2020 m. liepos 5 d.

 

Lietuvos instruktoriai įgijo ne mažiau patirties iš motyvuotų ir nenumaldomą norą ginti savo šalį turinčių Ukrainos karių desantininkų

1
Paskelbta: 2016-12-16 16:55 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 16 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados Žemaitija Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione Tauragėje sutikti iš Ukrainos grįžę bataliono instruktoriai.

16 Lietuvos kariuomenės instruktorių dalyvavo JAV vadovaujamoje daugianacionalinėje Ukrainos karių mokymo programoje ir rengė Ukrainos karius.

Lietuvos kariai Ukrainoje, tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre Javorivo poligone nuo spalio pradžios perdavė savo žinias ir įgūdžius Ukrainos kariuomenės Sausumos pajėgų 80-osios oro desanto šturmo brigados 1-ojo bataliono kariams.

Pasak Lietuvos karių grupei vadovavusio LDK Kęstučio bataliono kapitono Vaido Lisaičio, nežiūrint tai, kad Ukrainą jo vadovaujami kariai vyko kaip mokomoji grupė su tikslu savo žinias perteikti Ukrainos kariams, ir patys Lietuvos instruktoriai įgijo ne mažiau patirties iš motyvuotų ir nenumaldomą norą ginti savo šalį turinčių Ukrainos karių desantininkų.
 
Kęstučio bataliono pagrindu sudaryta Lietuvos karių pamainai buvo jau septintoji, rengusi Ukrainos karius. Šiuo metu mokymo misijai Ukrainoje ruošiasi nauja Lietuvos karių  grupė, kurios daugumą sudarys  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai.

Nuo pat Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Bendradarbiavimas su Ukraina ilgą laiką yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai remia Ukrainą visomis įmanomomis, įskaitant karinę paramą, priemonėmis. Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų ir amunicijos, Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai. Kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti ir parengti jos ginkluotąsias pajėgas.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Darijus
(2016-12-16 19:50:48)
(212.233.63.220) Parašė:

Ei ten, Durnių laive, o, kai jumis visai apsups rusai, jūs darysite Pilėnus, trauksitės kaip Sirijos galvažudžiai ar kausitės iki paskutinio idioto?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras