei jos keliamus iššūkius.

„Nors skaitmeninių technologijų plėtra žada efektyvesnius procesus daugelyje sričių, neturime pamiršti technologijų saugumo klausimo. Neretai inovacijos plinta greičiau nei mūsų kritinis mąstymas, todėl susiduriame su augančiomis kibernetinio ir hibridinio saugumo grėsmėmis“, informavo G. Nausėda.

Šalies vadovas pasidžiaugė, kad Lietuvai puikiai sekasi susidoroti su kibernetinėmis grėsmėmis, turint vieną pažangiausių Europoje kibernetinio saugumo centrų Kaune. Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuva jau žengia skaitmeninės ateities keliu, kurdama reguliuojamų finansinių technologijų bazę.

„Tikiu, kad mūsų pagrindinis tikslas Europoje yra modernios, gamtai draugiškos, klimatui neutralios, integruotos ir skaitmenizuotos rinkos plėtra“, - pasakė prezidentas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
13. Apkalta
(2020-01-23 01:25:44)
(104.129.18.225) Parašė:

Grybauskaitės tamponui - Nuosėdai!12. ekspertai
(2020-01-23 01:24:37)
(92.243.166.42) Parašė:

Pasiūlykit, G.Nausėdai pasižiūrėti būtinai visą konservatorių bendruomenę labai sudominusią ir stipriai papiktinusią vaizdo juostą „Хозяйка Литвы“ (Lietuvos šeimininkė). Gal jis atsibus, gal jam akys atsivers, gal jis sužinos, kad teisingumas Lietuvoje jau dešimtmetį vykdomas Daukanto aikštės rūmų kabinetuose??? Pagoglink straipsnį "Filmo apie Lietuvos šeimininkę kūrėja išvyta iš Latvijos, gavus prašymą iš Lietuvos", nes vėl buvo rodoma „Хозяйка Литвы“, ten yra pridėta video.11. T0mas J.
(2020-01-23 00:36:14)
(85.206.112.194) Parašė:

Kreipiuosi į ekspertai eu redakciją. Jūs savo tinklapio TITULINĮ puslapį taip sumaketavę, kad jame nesimato šviežių, prieš kelias valandas įdėtų straipsnių. Tai nerimta. "Tituliniu puslapiu" vadinu visą vaizdą, kurį matome atsidarę adresą ekspertai eu, viską nuo viršutinės eilutės iki pačios aptinės.10. Darijus
(2020-01-23 00:12:14)
(85.10.118.43) Parašė:

Bio prezidentas. Galima įterpti dar vieną raidę B.9. Proletaras
(2020-01-22 15:30:33)
(78.58.185.179) Parašė:

Ir kiek padidės mokečiai.8. Romas
(2020-01-22 15:11:38)
(77.111.246.150) Parašė:

Pavojinga kai sali valdo svajotojas fantastas. Zmogus neturi supratimo apie realia padeti Lietuvos ekonomikoje. Gal galetu pakalbeti apie apciuopiamus dalykus ir pakomentuoti, kodel "lydere" Lietuva nukrito zemyn geriausiu saliu reitinge 2020? Tiesa, man nesuprantama ka jis daro Davose? Pasiulyti ka nors rimto, jis negali, o papietauti galejo ir namuose. Pataupytu biudzeta.7. ŽYDausėda:
(2020-01-22 13:51:49)
(46.166.139.111) Parašė:

kai dirba gojai ir moka mokesčius, jų energija tampa neefaktyvi. Bet kai tą nudirba gamtos jėga - energija tampa efektyvi. Vargšai durneliai jūs.6. trumpai
(2020-01-22 13:22:02)
(78.57.130.78) Parašė:

Bijau pasaulio žaliosios ploteliu tikrai tapsime kai neliks paskutiniu Lietuviu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras