2020 m. balandžio 6 d.

 

Lietuva rengiasi dideliam šventimui: 15 metų su NATO mums garantuoja kokybišką Rusijos atgrasymą

44
Paskelbta: 2019-03-07 07:00 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt
Nuotr. kam.lt

„Lietuva ir visas regionas šiandien išgyvena turbūt didžiausias saugumo grėsmės nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tačiau narystė Aljanse užtikrina efektyvų atgrasymą. NATO yra ir išlieka svarbiausiu saugumo garantu ne tik Lietuvai, bet ir visai transatlantinei bendruomenei“, - pasakė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „15 metų su NATO mes saugūs!“ – Lietuva mini 15-ąsias narystės transatlantiniame kolektyvinio saugumo Aljanse metines“.

Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelia kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.

Per 15 metų tapusi visaverte ir patikima stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare Lietuva ir toliau prisideda prie pagrindinių NATO užduočių – kolektyvinės gynybos, krizių valdymo ir bendradarbiavimu grindžiamo saugumo užtikrinimo. Kartu reaguodama į saugumo pokyčius, Lietuva šiandien plėtoja nacionalinius gynybos pajėgumus, užtikrina indėlį į Rusijos atgrasymą ir kolektyvinę gynybą, aktyviai dalyvauja tarptautinėse operacijose.

Krašto apsaugos ministerija kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje – iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus. 

Pagrindinis šventinis renginys „15 metų su NATO mes saugūs!“ Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje prasidės kovo 30 d. 12 val. Čia susirinkusiuosius pasveikins aukščiausi šalies vadovai, vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa surengs šventinį pasirodymą, aidės salvės.

Skrydžiu visus susirinkusiuosius planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16. Taip pat bus galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika, ginkluote. Vyks šventinis koncertas, kurį pratęs Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas prie Krašto apsaugos ministerijos (13 val. Totorių g. 25, Vilnius). Čia bus galima susipažinti ir apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karinę techniką, ginkluotę ir ekipuotę, bus pristatyta NATO integravimo vieneto Lietuvoje veikla.

Vilniaus Savičiaus g. bendruomenė taip pat ketina prisijungti prie šventinių renginių ir kovo 29 d. vakarą kviečia linksmai paminėti NATO 15-ąsias narystės metines – gatvėje gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų diksilendo grupė, atėjusiųjų lauks malonūs siurprizai ir prizai.

Norintys plačiau padiskutuoti apie Lietuvos narystę NATO, kviečiami kovo 26 d. į viešą diskusiją su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Vytauto Didžiojo universitete Kaune. O Vilniuje, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kovo 20-21 d. organizuojama tarptautinė Baltijos karinė konferencija 2019 Vilniaus saugumo forumo formate.

Lietuvos narystės NATO šventinis minėjimas vyks ir pajūryje – kovo 31 d. 14.00 val. Palangoje visi kviečiami prie tilto į jūrą, kur vyks Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavų iškilminga pakėlimo ceremonija, gros Karinių jūrų pajėgų orkestras. Taip pat miestiečiai ir svečiai galės susipažinti su NATO integravimo vieneto Lietuvoje veikla, apžiūrėti sąjungininkų ginkluotę ir ekipuotę bei pasivaišinti kariška arbata.

Tradicinis unikalius šalyje bėgimas naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2019“, skirtas Lietuvos įstojimo į NATO metinėms, šiemet vyks balandžio 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Jame paprastai dalyvauja gausus Lietuvos kariuomenės, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, sąjungininkų karių ir įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų būrys.

„Pasaulis keičiasi, o NATO – kartu su juo. Bet yra dalykų, kurie išlieka: nesikeičia mūsų įsipareigojimai vieni kitiems, tai mums suteikia jėgų suderinti savo skirtybes ir kartu atremti bet kokį iššūkį. Vieninga ir apsisprendusi ginti savo vertybes NATO išliks stabilumo atrama besikeičiančiame pasaulyje ir ateinančioms kartoms“, - sakoma ministerijos pranešime.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
44. Vytas
(2019-03-09 18:24:49)
(46.249.171.21) Parašė:

Tai bent užmojis. Tik KAM ministras nesako, kiek tas 15-metis kainuos mokesčių mokėtojams. Bet tai jau smulkmena. Perfrazuojant vienos lytinio vaikų "auklėjimo" specialistės žodžius - "tėveliams nebūtina žinoti, ko jų vaikai mokomi mokykloje" - , galima pasakyti, kad mokesčių mokėtojams nebūtina žinoti kiek išleidžiama pinigėlių abejotinos vertės tikslams. Na, kad ir milijonas "išaiškinimui", kad šešėlis valstybės ekonomikoje yra blogis.43. Asmenine nuomone
(2019-03-09 08:07:41)
(90.131.33.185) Parašė:

Pirmiausia pazvelkim i istorija. Kaip buvo kuriami kariniai blokai ir koki jie dave sauguma. Pries pirma pasaulini konflikta buvo susikurusi "triju sajunga" ir antante. Ka jie po to dare - o gi kariavo. Nuostoliai milijoniniai. Ekonomine padeti pagerino JAV. Antras pasaulinis konfliktas. Asies sajunga ir antihitlerine koalicija plius siu valstybiu satelitai. Ka jie veike - vel kariavo. Nuostoliai dar didesni. Kas dar labiau pataise ekonomine padeti ? O gi vel JAV ju doleris. O dabar vel pasaulio ekonominis perdalijimas...vieni patenkinti kiti ne. Formuojasi priesiskos stovyklos. JAV NATO Australija Naujoji Zelandija. Ir kitos puses Kinija Rusija su savo satelitais Iranas Venesuela Bolivija Sirija. Kam jie visi ruosiasi...tik beda kad yra atominis ginklas. Tai pradziai sankcijos mazesni konfliktai..Lietuva pastaciusi uz savo seimininle randasi geografiskai pirmose linijose. LABAI SAUGU42. Trumpai
(2019-03-08 18:58:34)
(82.145.209.17) Parašė:

Kam šašlykai,bet pensininkams paukščių lesalai.41. >30. yel“l“ow submarine
(2019-03-08 08:58:17)
(185.220.101.48) Parašė:

Įdomu kiek ilgai su tuo lipduku važinėtum ?40. Laisve Lietuvai
(2019-03-07 23:30:04)
(78.58.124.14) Parašė:

USA/NATO okupantai lauk39. yel“l“ow submarine to 32. Piksius>yel“l“ow submarine
(2019-03-07 20:25:56)
(88.119.234.132) Parašė:

na ne, tamsta , - jokio apsisperdimo aš kol kas nematau :))) - tik totalią šizofreniją ..., - atgrasymas vis didėja, o rusijs grėsmė taip pat didėja :))))) - ir viena ir kita konstatuoja tie patys beretiniai ir kitaip propindosiški idiotai :() - reiškia vyksta ne atgrasymas, o viliojims arba erzinimas/provokavimas ..., - todėl gal jau laikas apsispersti tiek dėl terminų/sąvokų, tiek dėl pinigų - kiek mums dar tas atgrasymas kainuos ir kada pagaliau ta grėsmė bent jau nustos didėti :))))))))))))))38. Darijus
(2019-03-07 18:55:25)
(212.233.61.87) Parašė:

Dar 15-ka ir dar triačdaliui atia.37. Dzukas > 17. Na
(2019-03-07 18:47:13)
(93.100.87.209) Parašė:

Tamstai vertetu pasidometi TSRS ir Rusijos santykiais su NATO. TSRS laikais, keleta kartu TSRS siule prisijungti prie NATO, tai siule Stalinas 1949 ir 1952 metais, 1954 derybas vede Gromyko, 1983 metais tai siule Andropovas. 2000 metai istoti i NATO, siule Klintonui Putinas. Visais kartais amerikonai su britais issigande atsisakydavo, nors Klintonas ir buvo Rusijos istojimo salininkas. Jusu demesiui - nera tokios salies Sakartvelas ir niekur nerasite. Kas ten kur juda i NATO, neturi jokios reiksmes. Kuopos dydzio kariuomenes nedominanet amerikonu. Desim tmeti kita paintegruos, priversdami pirkti amerikoniska metalo lauza ir tuom viskas uzsibaigs. NATO yra darinys, kurio uzduotis siurbti resursus is visu nevykeliu i JAV karine pramone. Daugiau jis niekam tikes.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras