2020 m. gegužės 27 d.

 

Latvijos saugumas: rusų žvalgyba veikia vis aktyviau

2
Paskelbta: 2014-05-19 16:29 Autorius: Naujienų redaktorius

Latvijos saugumo policijos 2013 m. ataskaitoje pažymima, jog Rusijos specialiųjų tarnybų veikla šalyje smarkiai suaktyvėjo.

Paviešintame dokumente teigiama, kad Maskvos specialiosios tarnybos Latvijoje tradiciškai domėjosi vidaus politikos procesais, o didelė dalis veiklos iš esmės buvo skirta organizuoti bendradarbiavimą su šalyje gyvenančia rusų diaspora ir aktyvistais įvairiuose regionuose. Nemažas dėmesys buvo skirtas asmenims, kurie dėl įvairių priežasčių dažnai lankydavosi Rusijoje, ypač jei jie į Latviją gabendavo kontrabandą. Latvijos saugumo tarnybos pareigūnų tikinimu, kontrabandininkus lengva šantažuoti, todėl jie yra puikūs kandidatai informacijai rinkti.

Ne mažiau aktyvi buvo ir dezinformacijos kampanija apie Latvijoje „atgimstantį nacizmą“ ar „katastrofišką šalies ekonominę situaciją“. Saugumo policijos ataskaitoje rašoma, kad už šio informacinio karo greičiausiai taip pat slypi Rusijos specialiosios tarnybos.

2013 m. ypač daug Maskvos dėmesio susilaukė su slapta informacija dirbantys Latvijos pareigūnai, nors dominančią informaciją dažniausiai buvo bandoma išgauti per trečiuosius asmenis, kurie pažįsta tokius valstybės tarnautojus.

Latvijos saugumo policija įspėja, jog, artėjant Seimo rinkimams ir Latvijos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, žiniasklaidoje padažnės bandymų diskredituoti šalies vyriausybę, o užsienio geopolitiniai interesai Latvijoje ir toliau bus įgyvendinami per įvairias „tėvynainių organizacijas“.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Paprastas
(2014-05-19 19:03:56)
(88.118.179.138) Parašė:

Kažkokie vaikiški žaidimai – „ataskaitas“. Veikia Rusų žvalgyba – suimkit, nuteiskit ir visas pasaulis tam pritars, bei apsaugosit valstybę. Negalite – eikit po velnių, ateis kiti. O taip tik bobų pletkus nešioja: „žiniasklaidoje padažnės bandymų diskredituoti šalies vyriausybę“ – diskredituoti vyriausybę, gali tik pati save vyriausybė, o ne užsienio propaganda.1. Darijus
(2014-05-19 17:58:50)
(194.154.216.91) Parašė:

Pasistažavo pas Lietuvos VSD ar užteko USA ambasados instrukcijų?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras