2019 m. gegužės 26 d.

 

Lenkijos vykdomos reformos silpnina teismų nepriklausomybę

3
Paskelbta: 2018-06-14 00:05 Autorius: ekspertai.eu

Dėl įtarimų, kad Lenkijos dešiniosios vyriausybės vykdomos reformos pažeidžia šalies teismų nepriklausomybę, Europos Sąjunga atlikts tyrimą.

ES šalių ambasadoriai susitarė, jog pirmasis iš keleto svarstymų bus surengtas birželio 26 dieną, kai Liuksemburge susitiks bloko Europos reikalų ministrai.

Pasak Briuselio, Lenkijos vykdomos reformos silpnina teismų nepriklausomybę ir kelią „sisteminį pavojų“ teisinės valstybės principams.

Praėjusį gruodį Europos Komisija inicijavo prieš Lenkiją procedūrą pagal ES sutarties 7-ąjį straipsnį.

Šiame straipsnyje numatytas iki šiol nenaudotas Bendrijos procesas, vadinamasis „branduolinis variantas“, leidžiantis įšaldyti šalies teisę balsuoti per ES ministrų susitikimus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Vytas
(2018-06-14 17:30:15)
(62.80.225.75) Parašė:

Manau, kad šiuo atveju ES rizikuoja netekti dar vienos šalies po Anglijos pasitraukimo. Lenkų pasirinkimas aiškiai ne ES, o JAV.2. stasys
(2018-06-14 11:07:34)
(90.142.185.140) Parašė:

Panašu kad medaus mėnuo baigėsi ES ir į vartus pasibeldė realus gyvenimas "kartu". Galvoju kad tame nėra nieko blogo, kiekviena šalis turi teise realizuoti savo suvereniteto gaires ES, o kaip ES gairės realizuosis konkrečiose šalyse .. priklausys nuo tu "branduoliniu" variantu . ..veiksmas lygus atoveiksmiui .. jau yra sukaupta pakankamai įrodymu ks motyvuoja priešingai nei buvo tikėtasi .1. trumpai
(2018-06-14 09:10:21)
(78.57.130.78) Parašė:

Čia didelis klausimas silpnina,ar mėgina praskalbti nepajudinama kasta.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras