2020 m. balandžio 4 d.

 

Lietuva dar labiau karinėmis priemonėmis rems Ukrainą, idant priartintų ją prie NATO standartų

3
Paskelbta: 2019-02-22 15:42 Autorius: ekspertai.eu
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministerijų atstovai vasario 21 d. Vilniuje pasirašė 2019 metų dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planą.
 
Šiais metais plane toliau numatoma tęsti Ukrainos karių studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija), Div. generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune, taip pat įvairiuose specializuotuose kursuose.
 
Lietuva 2019 m. tęs Ukrainos sausumos ir specialiųjų operacijų pajėgų, karo policijos karių rengimą tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje. Planuojama, kad abiejų šalių kariai dalyvaus tarptautinėse pratybose Ukrainoje ir Lietuvoje. Bus plėtojamas abiejų valstybių karinių oro ir karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas, rengiami ekspertinio ir aukšto rango lygmens vizitai, kurių metu bus keičiamasi patirtimi kibernetinės gynybos ir gynybos planavimo srityse.
 
Dvišalis Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas gynybos srityje yra planuojamas ir vykdomas siekiant praktiškai padėti Ukrainai reformuoti kariuomenę ir priartinti ją prie NATO veikimų principų ir standartų. Be to, Lietuva yra paskyrusi strateginio lygio gynybos reformų patarėją, NATO atstovybėje Ukrainoje dirba Lietuvos paskirti patarėjai strateginės komunikacijos, puskarininkių sistemos vystymo ir karininkų rengimo klausimais.

Dvišalių pokalbių Krašto apsaugos ministerijoje metu aptarta ir pasikeista nuomonėmis apie saugumo situaciją regione, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, analizuoti kiti dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje aspektai.

Ukrainos atstovai pristatė savo gynybos reformų eigą ir euroatlantinės integracijos pastangas. Lietuvos atstovai papasakojo apie nacionalinius gynybos politikos prioritetus ir pasidalijo integracijos į NATO ir ES patirtimi.

Dvišaliuose politiniuose-kariniuose pokalbiuose Ukrainai atstovavo Gynybos ministerijos ir kariuomenės delegacija, kuriai vadovavo Ukrainos gynybos ministerijos Gynybos politikos, strateginio planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktorius Olehas Melihovas.
 
Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Tam pritaria ir Lietuvos gyventojai – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Vadakste
(2019-02-22 22:25:03)
(78.62.55.176) Parašė:

Karo kurstymas ir tiek.Stop ginklavimuisi ir karams. Zmonijai reikalinga taika. Gana tu karu Ukraino0je ir taip ten zuviusiu arti 13 tukstanciu. Karai zmonijai yra blogis. Lietuviai raminkimes . Tevyrauja oasaulyje ir Ukrainoje taika.2. Nu jo....
(2019-02-22 21:03:47)
(188.69.193.69) Parašė:

Visai šitai pasakai neužilgo ateis pabaiga, nes dar nebuvo nei vieno atvejo, kuomet jankiai neišduotų savo "sąjungininkų", kai tai jiems buvo naudinga...1. U-2
(2019-02-22 16:03:57)
(89.116.124.39) Parašė:

"....praktiškai padėti Ukrainai reformuoti kariuomenę ir priartinti ją prie NATO veikimų principų ir standartų." Po Ilovaisko katilo ir kitu pergaliu, NATO dresuoti Walcmano jureiviai ir saugumieciai parode, kad mokymai veltui nepraejo. 24ri Walcmano karzygiai be suvio pasidave y nelaisve ir dabar laukia teismo uz neteiseta valstybes sienos kirtima.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras