2024 m. balandžio 19 d.

 

Leningrado blokados 70-metis paminėtas ir Bundestage

4
Paskelbta: 2014-01-28 12:57 Autorius: Mindaugas Peleckis

Sausio 27-ąją Rusija paminėjo tragiškosios Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) blokados, trukusios 872 dienas – nuo 1941 m. rugsėjo 8 d. iki 1944 m. sausio 27 d. – 70-metį. Nacių vykdytos miesto apsupties metu nuo bado, išsekimo ir ligų mirė daugiau kaip milijonas žmonių, pranešė RT.

Leningrado blokados 70-mečiui paminėti Sankt Peterburge buvo surengtas karinis paradas, sutraukęs apie 1 500 žmonių. Jame rodyti ir Antrojo pasaulinio karo laikų tankai T-34, ir modernios raketos „Iskander“. Miesto apsupties veteranai su ašaromis akyse stebėjo renginį, kai kurie jų sukorė nemenką kelią, kad atvyktų į paminėjimą.

Nepaisant nemenko šaltuko, prie Žiemos rūmų Sant Peterburge maždaug 2 000 vyrų ir moterų sukūrė gyvąją grandinę.

Jaunimas, gavęs prezidento stipendiją, sukūrė 3D panoraminį 1941–1945 m. karo vaizdą, kurį galėjo pamatyti viso norintieji.

Sausio 27-osios minėjime dalyvavo ir Rusijos prezidentas, kurio motina Vera Putina (gim. 1926 m.) išgyveno Leningrado blokadą. Tiesa, iki šiol taip ir neaišku, ar Gruzijoje gyvenanti V. Putina yra V. Putino motina. Apie tai nuo 1999 m. rašė pasaulio žiniasklaida, šia istorija domėjosi rusų ir italų žurnalistai Artiomas Borovikas (1960–2000) ir Antonio Russo (1960–2000), abu netikėtai žuvę.

Per minėjimą V. Putinas akcentavo, kad vien per keturis mėnesius 1941–1942 m. Leningrado blokados metu žuvo 360 000 civilių – maždaug tiek, kiek britai prarado karių per visą Antrąjį pasaulinį karą.

Minėjimą užbaigė baletas „Rekviem“ Aleksandrinskio teatre bei karinis saliutas.

Netikėtu įvykio akcentu tapo Vokietijos prezidento Joachimo Gaucko laiškas V. Putinui, kuriame teigiama, kad „Vokietija pripažįsta savo istorinę atsakomybę dėl Leningrado žmonėms sukeltų kančių ir brutalaus savo kareivių elgesio“.

J. Gauckas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, minėdami Leningrado blokados pabaigos 70-metį, į Bundestagą pakvietė 95 metų rašytoją Daniilą Graniną (tikr. Germaną), išgyvenusį miesto apsupties siaubus.

Vokiečių politikai tylėjo it vandens į burną prisisėmę, kai D. Graninas pasakojo apie jo matytus kanibalizmo Leningrado blokados metais atvejus. „Ilgai negalėjau atleisti vokiečiams“, – žibalo į ugnį įpylė D. Graninas, pasisakydamas Bundestage. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Letas Palmaitis
(2014-01-29 00:28:54)
(78.62.221.179) Parašė:

Ačiū, Mindaugai, kad papasakojai mums, ką akcentavo drg. putinas per minėjimą. Tik turbūt nepaaiškino, kodėl prieš prasidedant badui keistai sudegė Badajevo maisto sandėliai, ir neakcentavo, kaip ubliudkams Leningrado srities partijos vadams per patį badmetį lėktuvais buvo gabenamas rinktinis maistas. Ačiū D-vui, tuos pagrindinius ubliudkus iškart po karo ir sušaudė, nes rado, neva jie "tautos priešai".



3. Jules
(2014-01-28 20:09:40)
(78.56.245.254) Parašė:

Įdomu, ar Holodomoro aukų atminimą nenori paminėti taip pat Bundestage kaip dirbtiniu badu buvo numarinta kur kas daugiau vienos tautybės žmonių, o būtent, ukrainiečių, juk žinoma, kas tai padarė ir kodėl, bet jei pasakysi –sėsi? Juk nebegalima toliau paslaptyje laikyti, kad badą tikslingai suplanavo okupacinė valdžia, kad pažabotų ukrainiečių Nepriklausomybės siekį, ukrainiečių laisvės siekį, tiesa? Paskaičiuota, kad Holodomoro metu mirė nuo 7 iki 10 mln. žmonių, o gal net ir daugiau, bet vieni bolševikuojantys veikėjai tyčia stengiasi žūt būt sumažinti ukrainiečių aukų skaičių, o kitų – padidinti, kodėl? Juk žinome, kad oficialiai skelbiama XX a. ir ypač I ir II -ojo pasaulinių karų istorija yra totaliai suklastota. Ji visiškai neatitinka jokios logikos, nesutinka su mūsų senelių pasakojimais ir dokumentine medžiaga, žmonių atsiminimais. Logiškai ir kritiškai mąstyti draudžiama, kodėl?



2. Jules
(2014-01-28 15:39:31)
(78.56.245.254) Parašė:

Reikejo pasiduoti, nes miesto apsupimas atitiko to meto karo paprocius ir Tarptautine teise. Prancuzai pasidave ir liko gyvi paryzieciai ir nemire is bado kaip ukrainieciai. Vilnius, Kaunas, Ryga, Talinas, Praha, Kopenhaga, Oslas pasidave ir ten nebuvo jokio bado, o Paryzius dar ir uze nuo teatru, koncertu ir sonsonu surmulio. Rusai save, matyt, laiko aukstesne rase ir nepasiduoda pagal Karo meno taisykles ir Tarptautines konvencijas. Rusai yra daug sostiniu sutrype ir nieko-jos kazkaip isgyveno ir okupuotomis budamos.



1. as
(2014-01-28 14:37:05)
(86.100.47.218) Parašė:

Kada ruskiai savo parlamente paminės stalino režimo aukas? ukrainos bandmečio ,teroro ir treminmu? kada nustos garbinti žmogžudžius leniną ir staliną?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras