2020 m. balandžio 3 d.

 

Latvijos tautos fronto 25-metį paminėjo visa šalis

1
Paskelbta: 2013-10-06 10:16 Autorius: ekspertai.eu

1988 metų spalio 8 dieną mūsų kaimynai įkūrė Latvijos tautos frontą. Tada, po milžiniškos Tautos manifestacijos Mežaparke, įvyko Latvijos tautos fronto kongresas, kuriame ir buvo įkurtas LTF.

25 metų sukaktį latviai paminėjo šeštadienį. Prie Laisvės paminklo prezidentas Andris Berzinis kvietė kiekvieną valstybės žmogų neprarasti to meto bendrystės jausmo, idealų, tęsti tada pradėtus darbus ir kurti stiprią bei išmintingą tėvynę.

„Ruduo prieš 25 metus tapo istorinių permainų ir globalių istorinių procesų laiku. Tuomet, lygiai taip, kaip ir Baltijos kelyje, kai rankas sujungė tūkstančiai bendraminčių, 1988 metų spalį tūkstančiai mūsų žemėje buvo vieningi savo mintimis ir tikėjimu dėl Latvijos valstybingumo. Tai buvo laikas, kai akademikas Janis Stradinis pasakė: „Labai ilgai latvius persekiojo tuščios istorijos prakeiksmas, bet ši tauta ir vėl pakilo“.

„Latvijos tautos fronto jėga radosi iš pačios tautos, iš jos didžiulio noro gyventi, iš tikėjimo, kad visi kartu mes galime susigrąžinti Latviją ir sukurti laisvą, demokratišką valstybę“, - sakė Prezidentas.

Šaltinis: Delfi.lv 
 


 
Komentarai

 
1. Rasa
(2013-10-06 11:22:42)
(37.0.232.196) Parašė:

Sveikinu latvius linkėdama geriausios klotiesParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras