2020 m. liepos 6 d.

 

Letuvos dėka Šiaurės Makedonija neabejotinai taps NATO ir ES nare

2
Paskelbta: 2019-06-04 13:49 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 4-5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, kur susitiks su gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti bei dalyvaus nacionalinių Šiaurės Makedonijos pratybų „Decisive Strike 2019“ (liet. „Lemiamas kirtis“) atidarymo ceremonijoje. Šiose pratybose  treniruosis ir Lietuvos karių grupė iš Sausumos pajėgų.
 
Vėliau, birželio 6-9 d. viceministras V. Umbrasas dalyvaus kasmetinėje konferencijoje „Globsec“ Bratislavoje, Slovakija. Konferencijos metu viceministras taip pat susitiks su Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Róbert Ondrejcsák ir aptars dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus.
 
Vizito metu Šiaurės Makedonijoje ketinama aptarti integracijos į NATO ir Europos Sąjungą bei regioninio saugumo klausimus, taip pat ir dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes. Lietuvos kariai pratybose „Decisive Strike 2019“ dalyvauja priskirti Junginių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinei gvardijai. Šiose pratybose siekiama stiprinti ir treniruoti sąveikumą tarp NATO sąjungininkų ir šalių partnerių.

Kasmet į tarptautinę lyderių konferenciją „Globsec“ Bratislavoje susirenka daugiau nei tūkstantis politikų, verslininkų, kūrėjų iš 70 šalių, aptarti globalias pasaulio problemas ir kartu ieškoti sprendimų.

Šiaurės Makedonija nuo 2005 metų yra ES šalis kandidatė. Nuo 1999 metų ji vykdo NATO Narystės veiksmų planą. Pasiekti narystės ES ir NATO tikslų jai neleido neišspręstas šalies pavadinimo klausimas. Praėjusiais metais įvyko lūžis ir birželio 17 d. Prespoje buvo pasirašytas dvišalis susitarimas, atvėręs duris tolesnei šalies integracijai. 2019 m. vasario 6 d. Briuselyje pasirašytas Šiaurės sutarties protokolas dėl Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo, kurį turi ratifikuoti visos Aljanso narės.

Slovakija yra skyrusi karininką į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą. Lietuvos ir Slovakijos kariai dalyvauja bendrose karinėse pratybose (pvz. „Tobruq Legacy“). Taip pat Slovakija kartu su kitomis Vyšegrado grupės šalimis prisideda prie Baltijos šalių regiono saugumo užtikrinimo, siųsdamos į regioną tiek rotacines pajėgas, tiek karius bei techniką į NATO priešakinių pajėgų batalioną. Slovakija taip pat suteikia galimybę naudotis L-39 skrydžių stimuliatoriumi pilotų mokymams.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Romas
(2019-06-04 21:04:07)
(77.111.247.169) Parašė:

Kas suniui uodega pakelsm jeigu ne jis pats.1. Ale
(2019-06-04 18:44:29)
(5.20.176.16) Parašė:

kur Umbrasas vazhiuoja, ten demokratija, kaip jis spejasi klonuotis - tai Singapure, tai jau Makedonijoj...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras