2020 m. liepos 9 d.

 

Lietuva ir toliau mokys Moldovą demokratinės ginkluotųjų pajėgų kontrolės

1
Paskelbta: 2018-10-09 17:49 Autorius: ekspertai.eu
Nuotraukos aut. Giedrė Maksimovicz.
Nuotraukos aut. Giedrė Maksimovicz.

Spalio 8 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Moldovos delegacija, vadovaujama Moldovos gynybos ministerijos generalinio valstybės sekretoriaus Radu Burduja, aptarė saugumo situaciją regione, reformas gynybos srityje, Moldovos bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir NATO, dvišalį Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimą gynybos srityje ir jo perspektyvas.
 
„Mūsų valstybės, Lietuva ir Moldova, susiduria su panašiomis hibridinėmis grėsmėmis, todėl svarbu dalytis turima patirtimi įveikiant visiems bendrus iššūkius, didinant visuomenės atsparumą propagandai ir užtikrinant kibernetinį saugumą“, – susitikimo metu sakė krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas.

Moldovos gynybos ministerijos valstybės sekretorius R. Burduja padėkojo už Lietuvos paramą įgyvendinat gynybos reformas, suteikiamą galimybę Moldovos karininkams studijuoti Lietuvos karinio rengimo institucijose, taip pat Baltijos gynybos koledže. R. Burduja paprašė Lietuvos palaikyti Moldovos siekius dalyvauti ES nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projektuose. Sutarta, kad gynybos ministerijų ir kariuomenių lygmenyse bus tęsiamos konsultacijos strateginės komunikacijos, kibernetinio saugumo srityse.

Moldovos gynybos ministerijos generalinis valstybės sekretorius Radu Burduja ir jo delegacija atvyko į Lietuvą dalyvauti tarptautiniame aukšto lygio seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“, kurį kartu su Rytų Europos studijų centru spalio 8–10 d. rengia Krašto apsaugos ministerija.
 
Lietuva ir Moldova gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2004 metų. Lietuva konsultuoja Moldovą gynybos reformų, strateginės komunikacijos srityje, demokratinės ginkluotųjų pajėgų kontrolės ir kitais aktualiais klausimais. Moldovos atstovai Lietuvos lėšomis mokomi anglų kalbos ir štabo karininkų kursuose Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, o nuo 2008 m. ir Baltijos gynybos koledže (Estija). Moldovos atstovai kviečiami į instruktorių kursus Divizijos generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir į karo medikų kursus Lietuvos kariuomenės medicinos tarnyboje. Lietuva dvišalio bendradarbiavimo pagrindu ir kartu su NATO karinio rengimo stiprinimo programos ekspertais padeda reformuoti ir stiprinti Moldovos kariuomenės puskarininkių sistemą.

Šiemet kovo 26–28 d. Moldovoje su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, o gegužės 17–19 d. Lietuvoje lankėsi Moldovos gynybos ministras Eugeniu Sturza.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Nelaime
(2018-10-09 18:54:49)
(107.77.173.3) Parašė:

Moldova mokys,kaip is vynuogiu gaminti vyna,sampana ir atidarius korka girdeti suvi!Mokytojas liurbis!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras