2020 m. balandžio 5 d.

 

L. Balsys: „Visus metus po referendumo dėl VAE Lietuvos vadovybė demonstruoja cinizmą ir nepagarbą savo žmonėms“

28
Paskelbta: 2013-10-16 14:31 Autorius: lzp.lt

Spalio 14-ą dieną referendumui dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje sukanka lygiai metai. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys teigia esantis nusivylęs, kad Lietuvos valdžia per metus nesugebėjo priimti sprendimo dėl referendumo rezultatų įgyvendinimo ir iki šiol ignoruoja piliečių išsakytą valią.

Pasak L. Balsio, šiandieninė situacija Lietuvoje dėl referendumo rezultatų ignoravimo tampa panaši į padėtį tokiose demokratijos stokojančiose valstybėse, kaip Rusija ar Baltarusija.

„Kas praėjus metams po referendumo padaryta? Nieko. Lygiai prieš metus įregistravau Seime 10-ies įstatymų pataisas, kurios leistų įvykdyti referendumo rezultatus, paskelbiant negaliojančiais Visagino atominę elektrinę įteisinančius įstatymus. Deja, jie taip ir guli, neįtraukti į Seimo darbų planus. Dabartinė centro kairės Vyriausybė, nusileisdama atominės energetikos oligarchų ir jiems pataikaujančios Prezidentūros spaudimui, bando ciniškai ir atvirai ignoruoti tautos referendume pareikštą valią, apsimesdama, kad vykdo kažkokias tolimesnes logiškai nepaaiškinamas derybas dėl šio žlugusio projekto.

Praėjusiais metais įvykęs referendumas, kuriame daugiau nei 62 proc. balsavusių pasisakė prieš atominės elektrinės statybas Lietuvoje, parodė, kad mūsų piliečiai yra išsivadavę nuo sovietinio mentaliteto ir sugeba būti saugikliu, neleidžiančiu valdžiai elgtis taip, kaip ji ir ją spaudžiančios interesų grupės nori. Apgailėtina, kad sovietinis diktatūrinis mentalitetas vis dar yra būdingas šalies prezidentei bei Lietuvos Vyriausybei. Protu sunku suvokti, kad tai vyksta demokratinėje valstybėje, kuri šiuo metu pirmininkauja piliečių teises ginančiai Europos Sąjungai“, – kalbėjo L. Balsys.

Pasak L. Balsio, šiandien Vyriausybės atstovai turėtų ne slapukauti ir vengti atsakomybės vykdyti piliečių valią, o atstovauti savo rinkėjams bei pagalvoti apie Lietuvos, pirmininkaujančios ES Tarybai, įvaizdį, kuris kenčia dėl demokratijos principų nepaisymo.

Lietuvos žaliųjų partijos energetikos komiteto pirmininkas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius pritaria, kad šiandien kalbant apie Visagino atominės elektrinės statybas svarbus ne tik ekonominio atsiperkamumo bei saugumo, bet ir pilietinės demokratijos klausymas.

„Net jei „Hitachi“ pasiūlytų pastatyti atominę elektrinę visai veltui, ar tai atpirktų žmonių nusivylimą demokratija? Mano nuomone – ne. Per metus situacija pasaulyje energetikos sektoriuje taip pasikeitė, kad jau dabar aiškiai matosi, jog prieš metus rinkėjai, balsavę prieš branduolinę energetiką, pasielgė teisingai. Tarptautinė energetikos agentūra pripažįsta, kad branduolinė energetika pastaraisiais metais dėl įvedamų saugumo reikalavimų tiek pabrango, kad ji jau tapo brangesnė ir už gerokai patobulėjusią atsinaujinančią energetiką. Per metus Europos Sąjungoje nebuvo pradėtas nei vienas naujas atominės elektrinės projektas, o tų kelių jau seniai vykdomų atominių elektrinių projektų oficialiai deklaruojamas statybų pabaigos laikas šiandien yra dar labiau nutolęs, nei buvo prieš metus. Atsinaujinanti energetika milžinišku greičiu pradėjo vystytis ne tik Europos Sąjungoje, bet ir JAV bei Kinijoje“, – sakė M. Nagevičius.

M. Nagevičiaus teigimu, atsinaujinančios energijos (ypač biomasės, vėjo) potencialas Lietuvoje yra labai didelis, todėl reikėtų išnaudoti tai, ką mes turime.

„Esame Energetikos ministerijai pateikę Nacionalinės energetikos strategijos be atominės elektrinės gaires, kurios įrodo, kad galime apsirūpinti elektros energija ir šiluma iš savo išteklių, kurie yra daug efektyvesni ir pigesni“, – sakė M. Nagevičius.

lzp.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
28. bronė
(2013-10-22 11:07:29)
(86.38.180.223) Parašė:

Balsy, ar jau turi kunigaikščio titulą (kaip Kazimiera)?27. Baslys
(2013-10-21 12:37:39)
(78.63.122.248) Parašė:

Mane kaldavo kala ir kals.26. Jurgis
(2013-10-21 11:47:09)
(5.20.52.103) Parašė:

Tai ir didžiausias Lietuvoje nusikaltimas, tas lansbrazų atšauktas gana gerai veikęs teisingumas, kai už tuos šaikinius-partinius sprendimus kažkas atsakė,kai į prokuratūrą besikreipiantys piliečiai gaudavo apsaugą, o teismuose dalyvavo tarėjai, nepraleisdavo absurdiškų sprendimų! Dabar gi, po 23 metų partinės- oligarchinės savivalės tikėtis, kad vienam ar kitam politikieriui sugrįš sąžinė, tuščias reikalas. Tų svoločių įdirbis kapitališkas...25. stasys
(2013-10-20 18:42:49)
(78.63.67.199) Parašė:

Ar reikia Lietuvai atomo : Kai tokie niektauzos ima kalbėtį apie demokratija, bei piliečių lukesčius... pirma ko nortėtusį to populisto paklaustį ar sumokėsį ir kiek, už ta prabanga kuria siūlai vietiniams „aborigenams“, pardom bet ta tema labiau primena perkūno dievo nepritarimą ..nei proto balsą iš vidaus ..tokios šalys kaip Vokietija, turinčios tiek gamybos potencialo ir resursų turį rimtai apmastyti kokias pasekmes joms galėtų atneštį toks sprendimas netolimoje perpektyvoje. Savo ruožtų Lietuva man nepanašį į tą šalį kurį butų aptekusį pinigais ir imtusį šertį visus EU tinginius be rimtos atrankos ..ar Lietuvai reikia atomo ..? manau reikia, protinga sutartis išgelbėtų ne tik merdintį Visagino raj. Bet duotų ir didelį postumį ekonomikoje visam regionui ..atskiriant savo linijas nuo Baltarūsijos su Rusija ,.Galų gale ne tai svarbų ,..Lietuva kas metai kitoms elektros ekportuotojoms atiduoda virs dviejų milijardų litų taip skatindama atniut ne tiek draugiškas šalia esančias rinkas ..aš ne priešas Baltarusijai,Rusijai ..visiems reikia gyventį po ta saulę ..bet ekonominės proporcijos turėtų būtį išlaikomos. Kalbėtį maustant naivius piliečius pigia atsinaujinančia elektra, kaip pakaitalų atomui ..daugiau nei nusikaltimas ir to padariniai jau aiškiai matomį ,.su atsinaujinančia saulės energija ..brangu ir neefektyvu,bent kolkas ..vėjo turį tam tikrus apribojimus vietovėse, visos jos pakankamai ribotos jei kalbėtį apie augančius Lietuvos poreikius netgi netolimoje perspektyvoje ..Buvo čia tokių kurie siūlė ir kitus variantus paremtus didelėmis investicijomis į biokura ar šeip iškastinius (durpes)produktus ..tiesa pasakius nesunkų nuspėti kas mūsų laukia po dešimties metų, jei kalbėtį apie taršos mokesčius, juk pas mus priimta nutilėtį ..bet riamiantis Europoje priimtą praktiką visos taršos priemonės kas metai apkraunamos papildomais mokesčiais.. leiskit paklausti kiek reiks lauktį kol mus privers apsimokėti už malkomis kurenamas krosnis ir išvietes atviro budo/..pagal mane užteks ir dešimties metų ..:) ..jei su pastaraja problema visada galės pagelbėti bioprocesai ..tai fazės pasiūntus juokais atneštį ..kažin ar sulauksit ..aš tik norių visiems blaiviai mastantiems priminti, kas nutinka kai imi pasitikėtį kitų gera valia ..kuo ilgiau tempį sprendima tuo mažesnis efektivumas po to pasiekiamas .. kai jau nebuna kitos išeities ..Lietuva įtakos šalis ,..ir jos politikai beveik visi bestuburiai sliekai ,,dėl ilgesnio lito parduos ir savo mama, ..“nėra moralės nebus nebus ir pieno“...net sovietai ir tie suprato ..kur šuo pakastas ..komunizmo plepalais nepastatysi ..kaip ir Lietuva EU išmokose visa amžių nesivolios ..kas link Balsio ..tikėtį reikia tais kas pats tykį tuo ką šneką ..o jį retai kada pamatysi pirmose gretose pavasarį švarinant gamtą ar šeip taikiose žaliose inciatyvose ...maltį liežiuvių visi mes gebam...bet ..24. bronius
(2013-10-19 23:56:47)
(84.46.243.174) Parašė:

tauta nepamirš išdavikų. O prieglobstis gali pasirodyti labai laikinas.23. Real
(2013-10-18 12:58:45)
(62.80.243.151) Parašė:

Kaimynai kaip tik gali nebestatyti, jei mes sukursime pavyzdį kaip iš vietinių atsinaujinančių išteklių pasigaminti elektros ir šilumos energiją pigiau nei jų gaminama atominė energija. Atsinaujinančių išteklių jie turi ne mažiau , o gal net daugiau nei mes ir tik reikia pavyzdžio bei technologijų. Atsinaujinančių išteklių naudojimo energijos gamybai technologijos, beje, tobulėja ir plinta panašiai kaip praeito amžiaus pabaigoje plito skaičiavimo technika ir kompiuterizacija. Susiliejus šioms dviems stechnologijoms sukuriamos beveik be žmogaus įsikišimo galinčios saugiai dirbti autonominiai energijos generavimo iš AEI šaltiniai, todėl jie pinga itin sparčiai.22. Real
(2013-10-18 12:46:18)
(62.80.243.151) Parašė:

Argumentas, kad jei mes pasistatysim, baltarusiai ir rusai nebestatys yra visiškai niekinis ir netgi specialiai sukurtas ir paremtas rusų baimės sindromu siekiant prastumti Lietuviškąjį monstrą nauju referendumu. Tiksliau net ne lietuviškąjį, bet irgi rusiškąjį, nes tokio neatsiperkančio ir ko gero net neveiksiančio, kaip dabar neveikia Elektrėnai dėl pigesnės pasiūlos iš kitų šaltinių, monstro pasistatymas už milijardus, veda tik prie greitesnio valstybės finansinio kracho po kurio bus būtina pagalba, kurią eilinį kartą pasiūlys tie kurie bus arčiau (kaimynai).21. Reikejo
(2013-10-18 07:41:33)
(78.60.2.142) Parašė:

surinkti 300000 parasu ir klausimas butu issprestas.Surinko tik trecdali,o reikalauja velniai zino ko.Seimas surenge patariamaji referenduma,todel jis tik toks ir yra.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras