2020 m. birželio 1 d.

 

Latvijoje uždrausti sovietų ir nacių simboliai

Paskelbta: 2013-06-21 11:50 Autorius: Naujienų redaktorius
Iliustracija iš www.commons.wikimedia.org
Iliustracija iš www.commons.wikimedia.org

Latvijos parlamentas per trečią ir paskutinį įstatymo pataisų svarstymą nusprendė uždrausti sovietų ir nacių simbolių naudojimą visuose viešuose renginiuose, skelbia „RIA Novosti“.

Nuo šiol bus draudžiamos vėliavos, himnai, uniformos, nacių svastikos ir sovietų simboliai – kūjis ir pjautuvas – bei penkiakampė raudona žvaigždė.

Ketvirtadienį parlamente priimtas įstatymo pataisas inicijavo kasmet vykstančios demonstracijos, palaikančios rusus, bei Sovietų Sąjungos veteranų paradai, kuriuos Latvijos valdžia vertina kaip bandymą „suskaldyti“ valstybę. Įstatymas įsigalios jį pasirašius prezidentui Andriui Berziniui.

Rusų parlamentarai pasmerkė Latvijos sprendimą kaip „didelę nepagarbą žuvusių per kovą prieš fašizmą atminimui“ bei „Rusijos veteranų, kovojusių prieš nacistinę Vokietiją, diskriminaciją“.

„Sovietų ir nacių simbolių sulyginimas yra tikra šventvagystė“, – sakė Valstybės Dūmos komiteto Nepriklausomų Valstybių Sandraugos reikalams pirmininkas Leonidas Slutskis.

Pagal Latvijos oficialią poziciją, Sovietų Sąjunga valstybę buvo okupavusi 1940–1991 metais. Rusija nepripažįsta okupacijos.

Rusija jau ilgą laiką nesutaria su Baltijos valstybėmis – Lietuva, Estija ir Latvija – dėl, Maskvos manymu, bandymo perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir sumenkinti sovietų vaidmenį nugalint nacistinę Vokietiją.

Rusai sudaro maždaug ketvirtadalį Latvijos gyventojų.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras