2020 m. liepos 5 d.

 

L. Graužinienė: „Antikorupcinį darbą institucijos atlieka pakankamai gerai“

2
Paskelbta: 2014-01-15 22:46 Autorius: Naujienų redaktorius

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ir su jos vadovais aptarė antikorupcinės programos įgyvendinimą. Po susitikimo ji kalbėjo, kad buvo aptarta ne viena su STT darbu bei valstybinių institucijų bendradarbiavimu susijusi tema.

L. Graužinienė STT ir kitų su korupcija kovojančių teisinių institucijų veiklą šalyje įvertino teigiamai.

„Kiek valstybė skiria finansinių resursų ir kitų pajėgumų, tikrai institucijos dirba pakankamai gerai. Visada norisi, kad būtų dar geriau, bet noriu padėkoti institucijos darbuotojams, kurie dirba nelengvą darbą. Manyčiau, kad ir ministerijos, ir kitos pavaldžios institucijos pačios turėtų daugiau įsijungti į švietėjišką antikorupcinį darbą, ypatingai, pavyzdžiui, sveikatos srityje, švietimo srityje“, – kalbėjo ji.

Pasak Seimo Pirmininkės, labiausiai pokalbio metu buvo akcentuojama antikorupcinė programa.

„Apžvelgėme visas veiklos kryptis, bet pagrindinis mano vizito tikslas buvo antikorupcinės programos įgyvendinimo klausimas ir naujos programos rengimas. Seimas patvirtino 10 metų strategiją, tai būtent irgi kalbėjome, kokiais etapais būtų galima rengti priemonių planus ir būtent atkreipiant dėmesį į labai svarbias problemas, kurios yra būtent antikorupcinėje srityje“, – sakė ji.

Kalbėdama apie tarnybos įstatymų bazę, L. Graužinienė atskleidė, jog dar reikia priimti kai kuriuos teisės aktus ir be antikorupcinės programos.

„Daugiausia mes keitėmės nuomonėmis dėl to, kurie dar yra neįgyvendinti punktai, tarp jų ir Seimas turi pasižiūrėti kelis įstatymo projektus, kurie pagal mūsų ankstesnę programą turi būti priimti“, – sakė Seimo vadovė.

„Seimas dar turi pabaigti įsipareigojimus dėl antikorupcinės programos. Būtent dar mes turime priimti Peticijų įstatymą, Valstybės tarnybos etikos kodekso klausimai. Taip pat kalbėjome apie naujai teiktą, kuris bus neeilinėje sesijoje pateiktas Statutas ir būtent kaip į tą bendrą Statutą įtraukti yra STT institucijos klausimai“, – teigė ji.

L. Graužinienė tikino nekalbėjusi su STT vadovais nei apie tyrimus, kuriuose figūruoja politikai, nei apie žurnalistų namuose atliktas kratas.

„Mes kalbėjome grynai apie institucijų tarpusavio bendradarbiavimo klausimus. (...) Grynai buvo darbiniai instituciniai klausimai“, – teigė ji.

Eltos, „Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. ruta
(2014-01-16 10:02:23)
(78.62.169.14) Parašė:

'...pakankamai gerai ...' , tai kaip , iseina Uspaskicha issukti nuo atsakomybes ?1. Darijus
(2014-01-16 02:52:37)
(194.154.216.92) Parašė:

Žmogai: moteriškė yra sistemins produktas, pastatytas apmulkinti naivuolius. Toks gerybinis kvailinimo stulpas: susitaikė su voveruška.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras