2020 m. gegužės 27 d.

 

Lietuva ir toliau teiks paramą į misiją atvykstantiems sąjungininkų kontingentams

2
Paskelbta: 2019-09-04 14:19 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo 3 d. vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse iš Vengrijos perėmė Belgija. Taip pat pasikeitė ir misiją sustiprinančios šalys: ateinančius keturis mėnesius Šiauliuose misijai pastiprinimą teiks Danijos  karinių oro pajėgų kontingentas, pakeitęs Ispaniją, o Estijoje – Jungtinės Karalystės karines pajėgas keičia kontingentas iš Čekijos.

Misijos kontingentų pasikeitimo ceremonijoje, surengtoje Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžė NATO oro policijos svarbą Lietuvai, Latvijai ir Estijai. „NATO oro policijos misija Baltijos šalims išlieka tokia pat svarbi kaip visada, o Lietuva ir toliau teiks paramą į misiją atvykstantiems sąjungininkų kontingentams. NATO oro policijoje dalyvaujančių sąjungininkų pastangos ir veiksmai  net tik prisideda prie civilinės aviacijos saugumo, misijoje  dalyvaujantys sąjungininkų kariai yra ir viso Šiaurės Atlanto aljanso sargai, kurių tarnyba labai svarbi  patikimam atgrasymui ir taikai šiame regione ir visame aljanse užtikrinti“, – sakė V. Umbrasas.  

„Mes jau pademonstravome ir įrodėme, kad  galime koordinuotais veiksmais saugoti  NATO oro erdvę  šiame regione ir visoje Europoje, – ceremonijoje pabrėžė  NATO jungtinių oro pajėgų vadavietės vadas JAV karinių oro pajėgų generolas Jeffrey Lee Harrigian. –  Noriu pagirti visus mūsų sąjungininkus, kurie dalyvavo NATO policijos misijoje nuo 2004 metų, tuo parodydami, kodėl  mūsų galingasis NATO aljansas buvo  toks svarbus 70 metų ir šiandien demonstruoja nepalaužiamą įsipareigojimą, solidarumą ir ryžtą“.

Misiją perėmusios Belgijos karinės oro pajėgos Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose  dislokuos keturis naikintuvus F-16. Tai bus jau devintas kartas, kai Belgija dalyvaus  NATO  oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Belgijos kontingentas buvo ir pirmasis, pradėjęs vykdyti Oro policijos misiją Baltijos šalių oro erdvėje, Lietuvai, Latvijai ir Estijai 2004 m. kovo 29 d. tapus visateisėmis aljanso narėmis.

NATO oro policijos misiją iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose sustiprinsianti Danija taip pat atsiunčia  keturis  naikintuvus F-16. Tai jau  septintas kartas, kai Danija prisideda prie misijos vykdymo. Pirmą kartą jie misiją vykdė 2004 metais.  

Misiją baigiantys Vengrijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais JAS-39 „Gripen“. Misijoje dalyvavo apie 200 karių, tarp kurių lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Misiją papildęs Ispanijos karinių oro pajėgų junginys oro erdvės apsaugą vykdė su penkiais naikintuvais F-18. Misijoje dalyvavo apie 210 karių, tarp kurių lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.
 
Šiauliuose dislokuoti Vengrijos ir Ispanijos kariai misijos metu bendravo su Šiaulių miesto visuomene, priiminėjo moksleivių ir studentų ekskursijas bei dalyvavo miesto renginiuose. Taip pat prisidėjo prie Karinių oro pajėgų šimtmečio minėjimo Aviacijos šventės „Sakalo sparnai 2019“ renginio programos.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Vytas
(2019-09-04 22:14:32)
(46.249.171.56) Parašė:

Kaip gi neteikti paramos, juk vakar prezidentas iškilmingai pažadėjo Vakarams padidinti išlaidas karinėm reikmėm iki 2,5 procento BVP. Įdomu, kokių gyventojų sluoksnių sąskaita tai bus padaryta? Mokytojų, medikų, ūkininkų? O gal politikų? Manau, kad tai būtų pats sąžiningiausias variantas. Bet to nebus. Būs nauji mokesčiai, būs didesni mokesčiai. Visi prezidento pasakojimai apie GEROVĖS VALSTYBĘ yra NIEKALAS ir PLIURPALAI. Smegenų plovimas ir tiek.1. trumpai
(2019-09-04 19:10:24)
(78.57.130.78) Parašė:

Tu šaliu kontingentas turi buti labai patenkintas tokiu praktiniu igudžiu gausos,ivairovės pasiskraidime tuo labiau kad viskas apmokėta,tad nei geriausiame sapne butu jie to nesusapnave.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras