2020 m. balandžio 6 d.

 

Lietuva praturtės dar trimis kariniais miesteliais, kurie kainuos vos 126 mln. eurų

22
Paskelbta: 2019-03-08 10:35 Autorius: ekspertai.eu
Asociatyvinė nuotrauka (aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė).
Asociatyvinė nuotrauka (aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė).

Kovo 5 d. Krašto apsaugos ministerija paskelbė privataus partnerio atranką  trims kariniams miesteliams Šiauliuose bei Šilalės ir Vilniaus rajonuose pastatyti ir viešosioms paslaugoms teikti. Projektai bus įgyvendinami viešojo ir privataus sektorių (VPSP) partnerystės būdu.

Pradėdama šį sudėtingą ir ilgalaikį projektą Krašto apsaugos ministerija pradės ir visiškai naują Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo etapą. Tai strateginis Krašto apsaugos ministerijos projektas, kurį įgyvendinant per ateinančius kelerius metus bus sukurta visiškai nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams.

Derybos su potencialiais investuotojais ar investuotoju vyks per 2019 –2020 metus, o partnerystės sutartis su investuotoju arba investuotojais  Krašto apsaugos ministerija  planuoja pasirašyti 2020 m. pabaigoje.

Vykdant galimų rangovų atranką bus siekiama pritraukti ne tik stipriausias Lietuvos bendroves, bet ir nekilnojamojo turto vystytojus ir investuotojus iš užsienio.
 
Bendra visų trijų projektų tiesioginių investicijų vertė gali siekti apie 126 mln. eurų.

Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 m. laikotarpiui iki 2035 metų – iš jų infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dviejų su puse metų laikotarpį bei maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis būtų numatytas infrastruktūrai prižiūrėti.
 
VPSP projektų įgyvendinimo metu privatus subjektas turės investuoti nuosavas lėšas į valstybei sukuriamą ir karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą, jis prisiims ir statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo rizikas.

Šiaulių mieste įsikurs Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Šilalės r. Pajūrio miestelyje bus sukurta infrastruktūra tos pačios brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui, o Vilniaus r. Rokantiškių kaime įsikurs Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas. Visuose trijuose naujuosiuose kariniuose miesteliuose bus pastatytos kareivinės, veiks valgyklos, sporto ir laisvalaikio patalpos, medicinos punktai, remonto dirbtuvės ir visi kiti karinei infrastruktūrai reikalingi objektai. Kariniuose miesteliuose įsikurs maždaug 3 tūkst. karių.
 
Šiuo metu visi kariuomenės padaliniai yra įsikūrę buvusiose karinėse teritorijose ir pastatuose, kurių didžioji dalis buvo perimta iš pasitraukusios tarybinės kariuomenės.
 
Sprendimas vystyti naują karinę infrastruktūrą viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu buvo priimtas atsižvelgus ne tik į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu vystyti kelis didelės apimties projektus, bet ir į didelių investicijų poreikį krašto apsaugos sistemoje artimiausių 2-3 metų laikotarpyje.

VPSP projektų įgyvendinimo metu privatus subjektas turės investuoti nuosavas lėšas į valstybei sukuriamą ir karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą, jis taip pat prisiims statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo rizikas.
 
Vykdant karinės infrastruktūros vystymo projektus bus siekiama, kad privatus partneris pasidalytų savo profesinėmis žiniomis ir vadybos įgūdžiais, inovatyviu požiūriu, didesniu efektyvumu ir rezultatyvumu vystant planuojamos apimties infrastruktūrą.

Naujos karinės infrastruktūros vystymas yra įgyvendinamas vykdant Vyriausybės programos krašto apsaugos sistemos prioritetinius darbus, kuriais siekiama įgyvendinti Lietuvos kariuomenės plėtrą – didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą plečiamų Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui.

VPSP projektams pristatyti Krašto apsaugos ministerija buvo  surengusi dvejas viešąsias konsultacijas, kuriose potencialiems investuotojams pristatė  pirkimo dokumentus.

Visa informacija apie Krašto apsaugos ministerijos VPSP vykdomus projektus skelbiama Krašto apsaugos ministerijos svetainėje ČIA ir VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūros“ svetainėje www.ppplietuva.lt.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
22. Vadakste
(2019-03-15 19:34:47)
(78.62.55.176) Parašė:

Ne ekonomika keliam , o tik "zaisime "mazus kariukus.Nejaugi neatsibode pasaulyje vykstantys karai , kuomet zuna tukstanciai niekuo detu zmoniu tame tarpe vaikai , moterys , seneliai.Zmonijai reikalinga taika. Pinigus leist taikiems , geriems tikslams.Karai zmonijai yra blogis.21. Dona
(2019-03-13 11:51:02)
(78.62.132.46) Parašė:

Lietuva - ES pakraščio valstybė. Be to, smarkiai ginkluojasi dabar ir dar labiau žada ateityje. Taigi čia bus sutelkta daugybė ginklų. Bet kokiems neramumams prasidėjus, Lietuva ir taptų pirmuoju taikiniu. Taigi šios mažos teritorijos likimas visiškai aiškus - ji bus sunaikinta. Ar to reikia? Ar tai būtina? Aš, tikriausiai ne tik aš, nenorėčiau mirti šitame katile. Aš nenoriu to besaikio ginklavimosi.20. To 19 Eivis
(2019-03-12 13:00:36)
(188.69.210.179) Parašė:

Tie 126 milijonai- tik žiedeliai, palyginus su pasirodžiusia ir kažkur nukišta informacija, kad ruošiamasi per trumpą laiką pertvarkyti Lietuvos kariuomenę į JAV tipo vieną diviziją. Tai tas turėtų kainuoti milijardus, nes reikėtų viską iš pagrindų keisti. Nežinau, kiek tame tiesos, bet skaičiau, ar girdėjau, kad JAV seržantas turėjo maždaug tiek galių, kiek tarybinis majoras. O juk mūsų laipsnių ir pareigų sistema maždaug atitinka tarybinę sistemą. Tai viską reiktų versti nuo kojų ant galvos, į anglosaksų sistemą, taip galvoju...19. Eivis
(2019-03-12 11:34:05)
(82.145.210.175) Parašė:

Tik 126 milijomai,sūris pelėkautuose,plaus visą ateityje egzistuojančia lnfrastruktūrą.Ar atsiklausėt piliečių,visuomenės.JUK iš mūsų kišenės vagiate.18. Durnyne
(2019-03-11 18:07:33)
(78.56.75.110) Parašė:

kaip durnyne.. , o pakure sita reikala komjaunuoliai issilakstys ..17. Giedrius
(2019-03-11 13:00:11)
(90.131.36.223) Parašė:

Kaip visad eilinis pinigu plovimas.16. V. Ladas
(2019-03-11 09:30:31)
(188.69.210.179) Parašė:

O kas tautos atsiklausė? Kaip ir dėl kariuomenės pavertimo amerikoniška divizija. Arba, rusų žiniasklaida skelbia, kad lenkų ir lietuvių karinės jūrų pajėgos jau prie Krymo sąsiaurio. Negi tai tiesa, ir tiesiogiai velsimės į tarptautinį konfliktą? O Seimas apie tai žino? Na, pastaroji "gera naujiena" tai gal propagandinė antis, o jei teisybė?15. trojan
(2019-03-10 21:15:46)
(90.131.42.171) Parašė:

youtube.com/watch?v=VrkmyZcJAvcParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras